ענבל בקמן (צילום: רונן אקרמן,  יחסי ציבור )
ענבל בקמן עולה לבמה עם שיר באנגלית למרות הערותיו של רני רהב | צילום: רונן אקרמן, יחסי ציבור
בתכנית הרכבת הנבחרת הראשונה של "הכוכב הבא", המתמודדת ליאם בניסטי לא הצליחה להרים את המסך, ורני טען שהכל בגלל שבחרה לשיר שיר באנגלית: "למה את לא מקשיבה?", הוא נזף בה והניצל את ההזדמנות להעביר מסר לכל המתמודדים, "הגיע הזמן שאנשים יחזרו לשפה שלנו".

נראה שעשרת המתמודדים שיעלו הערב על הבמה, לקחו את הערתו של רהב לתשומת ליבם ויבצעו הערב רק שירים בעברית, משרית חדד ועד ארקדי דוכין. מי שבחרה ללכת עם האמת שלה ונגד ההמלצה של רני היא ענבל בקמן בת ה-22, שבחרה לבצע את הלהיט "Baby one more time" של בריטני ספירס: "זו הבחירה הראשונית שלי", מסבירה בקמן את המעשה האמיץ, "זה שיר שאני מתחברת אליו ואני אשתדל להביא את עצמי בצורה הכי טובה".

"אני אמיצה שמפחדת"

צביקה הדר ורני רהב מתווכחים (תמונת AVI: mako)
איך רני רהב יגיב שישמע את בקמן שרה באנגלית? | תמונת AVI: mako
האם הבחירה של בקמן מוטעית? לא בטוח - בסקר שערכנו בקרב גולשי mako נמצא כי הדעות חלוקות, ורק רוב קטן בקרב הצופים (51%) רוצים לשמוע את המתמודדים "בכוכב הבא" שרים שירים בעברית. הויכוח בנושא קיים לא רק בקרב הגולשים, אלא גם בתוך הפקת התכנית: המנחה אסי עזר יצא נגד ההצהרה של רני ומחה בדף הפייסבוק שלו: "אני חושב שרני טועה ובגדול, זה הופך אותם לפחות ישראלים אם הם שרים באנגלית?".

 

"אני חושבת שאסי צודק, אם מישהו מרגש אותך הוא יכול לשיר בכל שפה", מסכימה בקמן ולשופט רני רהב היא מוסרת: "אני מצפה לתגובה דומה אבל מקווה שהוא יפתיע אותי". למרות הסערה התקשורתית, בקמן מספרת שמשפחתה תומכת בה ובבחירתה: "אני אמיצה שמפחדת, אבל פשוט אתן את ההופעה הכי טובה שלי ויהיה מה שיהיה".

"מצד אחד אני יכולה להבין שלא כולם מתחברים לשפות אחרות, אך מצד שני אם ריטה יכולה לשיר בפרסית ויתרגשו ממנה זה רק מראה שאין למוזיקה שפה", מצהירה בקמן, שלמעשה כבר הוכיחה את יכולותיה בעברית עם הביצוע החידוש המפתיע לשיר "סוד" של אדם, בזכותו הצליחה להרים את המסך למעלה מ-80% מהקולות.

אם תצליח הערב להיכנס לנבחרת, ענבל מבטיחה שהיא תגשים את המשאלה של רני ותבצע שירים בשפת אמה: "אני רוצה לשיר שירים בעברית, אבל לא היה לי מספיק זמן כדי לבחור שיר בעברית שארגיש איתו מספיק טוב".מודה בקמן הנמצאת כעת בשיא ההתרגשות לקראת השלב הגורלי: "כל המתמודדים ששרים הערב הם מעולים ואני מקווה שהקהל יצביע עבורי"

>>הערב בתכנית: עדי הימלבלוי מגיעה לכוכב הבא

הכוכב הבא: הערב ב-21:00 ממשיכים בהרכבת הנבחרת