מה המאכל האהוב עליכם?

עבור אביתר התשובה פשוטה - רק הקוסקוס של אמא שלו. לדוד יש דרישות קצת יותר מפורטות: "סטייק אנטריקוט מדיום ריר, בלי צ'יפס", גם גיל בעד סטייק, ואילו אחיו אריה הצליח להפתיע: "רק מצה. כשאני יושב אחרי ההכנות לפסח ואוכל את המצה אני מרגיש גן עדן".

אליאס התקשה לבחור מאכל אחד בלבד, רינת בחרה בסושי וצביקה פירגן לעדה עם קבב רומני.

קוסקוס אמיתי בשליש מהזמן (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
הכוכב של הכוכב הבא: רק קוסקוס | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

מה המאכל הביתי האהוב עליכם?

אביתר לא היסס גם הפעם: "רק קסוקוס", הוא אמר בבטחון ואליאס נתן רשימה שגרמה לנו להזיל ריר: "כל המאכלים הבוכרים - אושפלאו, גוז'גוז'ה, באחש, מנטי".

דוד הצרפתי בחר דווקא במאכל טוניסאי, גיל התרפק על הבורשט של אמא, וצביקה הלך על קלאסיקה יהודית: "הגפילטע פיש של אמא שלי".

alonaaviar (תמונת AVI: mako)
מרק בורשט, מנת הבית של גיל | תמונת AVI: mako

אתם מבשלים?

האחים גת מסתבר הם אלופי הביצים: "אני מכין חביתה", אמר אריה וגיל נזכר שיש לו הבטחה שהוא עוד צריך לקיים: "הבטחתי לאישתי שאני אכין לה חביתה עוד מאז שהתחתנו".

אליאס התגלה כבשלן ששווה לקפוץ אליו לארוחה: "אני מבשל כמעט את כל המאכלים הבוכריים, כי בכל פעם שאני רואה את אמא במטבח אני לידה", וגם אביתר זרק רשימה מפוארת של מאכלים שגרמו לנו להישאר בפה פעור (ומלא ריר): "אני מכין שניצלים, פירה, אטנריקוט, על האש וכל הבלאגן".

ואם במקרה מישהו הזמין אתכם לארוחה משפחתית אצל רינת, חשוב לוודא שאמא שלה, בעלת המסעדה בירושלים, עמדה על הסירים ולא היא, אחרת כנראה שתשארו רעבים. "לא כדאי שאבשל, כי אני שורפת אפילו מים", הודתה רינת.

המנגלים יבערו? (צילום: אור גלזר)
מי בא לעשות מנגל אצל אביתר? | צילום: אור גלזר

איזה מאכל מזכיר לכם את הילדות?

באופן לא מפתיע בכלל, הרוב חזרו אל הטעמים המתוקים מהעבר: "אמא שלי עד היום קוראת לי תות, כי הייתי שואבת תותים בתור ילדה", סיפרה רינת בצחוקה המדבק.

ובעוד אביתר חולם על גלידה, אריה על מסטיק בזוקה וצביקה על עוגת מלאי רומנית, דוד בכלל לא מבין מה אנחנו רוצים ממנו: "אני באמצע הילדות שלי, דברו איתו בגיל 30", הוא צחק.

שוק הכרמל: תותים בתפזורת (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
בואו נקנה רק תותים לרינת | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב

ולסיום, באיזה מאכל לא תגעו בחיים?

אריה שוב הפתיע: "רק לא רגל קרושה", הוא הצהיר ואילו צביקה נתן קונטרה הולמת: "רגל קרושה זה אחד המאכלים שאני הכי אוהב בעולם, בכלל האוכל הרומני הוא האוכל הכי טעים, אין עליו. אני אוכל הכל, הכל טעים לי, שרוף, מעוך, הכל".

רינת הלכה על קישואים, אביתר בחר בגפילטע פיש (אחת המנות האהובות על צביקה), גיל כמובן לעולם לא יגע באוכל לא כשר, ולדוד יש עצת ייעול לבעלי החומוסיות: "לפעמים שמים לך דשא על החומוס, למה צריך את זה? תעיף!".

חומוס גרגירים (צילום: אנטולי מיכאלו, ירושלים: הסיפור הקולינרי, הוצאת קוראים ומורותום)
חומוס עם פטרוזיליה (לא דשא) | צילום: אנטולי מיכאלו, ירושלים: הסיפור הקולינרי, הוצאת קוראים ומורותום

 >>מתגעגעים? כל הפרקים של הכוכב הבא מחכים לכם ב-makoTV

מאסטר שף העונה החדשה: ביום רביעי הטעם חוזר ב-21:00