טינה איברגימוב עושה חזרות (צילום: רועי ברקוביץ')
הכוכב הבא - מאחורי הקלעים | צילום: רועי ברקוביץ'

התכנית האחרונה הייתה לא פשוטה עבור מתמודדי "הכוכב הבא": דווקא בשבוע בו הם קיבלו הדרכה צמודה מריטה ומוקי, הם הרגישו שהם בטוחים וכבר הצליחו לדמיין את עצמם בשלב הבא. אבל הגמר מתקרב, הדרישות גבוהות יותר והביצועים צריכים לעמוד בציפיות של השופטים, ובסופו של דבר רק שני מתמודדים הצליחו להרים את המסך - ולמעשה, מלחמת השופטים בין מוקי וריטה הסתיימה בתיקו.

מי שבסופו של דבר הכריעו את הקרב בין הקבוצות היו ילדי ישראל, שנתנו את המקום הראשון השבוע לטינה (שעבדה עם ריטה). לגבי שני המקומות האחרים, הם דווקא חשבו אחרת לגמרי מהשופטים:

במקום הראשון: טינה איברגימוב

טינה החליטה לבצע את "מובן לי עכשיו", שבמקור שר הראל סקעת. ריטה, שליוותה אותה לכל אורך השבוע, ביקשה ממנה לבטא את עצמה בשיר ולהוציא את כל הכאב והרגשות שהיא שומרת בפנים. טינה הצליחה ליישם את עצתה, כבשה את לב השופטים וגם את הלב של ילדי ישראל שבחרו בה כמצטיינת של הערב.

במקום השני: דוד דריי

לדוד היה אתגר לא קל: אחרי שמוקי אמר לו שהוא לא אמן אמיתי, הוא נאלץ לעבוד אתו לאורך השבוע. מוקי הציע לו לשנות סגנון ולבחור שירים קצביים וצעירים יותר וכנראה זה עבד: השיר הנבחר היה "אנצל" של מוש בן ארי, ולמרות שהשופטים לא חיבבו את הביצוע ובחרו שלא להעביר אותו, מסתבר שילדי ישראל דווקא אהבו את הגיוון בסגנון והעניקו לו את המקום השני והמכובד.  

במקום השלישי: עומר דץ

גם עומר עבד עם מוקי ובהמלצתו שר את "תחרות כלבים" של אביתר בנאי, למרות שחשש לקחת שיר שלו. עומר ידע שהשופטים לא יאהבו את השינוי ואפילו אמר לאסי לפני השידור שהוא לא חושב שיצליח להרים את המסך. אבל מה שלא עבד לחלק מהשופטים עבד למוקי, שמאוד אהב את הגיוון של עומר וגם הילדים חשבו כמוהו, כך הוא קטף את המקום השלישי.

האם "הכוכב הבא" תזכה בתואר תכנית הבידור של השנה?

כמדי שנה, ערוץ הילדים מסכם את השנה שעברה על ילדי ישראל, ובטקס נבחרי הילדים של 2013, מועמדת הכוכב הבא בתואר "תכנית הבידור של השנה". האם היא תזכה בתואר הנכסף? רק ילדי ישראל יכריעו.

"הכוכב הבא", חצי הגמר הראשון: שלישי ב-21:00