סוגרים נבחרת (צילום: שרון רביבו)
מתכוננים לערב. אסי ואסתי | צילום: שרון רביבו
יום הגמר כבר כאן ואחרי ימים אינטנסיביים של חזרות, הערב זה יקרה ולראשונה יוכרז המנצח הגדול של "הכוכב הבא". אסי עזר ליווה את העונה מתחילתה, והערב גם הוא יסגור מעגל, אבל בינתיים הוא מצליח לשמור על קור רוח: "כרגע אני בעיקר מאוד עייף, ביומיים האחרונים עבדנו שעות ארוכות וישנו פחות, יש המון הכנות בשטח כדי להפוך את הערב הזה למושלם וזה מתיש. אבל אני בטוח שככל שיעבור הזמן ההתרגשות תעלה והעייפות תרד", הוא אומר.

אסי נח בין החזרות (צילום: רועי מדלי)
אסי נח בין החזרות | צילום: רועי מדלי
למרות שהוא כבר מתורגל בערבי גמר בשידור חי מימיו לצד ארז טל ב"אח הגדול", הפעם אסי יצטרך להוביל את השידור בעצמו ומתוקף התפקיד הוא גם זוכה לשדרוג משמעותי בתנאים: "זאת הפעם הראשונה שאני אכריז על המנצח, המנצחת או המנצחים. אני מת כבר לגלות מי זה יהיה ולצעוק את השם שלו, זה בעצם רגע שישנה לו את החיים". מצד שני, עזר מזכיר שלהבדיל מ"האח הגדול" אין לו שום יתרון על הצופים בבית: "אף אחד לא אומר לי באזניה מי ניצח, אין שום הכנה מוקדמת- אני, השופטים, המתמודדים, הקהל באולפן והצופים בבית- כולנו נגלה את זה במקביל".

הוא ליווה את המתמודדים לאורך כל העונה והיה עד לתהליך שכל אחד מהם עבר ברמה המקצועית מול המצלמה וברמה האישית מאחורי הקלעים, כנראה בגלל זה קשה לו להמר על מנצח הערב: "יש לי הימור אבל אני חושב שיהיו כמה הפתעות. אפילו כשאני אומר 'הפתעות' זה מוזר כי אני באמת חושב שהכל יכול לקרות. כשמסתכלים על הממוצעים של העונה הפער בין המקום הראשון לרביעי הוא 7 אחוזים, בקלות אפשר לצמצם אותו".

עזר מספר שהוא שומע סביבו לא מעט הימורים על הצמד אריה וגיל גת אבל כשמסתכלים אחורה, לטענתו, ההימור לא בהכרח יתממש: "היו להם ביצועים שקיבלו אחוז גבוה מאוד אבל גם ביצועים שקיבלו פחות מ-70%. הם הועמדו להדחה בעבר לעומת טינה למשל, שכלל לא הועמדה לאורך העונה, מה שמדגיש את חוסר הוודאות לגבי המנצח של הערב". עוד הוא מגלה שהוא הפסיק להמר בשלב די מוקדם של העונה אחרי שההימור הראשון שלו נפל: "אני זוכר שליאם בניסטי עלתה לשיר ראשונה ולגמרי הימרתי עליה. בסוף לא העבירו אותה לשלב הבא והיא הפספוס של העונה בעיניי. מהרגע בו היא הודחה הבנתי שבתכנית הזאת הכל יכול לקרות". 

"אני מעריץ את מוקי"

מוקי (צילום: רועי ברקוביץ')
צילום: רועי ברקוביץ'
בשבועות האחרונים ראינו לא מעט עימותים בפאנל השופטים, הבולטים מביניהם היו בין רני למוקי ולא אחת הם הגיעו לנקודת רתיחה: "שולחן השופטים זה שולחן של אנשים שאכפת להם, בגלל זה יש עימותים. הם נוצרים מהרבה כוונות טובות למרות שלא תמיד זה נראה ככה", אסי אומר. למרות שמוקי הצטרף לפאנל באמצע העונה הוא תפס את מקומו די מהר ואפילו הצליח לשבות בקסמיו את עזר עצמו: "מוקי שינה את חוקי המשחק, אני מעריץ אותו. הוא הביא אמת חדשה לשולחן, זה זן חדש של שופט בתכנית ריאליטי, הוא מבקר את המתמודדים אבל גם את התכנית שבה הוא נמצא ואני מעריץ את זה".

עזר מגלה שחלק נוסף מההתרגשות לקראת הערב נובעת מהפרגון לקולגה נוספת בתכנית, שותפתו להנחיה, אסתי גינזבורג, שעולה הערב לשיר לראשונה: "אסתי כבר בחזרות אינטנסיביות לקראת ההופעה שלה על במת הגמר, אולי בסוף אני אכריז עליה כמנצחת של העונה", הוא צוחק.

"חוקי המשחק משתנים- רק הקהל בבית יבחר את המנצח"

יש לנו רביעיית גמר (תמונת AVI: mako)
הכוכב הבא: הפיינליסטים | תמונת AVI: mako
"למרות שמידת ההשפעה של השופטים יורדת היום אני בטוח שיהיו לא מעט עימותים ואפילו לא מעט אדומים מכיוונם" אומר עזר. בניגוד לכוח שהשופטים קיבלו עד כה הפעם ההצבעה שלהם שווה ערך לזו של הקהל בבית כך שלמעשה מי שבאמת מכריע מי יהיה הכוכב הבא הראשון הם המצביעים באפליקציה: "עד היום הצופים התרגלו להצביע ב-SMS. ההצבעות היו נפתחות שבוע לפני, היו הערכות וסטטיסטיקות. הפעם ההצבעה מתבצעת בשידור חי לאורך מספר דקות בלבד במשך השיר של כל מתמודד. זאת אומרת שהכל תלוי בביצוע, איך הוא נשמע, איך זה נראה ולכן כולנו כבר מצפים", הוא אומר.

לסיכום, אסי נותן טיפ למצביעים מהבית לפני שהם בוחרים את המנצח שלהם: "כל המתמודדים עברו דרך ארוכה, לכל אחד מהם הדרך לגמר נראתה אחרת: על האחים גת ריטה אמרה שהם לא יכולים לזכות, רינת לא סיימה את האודישן הראשון שלה מההתרגשות, אביתר הראשון שהרים את המסך וטינה בכלל לא עברה את האודישן שלה. לכולם יש סייכויים לנצח היום, זה ערב שישנה למישהו את החיים, אני מציע לצופים לזכור את הדרך של כל אחד עד עכשיו אבל בסוף להצביע לפי הביצועים של הערב ובעיקר לפי מי הם היו רוצים לשמוע ברדיו ביום שאחרי".

>> איך המתמודדים מתכוננים לגמר? כל התמונות, העדכונים והחדשות מאחורי הקלעים

הגמר הגדול של "הכוכב הבא", הערב ב-21:00, ערוץ 2