בניגוד לכל הציפיות והתחזיות, ג'ורג' אבו שקארה, אחד המתמודדים הבולטים בתחרות עד כה, לא הצליח להרים את המסך. שקארה, שביצע את "בדד" כשלצדו ממנגן אביו בכינור, עלה אחרון לבמה ונאלץ להילחם על מקומו מול ענבל בקמן, שהגיעה למקום החמישי. 10 אחוזים הפרידו בינו לבין מקום בנבחרת, וההחמצה עדיין טרייה מאוד בשבילו. 

"כל הסיפור היה מאוד מתסכל", הוא עונה ללא שמץ של פאסון, "שמו אותי אחרון ועוד אחרי הפרסומות ואנשים כבר נמאס להם. בסוף שמו אותי כאילו זה אני נגד ענבל. או אני או היא. אז כל מי שהיה בעדה בעצם הצביע נגדי".

מה עבר לך בראש ברגע שהבנת שאתה לא עובר?

"אני עדיין מנסה להבין מה קרה שם. לפי התגובה של השופטים חשבתי שאני עובר"

מה שהקל עליו במעט את ההדחה, הייתה התמיכה הגדולה שזכה לה בפייסבוק: "הפייסבוק שלי ממש מוצף בתגובות של אנשים שרוצים שאני אחזור", הוא מספר, "אני מקבל הרבה טלפונים והרבה תגובות בעמוד של הכוכב הבא. אני פשוט לא מבין איפה היו כל ההצבעות".

אין תמונה
אבא שלך היה איתך על הבמה. איך הוא הגיב להפסד? המשפחה?

"הוא היה בשוק. כל המשפחה שלי לא האמינה שזה קורה"

למרות ההפסד הצורב, זכה אבו שקארה לתמיכה מצד צוות התכנית: "ריטה באה אליי ואמרה לי שזה לא פייר, שאני חייב לחזור. שחייבים לעשות משהו. גם אסי עזר אמר לי את זה. אני ממש מקווה שזה יסתדר".

התגובות החמות שאתה מקבל גורמות לך לחשוב קדימה?
"אני עוד לא יודע". קיבלתי בתכנית חשיפה ממש גדולה - אולי היציאה שלי מהתכנית פרסמה אותי יותר. בחיים לא קיבלתי תמיכה כזאת. מאז אתמול קיבלתי אלף הצעות חברות. אנשים כן תומכים, אבל צריך לזכור שזה 15 דקות של תהילה וצריך לנצל את זה. אני חושב להוציא סינגל. שמעתי שאליקו דירג אותי מקום ראשון בתכנית. והוא יש לו את המילה".

אז בינתיים לא חוזר לחומוס?

"אני קצת נח עכשיו. לוקח הפסקה ואז אני חושב שאני אחזור". 

עכשיו כשיצאת מהמרוץ - בעד מי אתה בתכנית?

"אני מאוד אוהב את עומר דץ".

"לא הגיע לג'ורג' לעזוב כל כך מהר"

כרם אבו שקארה, אביו של ג'ורג' שליווה אותו אמש על הבמה בנגינת כינור, מתקשה גם הוא להתגבר על אירועי אמש: "לקחתי את זה קשה כי הוא שר טוב. יש הפסד ויש הפסד. אני קצת מבין במוזיקה. הוא היה בין הטובים. לא מגיע לו לצאת כבר בתחילת התכנית וללכת הביתה". האב מציין גם הוא את תגובת השופטים, אייל גולן וריטה: "הם עמדו. לא רצו להסתכל על מה שקורה".

באשר לסיבות שבגללן המסך לא התרומם, שומר האב על חזית אחידה עם בנו: "ג'ורג' שר אתמול את 'בדד' וזה שיר קשה מאוד. הוא גם עלה בסוף התכנית. אנשים כבר נמאס להם לחכות".

איך עודדתם את ג'ורג' אחרי ההפסד?

"מההתחלה, עוד לפני השיר, אמרתי לג'ורג' שהוא לא צריך לכעוס כי זאת תכנית. יש הפסד ויש רווח. התרגשתי מאוד אבל ראיתי את המסך עומד על 65%. אבל אחרי זה הייתי מאוכזב. ירדתי מהבמה. לא ראיתי שום דבר. לא ראיתי את התכנית מאז. כלום". 

"הסיטואציה הייתה מאוד חצויה"

לא רק ג'ורג' ומשפחתו היו לחוצים אמש. במהלך הביצוע של אבו שקארה ל"בדד", דילגה המצלמה בינו לבין המתמודדת ענבל בקמן המתוחה וחשפה מעט את מה שהתחולל בה. "כל הסיטואציה הזו באמת היתה מאוד חצויה", היא אומרת, "מצד אחד  - אני חושבת שג'ורג' מדהים ואני נורא אוהבת אותו. מצד שני, מאוד רציתי לעבור. זה לא היה קל".

מה עבר לך בראש בזמן הביצוע של ג'ורג'?

"אלו היו עשר דקות מותחות מאוד. ראו את זה עליי. רציתי להמשיך ולהראות ולתת את כל מה שאני יכולה בתכנית".

הספקתם לדבר מאז?

"לא. משכו אותנו אל מאחורי הקלעים לעוד צילומים, אבל אני בהחלט הולכת לכתוב לו. היה לנו חיבור טוב במהלך החזרות". 

עם או בלי קשר לבקמן, צוות השופטים התקשה מאוד להסתיר את אכזבתו מהדחתו של אבו שקארה. בקמן, משתדלת שלא לקחת את זה באופן אישי: "הרבה אנשים היו מאוכזבים מזה שהוא לא עבר. לא יודעת אם זה קשור אליי או לא. יש לי עוד הרבה מה להוכיח ואני מקווה שאני אוכיח את עצמי, כי יש להם קצת ספקות לגביי".

ענבל בקמן וג'ורג' אבו שקארה
ראש בראש: ענבל וג'ורג' | צילום: רונן אקרמן

מי יעבור מחר את מבחן הנבחרת וירים את המסך? הכוכב הבא, מחר ב-21:00