איזה שיר עדיף לשיר כשעומדים למבחן מול ריטה ואייל גולן? שיר מזרחי, שיר מקורי או אולי קלאסיקה ישראלית? התשובה לא פשוטה בכלל.  כאשר הגיע תורו של אביתר קורקוס להיבחן מול השופטים הוא סיפר על ילדותו בלוד, ושיחזר את הנעימות מבית אבא עליהן גדל: "אייל גולן, זוהר ארגוב, חיים משה". למרות שרובן ככולן היו מהז'אנר המזרחי, כאשר אביתר התבקש לשיר, הוא בחר דווקא בשיר של הראל סקעת "ואת".

הביצוע של אביתר אמנם הצליח לרגש את השופטים, אך אייל טען שמתמודד שגדל על טהרת המוזיקה הים-תיכונית, חייב לבחור שיר מאותו הז'אנר כשהוא עומד למבחן: "יש לי בעיה, אתה אומר שאתה שומע מוזיקה מזרחית ואתה בא ושר הראל סקעת בצורה הכי מזרחית שאתה יכול". "מה זה משנה?", התרעמה ריטה אך אייל הסביר: "אני רוצה שהוא ישיר את מה שהוא גדל עליו, זה לא נשמע לי אמיתי. ואם הוא היה שר זוהר ארגוב או ישי לוי, מה שהוא שמע בבית וספג אותו - הוא היה מפרק אותך לגורמים".

אייל: "אני רוצה שמתמודד יבוא לכאן ויפרק אותי"

"לא משנה איזה שיר בנאדם שר, הוא מביא את הבית שלו ואת מה שהוא גדל עליו", הזדעקה ריטה לעזרתו של אביתר הנרגש, שעמד מולם ורק חיכה לשמוע האם הוא עבר או לא עבר. "כשאני שרתי תפוחים ותמרים שרתי בסבבה וזה היה נחמד. אבל כשרציתי לשיר ולרגש אנשים, שרתי זוהר ארגוב ושרתי ישי לוי, כי גדלתי וינקתי את זה", הסביר אייל, "אני רוצה שמתמודד שיבוא לכאן יפרק אותי, אתה שרת ונהנתי, אבל לא פירקת אותי".

כאשר עלה אביתר למבחן הבמה, הוא החליט לא לקחת סיכונים ובחר לבצע את השיר "לוחמת" של אייל גולן בכבודו ובעצמו. אתם הצופים בבית ביחד עם השופטים באולפן, החלטתם שללא ספק מדובר בביצוע מצויין ובלתי נשכח. למעלה מ-80 אחוזים מהשופטים החליטו להרים את המסך, ואביתר הוא המתמודד הראשון של העונה שעבר את מבחן המסך.

>>חושבים שאתם יכולים לשיר ביצוע שיגרום לשופטים להרים את המסך? עוד לא מאוחר מדי! כל הפרטים כאן

 _OBJ

כל הביצועים, החדשות, העדכונים מהשטח וקטעים בלעדיים מחכים לכם באתר הרשמי של "הכוכב הבא"