מסע העשור יוצא לדרך בבית השיטה (תמונת AVI: mako)
חברי הועדה ביציע. מעבירים את ההכרעה לצופים | תמונת AVI: mako

לראשונה בתולדות כוכב נולד הצטרפה אל ארבעת השופטים הקבועים גם וועדה מקצועית, שליוותה את מסע העשור של הנבחרת ובחרה מי הם המתמודדים שיעמדו להדחה, ישירו סולו גורלי וגם יעזבו בסופו של דבר את התחרות. רגע לפני שהשידורים החיים מתחילים וההכרעה עוברת לידיים שלכם, הצופים, שמענו מחברי הוועדה את מי הם היו שמחים לראות בשלישיית הגמר:

למפיק המוזיקלי חיים שמש יש פייבוריטית אחת בולטת ש"מושכת את כל העונה למעלה": מדובר בלינוי אקלה, ושמש משוכנע שהיא תגיע לגמר הגדול. לצידה, הוא מעריך, יתמודדו על תואר הכוכב הנולד של עונת העשור איטן גרינברג, שרון קידושין או אור טרגן, מתמודדים שבלטו גם הם במהלך העונה.

"אניטה גסין היא הביצת קינדר של העונה"

המפיק והיועץ המוזיקלי קובי בן עטר מציין שעונת העשור כולה היא עונה נשית במיוחד. "הבנות הן אלה ששולטות", הוא אומר, ומציין לטובה את אנה אקהרד, לינוי אקלה ושרון קידושין, שלוש זמרות שלדעתו יכולות להגיע רחוק. עוד זמרת שקובי חושב שיכולה להיות הפתעה גדולה היא אניטה גסין. "היא הביצת קינדר של עונה הזאת", הוא אומר.

אניטה גסין (תמונת AVI: mako)
אניטה. חביבה על הועדה המקצועית | תמונת AVI: mako

המוזיקאי יעקב למאי, לעומתם, טוען שהמתמודדת המיוחדת ביותר וגם זו עם הסיכויים הטובים ביותר לכבוש את עולם המוזיקה בהמשך היא דווקא טל טרבלסי. בשלישיית הגמר הוא מקווה לראות גם את איטן גרינברג ולינוי אקלה, שהביצוע האחרון שלה לשיר "ארץ קטנה עם שפם" היה לטעמו לא פחות ממושלם.

קורין אלאל היתה רוצה לראות בשלישיית הגמר את עדי ארגלזי, אור טרגן וטל טרבלסי, שלושה מתמודדים שהיא אוהבת במיוחד, אך היא מציינת לטובה גם את לינוי אקלה ואניטה גסין. מתמודדים רבים חידשו העונה שירים של קורין, ועל כך היא אומרת לנו: "עשו דברים יפים, חידשו לי דברים. כיף ללמוד דברים חדשים", אך הביצוע שריגש אותה במיוחד העונה הוא דווקא הביצוע של קובי טמים, שעזב את הנבחרת לשירה של מירי מסיקה, "ברכת המלך".

טל טרבלסי - בואי כלה (תמונת AVI: mako)
טל טרבלסי. חן אהרוני מפרגן | תמונת AVI: mako
ובמי בחרו בוגרי העונות הקודמות?

כוכב נולד הוציאה מתוכה לאורך השנים מוזיקאים וזמרים רבים, שגם הם ממשיכים לעקוב אחרי התכנית. עדי כהן, פיינליסטית העונה השנייה, אומרת: "הם כולם תותחים, אבל יש כמה העונה שמאוד בלטו מבחינתי כי יש להם את הקטע שלהם כמו לינוי אקלה, טל טרבלסי, במיוחד הביצוע של "בואי כלה", סהר טוויטו שהודח ותום כהן".

חן אהרוני, בוגר העונה החמישית, שמלווה את נבחרת העשור מקרוב מאחורי הקלעים, אומר לנו: "גיליתי אנשים צעירים ומאוד מוכשרים שהזכירו לי את הדרך שאני עברתי בחוויה הזו. אני מאוד אוהב אותם ויש הרבה אנשים שאני מאמין בהם ולכן קשה לי לבחור אחד. אבל יש כמה ביצועים שחרוטים לי בזכרון כמו הביצוע של שרון קידושין לשיר "איזה יום" שהיה מושלם, "זיקוקים" של אניטה גסין, והביצוע לשיר "למחרת" של טל טרבלסי". בנוסף, טוען אהרוני, מדובר בעונה של בנות - " למרות שהבנים שנשארו מאוד חזקים".

לליבי רן, פייניליסט העונה השישית, יש קשר ישיר לנבחרת העשור: "אני מכיר את לינוי אקלה באופן אישי, ומההיכרות שלי איתה אני מאוד אוהב את איך שהיא שרה, ומאוד מתחבר אליה. אני מאחל לה המון בהצלחה".

>> ביום ראשון: שידור חי והצבעות של הצופים