אייל גולן, ריטה, רני רהב, צביקה הדר ואסי עזר יוצאים לחפש אחרי הכוכב הבא של המדינה. מדובר בפורמט חדש, במסגרתו הצופים בבית יכריעו בעזרת אפליקציה ובשידור חי מי מהמתמודדים עברו או לא עברו את האודישן. נשמע מרגש?

בינתיים מאחורי הקלעים, עסקים כרגיל. השופטים מתרגלים דינמיקה קבוצתית, ונראה שלמרות ריבוי הדיוות על הסט, כולם מצליחים להניח את האגו בצד ולהתמסר לצילומים.

"הכל די נינוח, די רגוע. זה בית הבראה", מסביר צביקה הדר, שלראשונה עובר מעמדת המנחה לעמדת השופט, "באים, מתלבשים יפה מקשקשים. תכף ניכנס להילוך גבוה".

גם אייל גולן מקפיד לשמור על מצב רוח מרומם: "אני נהנה מכל רגע", הוא אומר, "מתרגש בכל פעם מחדש לפגוש את האנשים האלה". מי שפחות מתמסר לסיטואציה, הוא רני רהב שבין לבין מנסה לתפעל את משרד יחסי הציבור שלו: "קצת מטזזים אותנו כמו בטירונות, אבל כל עוד האייפד איתי ואני יכול לענות לאימיילים ולנהל את המשרד כרגיל, אז הכל סבבה".

"יהיו התנגשויות. לא בקטע רע"

בגזרת חילוקי הדעות, נראה שהפוקוס הוא על רהב והדר, עובדה שריטה די מרוצה ממנה בינתיים: "אני מקווה שיהיו אי הסכמות, אחרת יהיה משעמם".

רהב: "כל אחד יש לו את הדעה שלו, צביקה בא עם מטען רגשי והרבה ידע, ואני בא ממקום אחר לגמרי, וטבעי שיהיו התנגשויות, זה לא בקטע רע".

גולן מסכים: "אני חושב שכולנו, גם קשוחים וגם רכים. לא מתפשרים – אם הזמר שר לא טוב, אומרים שהוא שר לא טוב". והדר מרגיע: "כולנו חברים, וכולנו שמים את האגו בצד. בפורמט הזה השופטים עם תודעת שירות גדולה לקהל שצריך לבחור את הכוכב שלו. זה הולך להתבצע בצורה מאוד מעניינת. כזה עוד לא היה".

ומתברר שכס השיפוט יכול ללמד אותך כמה דברים על עצמך. "בהתחלה חשבתי שאני אהיה שופטת מאוד טובה", מספרת ריטה, "אבל אחרי היום הראשון של האודישנים ראיתי שאני חייבת לומר את האמת. ככה שאני קצת יותר אסרטיבית ממה שחשבתי, ממה שדימיינתי".

העובדה שהוא לא מגיע מתחום המוזיקה, לא מטרידה את רהב, שלטענתו מביא את היתרונות שלו ממקום אחר: "אני בא עם 30 שנה ניסיון בתחום יחסי הציבור, אני חושב שזמר שלא בא עם מכונת יחסי ציבור לא יכול להצליח".

צביקה: "מה שהדליק אותי זה שבאמת הפורמט החדש נותן לקהל את הפוקוס, נותן לקהל את הבחירה. זאת שפה חדשה, זאת טלוויזיה חדשה. זה הולך להיות מעניין ואנחנו מאוד מתרגשים מזה – באמת".

רוצים להיות שופטים מהבית? התחברו גם אתם לאפליקציה

הצטרפו אלינו לאתר "הכוכב הבא" - כל החדשות, העדכונים, ומה שקורה מאחורי הקלעים