"הכוכב הבא" מזמנת לנו מפגש עם זמרים שהסיכוי שהיינו נחשפים אליהם אחרת הוא קטן מאוד. דונדיט ג'ון למשל, הוא דוגמה קלאסית למישהו שמוצאו הסודני עולה ברוב המקרים בתקשורת בהקשרים שליליים, וכאשר עלה על במת התכנית נאלץ להתמודד עם תגובות עיונות מצד הקהל בבית. מתמודד נוסף כזה, שיעלה הערב לבמה וינסה להשיג את תמיכת הקהל בבית בשנית, הוא ג'ורג' אבו שקארה, ערבי נוצרי המתגורר בחיפה.

בעוד ג'ורג' עצמו נמצא בהכנות מנטליות ופיזיות לקראת עלייתו לבמה הערב, אירחו יואב לימור וגלית גוטמן באולפן "הבוקר של קשת" את סחאר אבו שקארה, אמו של ג'ורג' ואת שני אחיו, מריו ואליאס. "כל השנים הוא היה שר", אומרת סחאר, האם הגאה. "מאז שהוא למד לדבר הוא שר. זה בית מוזיקלי. אבא שלו מנגן, אח שלו גם שר".

"ג'ורג' הוא בדיוק כמו כל המתמודדים האחרים"

לפני שהחליט ג'ורג' לפרוץ החוצה, הוא הסתפק בעיקר בלהקה של משפחת אבו שקארה: "יש לנו להקה", סיפרו אחיו, "שרים בחתונות, חינות, בר מצוות. זה בדם אצלנו". אבל ג'ורג' עצמו, הם מספרים, שואף ליותר: "הוא לא רוצה לעלות על במה ולשיר בחתונה, הוא רוצה לשיר בגדול".

בדיוק כמו ג'ון, גם על ג'ורג' כבר נשמעו קריאות שהוא לא עומד בזכות עצמו אלא מייצג קהילה שלמה מאחוריו: "הוא לא המועמד של המגזר", טוענת האם, "הוא המועמד של עצמו. הוא בדיוק כמו כל אחד מהמתמודדים האחרים. יש הרבה נשמה לילד הזה. הוא לא מפחד מכלום".

"תרצה לא תרצה 'ערבי' זה חותם לכל החיים"

ג'ורג', כפי שניתן היה להבין מבחירת השיר שלו במבחן הבמה ("אימג'ן", ג'ון לנון), אופטימי מאוד כלפי היחסים בין יהודים לערבים. אמו מספרת שאחת הסיבות לכך היא מחנה השלום בארה"ב בו לקח חלק לפני מספר שנים. אבל למרות שהצליח להרים את המסך בפעם הראשונה, ישנם מספיק אנשים שלא מרוצים מהתוצאה.

בתגובה לראיון שנערך עם ג'ורג' לקראת השתתפותו הערב, הגיעו גם טוקבקים רוויי כעס על המתמודד: "אל תדברו איתי על שלום", אמר אחד, "אנחנו רחוקייים מזההה !! טובחים בנו מפה ועד הודעה חדשה ואתם מדברים על שלום איזה מלחמות אתם מדברים תפתחו ת׳עיניים שלככם הם נכנסיים לבתים שלכם והורגים חופשיייי איפה השלום בדיוק ??? ובדיוק כשכל האנשים ידעו לתייג את דוניט או איך שלא קוראים לו בתור ״סודני״ אין שום סיבה שלא יקראו וייתיגו אותך בתור ה״ערבי ״ הזה אז חמוד ? תרצה לא תרצה ״ערבי״ זה חותם לכל החיים,בדיוק כמו שאצלכם אתם יודעים לתייג אותנו בתור יהוד? איזו סיבה שלא נתייג אותך בתור ה״ערבי״ אז תחזור למציאות ...".

"אל תשלו את עצמכם לגבי שלום עם ערבים"

טוקבק אחר העלה שאלה לגבי האפשרות של יהודי-ישראלי להשתתף בפורמט זהה במדינה ערבית: "נקודה למחשבה! קודם כל אני ממש לא גזען אבל מעניין אותי לדעת אם 'יהודי' היה מקבל כזאת במה וחשיפה בפורמט ערבי זהה? אני מכיר כמה 'יהודים' שאוהבים לשיר בערבית, האם יקבלו אותם בברכה בפורמט ערבי של הכוכב הבא/נולד? ושלא נדבר על תגובות, איזה תגובות לדעתכם הם היו מקבלים מהצופים בבית?".

טוקבק נוסף, פסימי במיוחד, התייחס למצב בכללותו: "באמת שר יפה מאד ובחור מתוק אבל... אבל שלום לא יהיה פה כל עוד המדינה לא בשלטון מוסלמי כפי שהם אומרים, ואז אנחנו נהיה בים... באמת שנגד אנשים כמוך אין לי שום דבר רע ואתה מקסים אבל אנשים... אל תשלו את עצמכם לגבי שלום עם ערבים. לצערנו יש בינהם הרבה שרוצים אותנו מתים יותר ממה שהם רוצים לחיות. נקודה".

האם ג'ורג' יצליח להתגבר על הטוקבקים ולהרים את המסך? הכל תלוי רק בכם! הכוכב הבא, הערב ב-21:00