השיאנים של הכוכב הבא (צילום: mako)
השיאנים של העונה | צילום: mako

העונה הראשונה בתולדות הכוכב הבא הייתה מלאה ברגעים מרגשים ובלא מעט שיאים שהשאירו את כולנו פעורי פה. רגע לפני אירוע הגמר, ליקטנו עבורכם את השיאנים של העונה, את אלו שהצליחו לחקוק את שמם בספר ההיסטוריה של עונת הבכורה.

דברו במספרים - הכי הרבה אחוזים:

בקרב ארבעת הפיינליסטים, נראה כי מי שמחזיקים בממוצע העונתי הגבוה ביותר (אם משקללים את כל האחוזים מכל הביצועים), הם האחים אריה וגיל גת שגאים בממוצע 77%. מבין הפיינליסטים, הם הצליחו גם להגיע לאחוז הגבוה ביותר, כשהרימו את המסך עם 89% במבחן המסך הראשון שלהם שהעניק להם את התואר "סיימון וגרפונקל הישראלים".

מי שקבע את רף האחוזים הגבוה ביותר בכל העונה, היה אלון טאוב במבחן המסך הראשון שלו, עם הביצוע הבלתי נשכח לשירה של ריטה "מחכה". אלון עלה בדמעות על הבמה ובישר לשופטים בבית ובאולפן כי רק יומיים לפני כן נולד לו בן - השילוב הקוסמי בין התרגשות, בכי, מילים שהתאימו בול ומוזיקה מצמררת, הוביל לכך שקיבל לא פחות מ-94%, ציון שיא שלא נשבר מאז ועד היום.

רינת כהן, שהגיעה לאודישנים מבויישת וחסרת ניסיון וכמעט עצרה את עצמה והפסיקה את האודישן באמצע, הספיקה מאז לחרוש את הבמה עם לא פחות מ-16 ביצועים במהלך כל העונה - הכי הרבה מכל מתמודדי העונה, וכמובן מכל הפיינליסטים.

אתם חיפשתם - הכי פופולרים ברשת:

זוכרים את מבחן המסך הראשון של האחים גת? ברור שאתם זוכרים, ולא סתם - אתם לא מספיקים לצפות בו; מתחילת העונה ועד עכשיו, הביצוע הכי נצפה באתר הוא מבחן המסך הראשון שלהם, אותו אחד שגם הגיע ללמעלה מ-670 צפיות ביוטיוב והפך לויראלי ברחבי העולם.

האחים המזמרים הצליחו לכבוש פסגה נוספת: גם במצעד שירונט הצליחו האחים גת לתפוס מקום של כבוד, מיד אחרי אריק אינשטיין ז"ל. הצמד טיפס למעלה בזכות הביצועים "אחרי עשרים שנה", "אייכה" (שביצעו ביחד עם אביתר קרוקוס), "DUST IN THE WIND", "ילדים של החיים", "SOUND OF SILENCE" ו"COME TOGETHER" (שביצעו ביחד עם אמיר דדון).

המצעד של שירונט

החלוצים - היחידים שהצליחו:

טינה איברגימוב לא תשכח איך השופטים אמרו לה שהיא לא בשלה ולא העבירו אותה למבחן המסך, ואיך רק בזכות עורכי הוידאו של התכנית היא קיבלה הזדמנות נוספת. מאז השופטים בעצמם הודו שהם אוכלים את הכובע, וטינה הצליחה להיות היחידה בכל העונה שלא ביצעה שיר הדחה אפילו פעם אחת. כן, תקראו זאת שוב, לא הייתה מועמדת להדחה מעולם.

אביתר קורקוס היה הראשון בתולדות התכנית שהרים את המסך, וזה לא היה פשוט בכלל: אביתר השתתף בתכנית הראשונה ועלה על הבמה שני מיד לאחר אורית בינסאיי, שהייתה אולי המתמודדת הראשונה אך גם הראשונה שלא הרימה את המסך. המתח באולפן היה בשיאו ואביתר הוכיח שצריך כריזמה מתפרצת כדי להעיף את המסך גבוה - כמה גבוה? 80% כבר בפעם הראשונה.

ומי יהיה הכוכב האמיתי שלכם? הצביעו במצעד הביצועים הבלתי נשכחים של העונה ותוכלו לזכות בזוג כרטיסים לגמר

אירוע הגמר של הכוכב הבא: שלישי ב-21:00