עופרי וליאור (צילום: אורטל דהן)
תומך בה מאחורי הקלעים: "שלם עם זה שהיא בנבחרת" | צילום: אורטל דהן
עופרי ישראלי, בן 21 משדה נחום, הגיע לאודישנים של הכוכב הבא ביחד עם בת זוגו ליאור פרץ. בעוד היא מככבת בנבחרת וגורפת מחמאות מהשופטים, הוא שלא עבר, ממשיך לתמוך בה מהצד: "אני מלווה אותה בכל התכניות", מפרגן עופרי, "זה קצת מוזר כי הייתי רוצה לשיר גם, אני חייב להגיד שלא חשבתי שאפול בשלב כל כך מוקדם, אבל הכל לטובה - כשאני בא לצילומים אני לא שוכח שאני בא בשבילה ולא בשבילי".

השניים הכירו בלהקה הצבאית וממש השבוע חגגו שנה לזוגיות שלהם, או יותר נכון, עוד לא הספיקו לחגוג: "לא יוצא לנו להיפגש הרבה, כל יום היא בנווה אילן בחזרות ובצילומים, תקופה מאוד עמוסה".

בני הזוג המאוהבים הצהירו שהם ממש כמו "רמי וריטה", והגיעו אופטימיים במיוחד למבחן המסך, לכן הם גם הופתעו כשלא עברו. ליאור הייתה הראשונה, ועופרי שעלה אחריה שכח בכלל להתרגש והיה עסוק בלנחם אותה: "אני מכיר את ליאור הרבה זמן, הייתי מאחורי הקלעים וראיתי משהו במבט שלה, כל כך הבנתי מה היא מרגישה, הייתי חייב לעשות משהו כדי להרגיע אותה", משחזר עופרי את הנשיקה שגרמה לכל הקהל לקנא, "זה לא היה מתוכנן בכלל, אני חושב שהגיע לה לעבור. עובדה".

ליאור כאמור זכתה לגלגל הצלה מצביקה הדר, והצליחה מאז לעבור שוב את מבחן המסך (בהצלחה של 87%), להיכנס לנבחרת עם ביצוע מצמרר ל"מישהו פעם" ולהשיג תיקו בדו-קרב מול עומר דץ, שגם הוא חבר של השניים מימי הלהקה הצבאית.

עופרי ממשיך לפרגן ובטוח שלמרות שלא עבר, לא מדובר בסוף הקריירה: "אני שלם עם זה שהיא בנבחרת ואני לא, כי רע זה לא יכול לעשות. אם הזמן שלה להצליח זה עכשיו, אז בכיף".

ובכל זאת, אין תחושות מעורבות?
"אני לא מתחרט שבאתי לתכנית, אני יודע שאצלי זה עניין של זמן. אני מאמין גם בגורל, אני מאמין שאם לא עכשיו אז מחר או מחרתיים. אני בטוח שזה יקרה, אני מאוד אופטימי. חוץ מזה אני לא פוסל את האפשרות לבוא לאודישנים בעונה הבאה – אבל לא הבטחתי כלום", מדגיש עופרי, "תכתבי שאני לא מבטיח, שאני שוקל".

כותב שירים בתימנית לאייל גולן

הביצוע של עופרי ישראלי (צילום: אורטל דהן)
"לא חשבתי שאפול בשלב כל-כך מוקדם" | צילום: אורטל דהן
"בימים אלו אני בעיקר כותב ומלחין. בעקבות התכנית הכרתי אנשים שאני יוצר איתם עכשיו, כמו למשל אליאב מועלם, שאנחנו מייצרים שירים ביחד. לאט לאט זמרים לוקחים את הסקיצות שלנו, שמות גדולים, אנשים שכולנו מכירים", חושף עופרי אבל מסרב בכל תוקף לשתף בעוד פרטים, "אם זה באמת יצליח, את כבר תשמעי על זה".

את אליאב הכיר עופרי מאחורי הקלעים כשהגיע על תקן החבר התומך לתכנית שבה קיבלה ליאור את גלגל ההצלה. אליאב הוא יוצר ותיק שאחראי לכמה מהלהיטים הגדולים של אייל גולן ("נולדת בשבילי", חיים שלמים"), ונראה שגם עופרי מכוון גבוה: "רצינו ליצור שיר לאייל גולן והוא אמר שהוא סגר את האלבומים השקטים לאלבום הקרוב. לא נורא, לאייל אני מוכן לכתוב גם שירים קצביים, אני מוכן לכתוב לו הכל! גם בתימנית", צוחק עופרי שמנצל את ההבטחה של אייל מהאודישן הראשון שלו ("אתה כותב ואתה מוכשר, והלוואי שתכתוב לי שיר").

מי שלא מהססת לקבל כל יצירה של עופרי היא כמובן ליאור. "אני יכול לגלות לך סוד? כתבתי לה אתמול סקיצה לשיר. התכנון כרגע שהיא תשיר אותו בתכנית, שיר שכתבתי לה והלחנתי".

זה שיר עליכם?
"לא משהו ספציפי מאוד עלינו, יש חלקים בשיר שהם כן עליה, אבל השיר עצמו הוא לאו דווקא".

היא מתייעצת איתך על בחירת השירים בתכנית?
"ברור. קודם היא התקשרה אלי שאני אעזור לה. אני חושב שהיא חייבת לעשות שיר קצבי, הגיע הזמן".

ולא רק לליאור עופרי מקפיד לפרגן, האווירה המשפחתית מאחורי הקלעים משפיעה מסתבר גם על מי שבכלל לא חלק מהנבחרת: "בזמן התכנית אני מצביע לכולם. אני עושה את זה כי הייתי שם, אני יודע איך זה מרגיש לא לעבור", אומר אך מיד מסייג, "יש גם ביצועים שלא מגיע להם לעבור, יש כמה ביצועים שלא אהבתי, אבל זה לגיטימי".

עופרי ישראלי (צילום: אורטל דהן)
לא פוסל אפשרות לבוא בעונה הבאה | צילום: אורטל דהן

>>מסלול האינסטה-אודישן לעונה השנייה נפתח! כל הפרטים

 הכוכב הבא, ראשון ושלישי ב-21:00