הביצוע הראשון - ליאור פרץ:

לאחר ששמעה את המלצותיהם של כל השופטים, החליטה ליאור פרץ לשמוע בעצתו של צביקה הדר ולבצע את "בלי לומר מילה" של שלום חנוך. צביקה ביקש מליאור להביא ביצוע מלא כוח נשי וליאור ניסתה לעמוד במשימה: היא עלתה לבמה אחרי יומיים ללא שינה, נתנה את כל כולה אבל זה כנראה לא הספיק כי ליאור לא הצליחה לעמוד ברף של 70 האחוזים, וסיימה את הביצוע עם 44% בלבד. "משהו מאוד מאוד מוזר קרה כאן", התפלא אסי עזר ופנה לשופטת ריטה להסברים: "בחירת השיר לא הייתה טובה, זה היה מאוד מונוטוני", היא אמרה, וצביקה לא הסכים: "אני חושב שהיה מצוין וחבל שאין כבוד לרוקנרול".

 

הביצוע השני - אליאס מלייב:

אליאס מלייב עלה הערב לבמה כשהוא עייף בטירוף ומת מפחד, אך למרות הכל הביצוע שלו ל"חלון לים התיכון" של יהודה פוליקר הצליח להרים את המסך עם 78%. "אתה שרת פשוט מדהים וגם אם הייתה לך טעות קטנה זה ממש לא נורא", סיכם רני. ריטה הודיעה למתמודד הלחוץ שלמרות החששות שלו כנראה שצריך להמשיך ולעייף אותו, כי הביצוע היה פשוט מקסים.

 

הביצוע השלישי - טינה איברגימוב:

טינה איברגימוב החליטה להקשיב לשופטת ריטה שהציעה שיר של עצמה: "מחול מטורף", אבל לצערה סיימה את הביצוע עם 69% בלבד, ולא זכתה לראות את המסך מתרומם. "רני אני מזועזע - עד שאתה מצביע אדום אתה מצביע נגד טינה", שאל אסי כשהוא בהלם מוחלט מהחלטת השופט. טינה הייתה מאוד קרובה להרמת המסך, ולמעשה הייתה במרחק של אחוז אחד מלהגיע לרף האחוזים הנדרש.

 

הביצוע הרביעי - חן לוי:

"בחזרות הייתי בטוח שזה לא יעבוד, אבל עכשיו עפתי", הודה אסי בתום הביצוע של חן לוי. חן בחרה להקשיב לאייל וביצעה הערב את "יש לי ציפור קטנה בלב" של יגאל בשן והצליחה להרים את המסך עם 76% ולהבטיח את מקומה בשלב הבא. "רציתי לשמוע ממך משהו קליל", הסביר אייל את בחירת השיר והודה שהוא מאוד מרוצה מהתוצאה.

 

הביצוע החמישי - עומר דץ:

"יש לך התלבטות רצינית", סיכם צביקה את הצעותיהם של ארבעת השופטים ושחרר את עומר ללילה לבן של התלבטויות. בסופו של דבר ביצע עומר את "בארץ להד"ם" שכתבה והלחינה נעמי שמר: "אני מת מפחד, זה שיר לא מוכר", הודה עומר אבל השתדל לזכור את הביקורת האחרונה של אייל, "אבל אין ברירה - צריך לקחת סיכון". הביצוע הסתיים ולרגע זה היה נראה אבוד, אבל אייל החליט להבציע בדקה ה-90 והמסך התרומם: "זה לא היה ביצוע טוב", הסביר אייל, "אבל אהבתי את ההסתכנות ואין מה להגיד - מגיע לך להיות פה".

 

הביצוע השישי - רינת כהן:

רינת כהן החליטה להתייחס רק לשלוש מהמלצות השופטים, ובישרה לאייל שאת השיר שהוא הציע היא כנראה לא תבחר: "אני חושבת שמספיק עם אנגלית", היא הסבירה והצליחה לרגש את רני. אייל לא לקח את זה קשה כי מראש הוא התלהב מההצעה של ריטה שרינת תבצע את "משאלה", וזאת אכן הייתה ההחלטה שלה. ריטה הייתה היחידה שהצביעה בעדה ורינת קיבלה רק 52%. "את זמרת נפלאה והגיע לך לעבור", אמרה ריטה, "את לא תלכי הביתה ואם כן, אני לוקחת אותך לבית שלי".

