הביצוע של אלון טאוב (תמונת AVI: mako)
אלון טאוב מרגש ומתרגש במבחן המסך | תמונת AVI: mako
אלון טאוב, בן 28, מורה מהישוב דולב שליד רמאללה, עלה על במת הכוכב הבא ופשוט פרץ בבכי. בחולצה לבנה, עם כיפה סרוגה על הראש וחיוך תמים, אלון שרק יומיים לפני כן הפך לאבא בפעם הרביעית, לא עמד בהתרגשות והדמעות חנקו את גרונו. לאחר שלגם מכוס המים שהובהלה לבמה, הוא הצליח לאסוף את הכוחות הדרושים ולבצע את השיר "מחכה" של השופטת ריטה, שישבה מולו ולטשה בו מבט חם ומגונן. למרות הרעידות בקול והאחיזה החרדה במיקרופון, ואולי דווקא בזכותם, הצליח אלון להרים את המסך בשיא של 94 אחוזים, רף שטרם נשבר מאז.

הערב (ג') ב-21:00, הוא יעלה שוב על הבמה, הפעם באולפן חדש ובמעמד מלחיץ לא פחות – הזדמנות האחרונה להתקבל לנבחרת של "הכוכב הבא": "אני הולך לשיר את 'דרך ארוכה' של גלי עטרי", מספר טאוב, "בחרתי בשיר הזה כי הוא מדבר על ציפורים ועל לעוף, אני מאוד אוהב לעוף, אני מרגיש שאני עף דרך השירה, מרגיש שאני מתעסק בנשמה".

טאוב לא סתם מתעסק בנשמה שלו, הוא חופר בה עמוק, ובמבחן המסך הראשון שלו הגיש לנו אותה חשופה וטהורה על הבמה. אחרי שנים של איפוק וניסיון לשמור בבטן, הרגע ההוא, כשבכה בשידור חי, היה מכונן עבורו: "אתה לא בדיוק חושב ברגע הזה, פתאום נוחתים עליך דברים שאתה צריך להתמודד איתם. ניסיתי לנסות לאבחן מה בדיוק קרה לי שם, אולי זה גם קשור לדברים שעברתי במלחמה".

"חשבתי שעדיף שאני אמות במקום המפקד"

בדקות הספורות לפני העלייה לבמה טאוב צחק עם החבר'ה מאחורי הקלעים, ניסה להסיח את דעתו מהעובדה שהוא נדרש להוכיח את עצמו מול כל עם ישראל. הוא היה נחוש ודרוך להסתער על הביצוע, ממש כמו החייל שחונך להיות בגולני, אבל אז בזווית העין הוא קלט את בתו בת ה-4 ובבת אחת הכל התחבר: "פתאום זה מתפרץ, כל החומות שבנית לעצמך נופלות. כשלחמתי בלבנון כמעט נהרגתי, היו לי חברים שנפלו וגם אני יכולתי לא לחזור משם. עכשיו אני מרים את הבת שלי, היא מסתכלת למצלמה ואני לא מבין על מה היא חושבת בכלל. זה נחת עלי בבום, כמו סגירת מעגל כזאת. פתאום אני בנאדם אחר".

בעוד הצופים בבית והשופטים באולפן בטוחים שההתרגשות קשורה לחששות הנדושים שמטרידים כל מתמודד, טאוב חזר אחורה לקרב בלבנון: "זה היה במרכבה, היינו בפעילות ובאמצע גילינו שיש שם עוד אנשים חוץ מאיתנו. פתאום שמענו יריות מקלצ'ניקוב, נשק שכבר לא משתמשים בו בצה"ל, והבנו שאנחנו לא לבד, הגענו למקום שחיכתה בו החיזבאללה. אנחנו גם הפתענו אותם ופתאום התחילו לנחות עלינו פצצות ורימונים", משחזר טאוב בדייקנות מצמררת, "אני הייתי עם כלי נשק שנקרא 'נגב', שהוא גדול וכבד, ופתאום הנשק הפסיק לעבוד לי, אחרי כל התקופה שאני מתאמן עליו הוא בוגד בי. אז הביאו לי נשק של חבר שמת, חבר שחנך אותי על הרובה ואני המשכתי להילחם עם הנשק שלו, יריתי כל כך הרבה שהתחרשתי, יומיים אחרי זה לא שמעתי".

