לכבוד שבוע חצי הגמר, שייפתח הערב (א') ב-21:00, הביא איתו כל אחד מהמתמודדים יועץ שיעזור לו לבחור את השירים המנצחים. עומר לא היסס והזמין את אבא משה דץ כדי לייעץ לו לגבי השיר המושלם לדואט שלו ושל האחים גת, והופתע לגלות שהשלושה כבר מכירים: "היינו להקת החימום במופע של דץ ודצה במלון נפטון", חשפו האחים, וגם דץ עצמו שלף פרט מעיין מאותה הופעה: "ועומר גם היה שם איתנו, בסל-קל".

עומר והאחים גת בוחרים שיר לדואט (תמונת AVI: mako)
"נעים מאוד, זכינו" - אריה גת ומשה דץ | תמונת AVI: mako

"אני מבסוט על הזכות לשיר איתם דואט"

עומר והאחים גת בוחרים שיר לדואט (תמונת AVI: mako)
"רק בן 20 אבל מרגיש בן 30" | תמונת AVI: mako
השלושה, שרק בשבוע שעבר התחרו זה מול זה בדו-קרב, שמחו על האופציה לשיר יחד: "אני מאוד אוהב את האחים גת", שיתף עומר, "אני חושב שהם באים לעשות מוזיקה נטו, ואני מבסוט על הזכות לעשות איתם דואט". התחושות הן לגמרי הדדיות, והאחים גת גם לא מתרגשים מהפרש הגילאים: "הוא מרגיש לנו מעל 30 מבחינת בגרות וראייה מוזיקלית, זה יכול ללכת יפה".

אבל עם כל האהבה והערכה שרוכשים השלושה אחד לשני, בחירת השיר לא הייתה פשוטה בכלל: משה דץ פסל את אחד השירים שהציעו האחים בטענה שעומר פחות חזק בשירים באנגלית, והאחים גת פסלו את ההצעות שלו כי חיפשו "משהו שנכנס כמו חץ ללב". הפשרה הגיעה בדמות השיר "אחרי עשרים שנה" של שמוליק קראוס: "יש בשיר הזה יש הבדל בין עצבות לשברון לב", הסביר אריה, "רבנו נחמן מברסלב היה אומר שעצבות באה ממקום לא טוב, אבל שברון לב מגיע ממקום של געגוע, יש בזה משהו יותר זך".

 מה יגידו השופטים: קלאסי או מיושן?

למי שלא זוכר, השיר "אחרי עשרים שנה" כבר בוצע על במת הכוכב הבא; בשלב האודישנים שרה אותו נוי פדלון שזכתה לביקורות מעורבות מפאנל השופטים: "זו הקלאסיקה שבקלאסיקה", התמוגג רני, "עם ישראל אוהב להיזכר, עם ישראל אוהב להתרגש". צביקה לא הסכים איתו וטען שזה היה מאוד מיושן ולא עדכני, מעניין מה הוא יחשוב על הדואט של עומר והאחים גת.

הכוכב הבא: שבוע חצי הגמר יוצא לדרך - הערב ב-21:00

חושבים שאתם יודעים הכל על הכוכב הבא? שחקו במשחק הטריוויה ואולי תזכו בטלוויזיה 50'