 

הביצוע השביעי - דוד דריי:

דוד החליט לבחור בשיר שהציע לו אייל גולן: "תגידי" של ליאור נרקיס, אותו הוא בחר להקדיש לחברה שלו לשעבר. בביצוע של השיר הוא שילב גם עברית וגם צרפתית ובפעם השנייה הערב, עבר ממש ברגע האחרון עם 73%. "לקחת שיר ולשלב בו שתי שפות זה מלחיץ ולא קל", הודה אייל, "אבל עמדת בזה בגבורה וכל הכבוד לך".

 

הביצוע השמיני - האחים גת:

מכל ההצעות של השופטים, האחים גת ראו רק בהמלצה של ריטה כאופציה רלוונטית עבורם. הם עלו הערב לבמה וביצעו את השיר "Dust In The Wind" של קנזס. האחים גת לא הצליחו לשכנע את השופטים, שמלבד צביקה הדר, הצביעו נגדם. "רני אני דורש שתחזיר לפה את הרני שאני מכיר שמצביע כחול", ביקש אסי עזר, אבל רני התעקש: "תחזיר את המבצעים שאנחנו מכירים ואני אצביע כחול, היום הייתה פה תקלה".

 

הביצוע התשיעי - ענבל בקמן:

ענבל בקמן היה השנייה הערב שבחרה לבצע שיר של השופטת ריטה: "שיר אהובת הספן" שכתב שר האוצר יאיר לפיד. גם ענבל התקשתה להחזיק מעמד בלילה הלבן, אבל למרות הכל אספה את עצמה, עלתה לבמה והצליחה להביא ביצוע מרגש שהרים את המסך עם 75%. "ככה לוקחים שיר והופכים אותו לשלך", התמוגגה ריטה.

 

הביצוע העשירי - אביתר קורקוס:

בפעם הראשונה הערב אחד המתמודדים שומע בעצתו של רני רהב: אביתר בחר לבצע את "בלדה לשוטר" שכתב אהוד מנור והלחינה נורית הירש, ופרגן לרני: "סחטיין, הוא הביא רעיון יפה". אביתר הצליח להבטיח מקום בשלב הבא כשהרים את המסך עם 82&, שיא של הערב, וזכה אפילו לחיבוק מרני רהב שלא התאפק וירד עד אליו לבמה. "זה היה ביצוע מאוד יפה, הבחירה של רני הייתה מאוד טובה", אמר צביקה.

 

דו-קרב הדחה: האחים גת VS. ליאור פרץ:

"אם הייתם אומרים לי בתחילת הערב שארבעת אלה יעמדו להדחה, לא הייתי מאמין", הודה אסי עזר כשהוא הזמין את רינת כהן, טינה איברגימוב, ליאור פרץ והאחים גת לבמה על מנת לגלות את מי מהם יצילו השופטים. צביקה נתן 7% נוספים לרינת, אייל בחר לתת אותם לטינה, ריטה לרינת, ורני בחר להציל את טינה - מה שאומר שהאחים גת וליאור פרץ הם אלה שילחמו על מקום בשלב הבא.

ליאור פרץ:

בסולו ההדחה שלה בחרה ליאור לבצע את שירו של שלמה ארצי: "היא לא יודעת מה עובר עליי", כשהיא מעט שינתה את העיבוד ופנתה בביצוע שלה לגבר: "הוא לא יודע מה עובר עליי". את השיר הזה, לעומת הביצוע הקודם שלה הערב, היא בחרה לבד והצליחה לרגש את השופטים שהצביעו בעדה. ליאור הציבה לאחים גת רף של 65%.

 

האחים גת:

האחים גת עולים הערב לראשונה לסולו הדחה לאחר שבפעם הראשונה השופטים לא היו בעדם והצביעו אדום בביצוע הראשון. הפעם הם בחרו לבצע את "שיר של אחרי מלחמה" של אריק איינשטיין והצליחו לעקוף את ליאור ולהבטיח מקום בשלב הבא עם 81%. אייל וצביקה הצביעו בעדם רק אחרי שהיה ברור שהם עקפו את ליאור.

 

רוצים לזכות בטלוויזיה ״50? שחקו בטריוויית המוסיקה של ״הכוכב הבא״ ואולי תזכו

הכוכב הבא, ראשון ושלישי ב-21:00