אלון איבד שלושה מחבריו בקרב במרכבה, איתם הלכה מן הסתם גם התמימות, אך לא הנאמנות לדרך. "כל השירות שלי סירבתי להגיד 'עד מתי', כי אהבתי את הצבא ולא רציתי לספור לאחור. נכון, זה קשה שהחברים שלך נהרגים לידך, אבל אני אטמתי את כל הרגשות שלי ולא נתתי לשום דבר להתפרץ, ידעתי שאם אעשה את זה לא אוכל להילחם כמו שצריך. היה רגע שהלכתי להביא אוכל וירו עלינו תוך כדי, הייתי בטוח שזהו, זה הסוף שלי, ואני רק מתפלל תוך כדי שאני עם הנשק, וחושב שעדיף שאני אמות במקום המפקד".

אלון טאוב בימי השירות הצבאי (צילום: תומר ושחר צלמים)
עם החברים בתקופת השירות הצבאי | צילום: תומר ושחר צלמים
אלון טאוב בימי השירות הצבאי (צילום: תומר ושחר צלמים)
"לא אמרתי 'עד מתי' כל השירות" | צילום: תומר ושחר צלמים

"התפרצתי ככה גם בחתונה של אחי"

נראה שלטאוב יש הרבה רגשות מודחקים שרק חיכו שמישהו יפתח להם צוהר, אך מסתבר שההופעה הבלתי נשכחת של טאוב על מסך הטלוויזיה, לא הייתה הפעם הראשונה בה שטף הדמעות יצא ללא שליטה: "זה קרה לי גם בחתונה של אחי הצעיר, ממש התרגשתי וכל הפינוי של גוש קטיף עלה לי פתאום. בכל מה שקשור לפינוי לא הייתי קיצוני בכלל, זאת הייתה תקופה שהיינו הולכים לאנשים הביתה ומדברים איתם, ליצור חיבור לעם ישראל, והיה מאוד טוב. אבל בסוף הגיע רוע הגזרה וביצעו את זה. וכשזה ממש קרה אני לא הייתי חלק, הייתי בצבא וכחייל לא יכולתי לקחת צד. לא הרגשתי את הכאב".

"פתאום יותר משנה אחרי, בחתונה של אחי שאני כל כך אוהב וכל כך התרגשתי בשבילו, הגיעה הזדמנות לבכות, ואני כמובן בוכה עד הסוף", צוחק טאוב ברגע של הומור עצמי. "בכי זה דבר בריא שעוזר לך להוציא דברים החוצה. זה לא דבר שלילי, למרות שלפעמים בכי נראה נשי, זה משהו מאוד טבעי".

טאוב הוא אב לארבעה: כרמל בת ה-4 וחצי, התאומים נועה וחיים בני השנה וחצי, ונדב הצעיר, שנולד כאמור רק כמה ימים לפני מבחן המסך הקודם. מי שמלווה אותו לאורך המסע האמוציונאלי הזה היא אישתו, אותה הכיר בנעוריו בתנועת בני עקיבא. "אישתי מאוד תומכת בבחירה שלי. זה מפחיד החשיפה הזאת. אי אפשר לדעת מה יצא מזה. לא היה לה קל עם זה בהתחלה, אבל קיבלנו החלטה והולכים אחריה, ומנסים כל הזמן לראות שהכל בסדר ושלא נפגעים מזה",

אלון טאוב בימי השירות הצבאי (צילום: תומר ושחר צלמים)
הבן נדב: נולד יומיים בלבד לפני מבחן המסך הראשון של אבא | צילום: תומר ושחר צלמים

גם אם לרגע נדמה שטאוב הגיע לאודישנים בטעות, אחד שלא עונה לסטיגמה של מתמודד בתכנית כישרונות, עבורו מדובר בשיא שמגיע אחרי עבודה קשה: "כבר כמה שנים אני לומד פיתח קול עם אותה מורה של מארינה מקסימיליאן. ניסיתי בעבר להתקבל לכוכב נולד ולא הצלחתי, אבל עכשיו כנראה עברתי תהליך טוב של שיפור. אבל מה שיהיה יהיה, אני כבר קיבלתי מתנה מהתכנית הזאת - אני בסך הכל שרתי שיר אחד וזה נגע לאנשים כל כך עמוק, הצלחתי להביא את העולם שלי לידי ביטוי".

אם זה תלוי בטאוב הוא מקווה הפעם להציג משהו אחר: "אני מאמין שאתמודד עם זה אחרת. אנסה להביא את החייתיות שבי והכל יהיה בסדר. בעיקר אני מקווה שהמסך יעלה. גם אם לא זה בסדר, אני מקווה רק שלא אתאכזב".

האם אלון יצליח להיכנס לנבחרת? הכוכב הבא: הערב (ג') ב-21:00

>>צופים בתכנית ויכולים לזכות במכונית חדשה וגם ב-50 סמארטפונים! הירשמו דרך הפייסבוק, הקפידו להצביע בכל הביצועים ותיכנסו אוטומטית להגרלה