עונה מותחת ומרגשת הגיעה הערב לסיומה בערב חגיגי ומרגש, כשבסופו אביתר קורקוס הוכתר לכוכב הבא של ישראל: "עכשיו העבודה מתחילה, העבודה האמיתית", הכריזה ריטה במסיבת העיתונאים ששודרה מיד בתום התכנית, "כל אלו שרואים את התכנית חייבים להבין שזה לא סוף הדרך, זה רגע שהוא אור בקצה המנהרה ועכשיו צריך לחזור את המנהרה ולעבוד", היא הסבירה.

אביתר קורקוס הוא הכוכב הבא (צילום: עודד קרני)
אביתר ברגע הזכייה | צילום: עודד קרני

אסי, שבשלב הזה כבר היה גמור מעייפות אחרי ימים רצופים של חזרות, סיפר שמבחינתו אביתר והאחים גת זה שני קצוות שונים ומעניינים של המוזיקה הישראלית: "לשניהם הגיע המקום הראשון, אני שמח שאביתר זכה וגם אם האחים היו זוכים הייתי שמח". רני מיהר להכריז שהוא היה הראשון שאמר שאביתר הוא זמיר: "וגם אייל גולן אמר מהרגע הראשון שהוא זמר ענק ושהוא נכנס לו ללב".

"אם תשאלו את האחים גת הם יגידו שהכל מלמעלה"

רני חוטף עצבים על השופטים (תמונת AVI: mako)
רני על מוקי: "כל אחד רשאי להגיד את דעתו" | תמונת AVI: mako
רני החליט לנצל את ההזדמנות כדי להבהיר אחת ולתמיד את היחסים שלו עם מוקי: "הוא שופט עם דעות משלו, אני מכבד את זה – זו מדינה דמוקרטית", הוא אמר, "כל אדם רשאי להגיד מה שהוא רוצה, אבל הכי חשוב לתת כבוד גם לאחרים. אני חושב שהיום הכבוד הזה זהה ניתן". צביקה הודה שבשלב מסוים שולחן השופטים באמת הפך להיות מאוד דעתן, דינאמי ובועט: "בסופו של דבר לכל אחד יש את הטעם שלו, אבל הנה, לפני שיצאנו היום לאולפן כולנו הימרנו אותו דבר", הוא חשף, "זה רק מראה שאנחנו לא מנותקים, גם לא מהציבור".

לסיום אמר צביקה: "זה ממש היסטרי שהיו רק 3% שהפרידו בין הביצועים, אם תשאלי את האחים גת הם יגידו שהכל מלמעלה".

כל הרגעים מהגמר הגדול של הכוכב הבא - שלב אחר שלב