לפני כל תכנית המתמודדים מתלבטים שעות ואפילו ימים על בחירת השיר. זאת אף פעם לא משימה קלה, ולפעמים ככל שמתייעצים יותר ככה מתבלבלים יותר: "לכולם יש עצות, כולם מייעצים, כולם נותנים רעיונות", מסבירה רינת. "אם אני מתייעץ אז אני הולך לאיבוד, כי לחברים יש מה להגיד, ולהורים יש מה להגיד ולאנשים ברחוב יש מה להגיד", מחדד עומר את הדילמה.

הפעם המתמודדים זכו לקבל שיעור מהמאסטרים - מוקי וריטה עבדו צמוד צמוד עם המתמודדים על השירים שיבצעו הערב (ג') על הבמה, ומובטח לנו שואו בלתי נשכח. קבלו את השירים שהולכים לגרום לכם להרים את המסך בלי להסס, או לפחות ככה מקווים המתמודדים:

שרים ביטלס בקולות:

האחים אריה וגיל גת ישירו את שירם של הביטלס Come Together. אליהם יצטרף גם חבר ילדות מאילת, לא אחר מאשר הזמר המוכשר אמיר דדון.

מוכיח שהוא אמן אמיתי:

דוד דריי היה הראשון לקבל ביקורת מהשופט החדש מוקי, אז מוקי טען שדוד "הוא לא אמן", הפעם הם עבדו יחד על השיר ודוד נחוש לגרום למוקי לאכול את הכובע. השיר הנבחר הוא שירו של מוש בן ארי "אנצל".

 

ושיהיה במזל דלי:

רינת כהן מתחברת למוזיקת סול, כזאת שחודרת לנשמה. הפעם היא הולכת לעלות על הבמה ביחד עם להקת העבריים מדימונה, להקה שכבר הוכיחה שקצב זה משהו שאי אפשר לשלוט בו. ביחד הם יבצעו את השיר האגדי מהמחזמר "שיער" - "אקווריוס".

 

חאפלה בוכרית:

אליאס מלייב הולך לחדש את אחד השירים הבלתי נשכחים של להקת טיפקס - "בתוך נייר עיתון". והוא לא הולך לעשות את זה לבד! ביחד איתו יעשו כבוד לעדה משפחת אלייב, שמגיעים עם האקורדיון המפורסם ושמחת החיים הבלתי נגמר. ועל זה נאמר: וואי, וואי, וואי, וואי.

 מובן לה עכשיו:

 טינה איברגימוב תבצע את שירו של הראל סקעת, בוגר כוכב נולד בעצמו ואחד הזמרים שהיא חולמת לבצע איתם דואט. "הוא מקסים בעיניי. השירה שלו, איך שהוא מתייחס למעריצים, לאנשים, זה ממש מצא חן בעיני", סיפרה טינה שבחרה בשיר "מובן לי עכשיו".

עוד חוזר הניגון:

מוקי בחר עבור אביתר קורקוס את שירו של נתן אלתרמן "עוד חוזר הניגון", שיר שלטענתו "ימיס את ליבו, לא משנה מי שר אותו". ואכן בפני אביתר עומד אתגר לא פשוט, לשחזר את הקאבר שעשה ברי סחרוף לשיר, ביצוע שהפך בעצמו לקלאסיקה.

הוא כבר נמצא:

כבר אמרו על עומר דץ שהוא "מיושן", שהוא אוהב לבחור שירים מתקופות שמתאימים יותר לדור של ההורים שלו. הפעם הוא עומד לשיר את שירו של אביתר בנאי "תחרות כלבים", ואין ספק שמדובר בלהיט עדכני שיציג צדדים חדשים ביכולות הווקאליות של עומר.

שרים לזכרו:

לפני שבוע בדיוק, עם סיום השידור החי, התבשרנו על לכתו בטרם עת של אגדת המוזיקה הישראלית - אריק איינשטיין ז"ל. לזכרו יעלו הערב מתמודדי הכוכב הבא יחד ויבצעו יחד את אחד השירים האהובים שלו, "אמא אדמה".

>>קרב השופטים הגדול: מוקי נגד ריטה

>>המתמודדים נכנסים לאווירת החג: נס חנוכה בכוכב הבא

 הכוכב הבא: מי יעלה לשלב חצי הגמר? שלישי ב-21:00