מיומו הראשון במעבה הג'ונגל של האמזונס והיום יותר מתמיד, יהודה יצחקוב לרגע לא טורח להסתיר או להצניע: הוא בא לקחת את המיליון. הצעיר שכבר יצא בעבר למלחמה מתועדת על עתידו ועתיד משפחתו כנגד כל הסיכויים, ממש לא מתכוון לגלות שאננות עכשיו, כשהסיכויים טובים מאי פעם: "בכל פעם שמישהו הודח ספרתי - 'אוקי, אני ב- 15 האחרונים, אני ב-14 האחרונים'. כשהגעתי לעשירייה התרגשתי מהמעמד", הוא מספר בראיון "לאנשים", על כוס קפה בבית אמו. "אמרתי שאם עד עכשיו הכל הלך בסדר אז ממש לא נחים על זרי הדפנה, וזה הזמן ללחוץ חזק יותר על הגז. יש לי סיכוי של עשרה אחוזים לזכות במיליון שקלים, אף פעם לא היית כל כך קרוב לזה. והרי ככל שאתה מתקרב לעוגה, התאבון מתעורר".

על המסך וגם מחוצה לו, יהודה אכן מגלה רעב גדול להצלחה, שלעיתים מתקבל בתגובות מעורבות. "אני לא מגלה משהו חדש בתכנית", אומרת בגאווה אמו, גיטה קיהל. "התגובות מאד טובות. אומרים, 'הלוואי והוא יזכה'".

"כן, וואלה?", צוחק יהודה, "אז כנראה שהתגובות הטובות מגיעות אליך ואני מקבל את הריקושטים".

"הייתה פעם אחת שאמרו לי 'הוא הרס הכל עם הקטע של בתיה'", היא מודה ומתייחסת לרגע בו התקיל יהודה את חברתו לקבוצת יגואר כשהתלט על השטח שתפסה לעצמה במשימת חיפוש הראש המצומק. "אנשים שוכחים שזו תחרות על מיליון שקלים, ועושים עוול כשהם שופטים וקובעים איזה בנאדם אתה על פי המשחק", אומר יהודה. כשאני משחק כדורגל, אני משחק מאד אגרסיבי - אבל אני לא בנאדם אגרסיבי. חשבתי המון על כל מה שעשיתי באמזונס, וחד משמעית לא הייתי עושה שום דבר אחרת. אני אפילו גאה. אני חושב ששיחקתי טוב ואני אומר לעצמי כל הכבוד".

טורניר הרוגטקות המשולש (צילום: מתוך המשימה: אמזונס, שידורי קשת)
יהודה יוצא למלחמה | צילום: מתוך המשימה: אמזונס, שידורי קשת

>>רוצים לקחת חלק בארוע הגמר של "המשימה:  אמזונס"? התקשרו למס' טלאול: 03-9411040

כל מי שעוקב בחודשים האחרונים אחר מדורי הרכילות, יודע שיצחקוב כבר חזר מהג'ונגל עם הישג משמעותי: זוגיות יציבה ופוטוגנית עם המתמודדת שחר כספי. כן, זה הפתיע גם אותו: "הגעתי לאמזונס בגישה של לחסום את עצמי רגשית מלהתאהב, להיקשר, כל דבר שיכול להשפיע על קבלת ההחלטות שלי", הוא מספר, אבל מהר מאד מסתבר שהתכנית הזאת השתבשה כבר ברגע הראשון של ההרתפקה: "בשדה תעופה ראיתי פתאום את שחר. לא אמרו לי שהיא מהתכנית, אבל ישר ידעתי. היא הייתה כזאת בולטת, גבוהה, מרשימה... וראיתי שהיא מסתכלת עלי", הוא עוצר לחיוך ממזרי ומרוצה מעצמו. "שיחקתי אותה נונשלנט. בג'ונגל השתדלתי לא לדבר עם אף אחד, שלא יאספו עלי שום אינפורמציה. אבל שחר היא הבחורה שיודעת להיות החברה הכי טובה שהכרתי מימיי. מדי פעם הייתי הולך לצד, יושב, לפעמים קצת בוכה, והיא תמיד זיהתה את זה. הרגישות שלה הייתה מדהימה".

אין תמונה
לבוש שאינו רשמי. חברת שלמה

לאחרונה חגג הזוג שנה של זוגיות מאושרת. "מה שנתן לי את הגושפנקא של 'יאללה, לך על זה, בואי נהיה בזוגיות', זה שראיתי שאמא שלי ממש מסתדרת איתה", הוא אומר, והאישה שלצידו מאשרת: "היא מאד חביבה, מאד אכפתית. קצת מזכירה אותי בילדות".

על חשיבות דמותה של אמו בחייו של יהודה ניתן ללמוד מתשובתו לשאלה מיליון השקל: אם תזכה - מה תעשה עם הכסף? 
"אני חושב שהדבר הראשון זה להוריד את הלחץ של ההישרדות היומיומית. אמא שלי תוכל ללכת לאיזה חוג, לפתח איזה תחביב, לחיות בלי לחשוב איך ומאיפה היא מביאה עכשיו כסף הביתה, אלא איך היא גורמת לעצמה ליהנות".
 
 עוד ב"המשימה: אמזונס":

"המשימה: אמזונס": רביעי ושבת ב-21:00