אניטה: "אני וההורים צחקנו על כל מה שעברתי"

המקום השלישי בעונת העשור הייתה הראשונה לענות על השאלות שלכם בפורום וידאו מיוחד. "רגע אחרי שנגמר האירוע נסעתי הביתה, להיות עם ההורים. חיבקתי את החתול שלי וזהו, היה כיף", נזכרה אניטה. "ראיתי הרבה תגובות מחמיאות בפייסבוק ואנשים שאומרים שמבחינתם ניצחתי, וגם אני מרגישה ככה".

"לא חשבתי בכלל שאני אגיע למשהו חוץ מאודישן", ממשיכה הפיינליסטית. "היום אני יודעת שלא הביאו אותי בשביל הצחוקים והיה לי משהו לעשות פה, ועשיתי את הדרך שלי. איך אני מסכמת אותה? זה היה תהליך מדהים. היה לי נורא כיף והרווחתי חברים לכל החיים".

בתגובה לאחת השאלות מודה אניטה שלא הייתה בוחרת שיר אחר עבור הגמר: "בחירת השירים לא צריכה להיות קשה ועמוסה. לקחתי שני שירים שאני מאוד אוהבת, למרות שאת השני לא יצא לי לבצע אבל מירי הבטיחה שאבצע אותו איתה בהופעה".

אניטה מספרת שהיא לא מאוכזבת ומאוד מרוצה, בעיקר לאור העובדה שהיא לא פספסה כלום: "נהניתי ברמות מטורפות ושמחתי בשביל אור ובשביל איטן. ההורים שלי מאוד שמחו שהגעתי לאן שהגעתי, וכשהגענו הביתה צחקנו על כל מה שעברתי".

בהמשך סיפרה אניטה על החברה הטובה שרון קידושין, על התחושה כששרה מול הקהל בחיפה ועל הפעם הראשונה בה אמא שלה שמעה אותה שרה.

איטן: "אני ממש לא מאוכזב"

"זה היה לי מאוד חשוב, כל הדרך הזו", הודה איטן גרינברג. "לפני כל תכנית ולפני כל הצבעה הכנתי את עצמי לזה שאהיה מודח", הוא אומר. "צריך לחשוב בצורה הזו כדי לקבל את זה בקלות. אם הייתי חושב שאני מאה אחוז עובר אז הייתי מאוד מתאכזב".

"הרגע שהכי ריגש אותי מאחורי הקלעים? בעיקר הרגעים עם אור ואניטה. היו לנו שיחות מוזרות, אבל אני מעדיף לא לדבר עליהן", ממשיך המתמודד שסיים במקום השני. "אני ממש לא מאוכזב: אני חושב שניצחתי בכל מקרה, אז מה איכפת לי. אני מרוצה ואני מאושר ואני שמח. אני הולך לעשות מוזיקה ולעבוד קשה".

אחת התהיות הגדולות לגבי איטן קשורה לשירים המקוריים שלו, אותם ביצע באודישן וגם בגמר: "קודם כל, זה בכלל לא מובן מאליו שעברתי את הסיבוב הראשון עם השיר 'אבא'. אחר כך קיבלתי הזדמנות לשיר את השיר שהתחלתי איתו, ולא רציתי לוותר על זה".

בהמשך דיבר איטן על השירות הלאומי שלו ועל העבודה עם ילדים, החמיא לחברים לנבחרת וגילה איך הגיבו ההורים שלו לכל התהליך בכוכב נולד.

אור טרגן: "עכשיו יהיה לי הרבה על מה לכתוב שירים מקוריים"

אחרון חביב הגיע אל הפורום עם הגולשים הזוכה הגדול אור טרגן. "אני מאוד מתרגש ומודה לכולם על התמיכה", סיפר אור. "עוד לא יצא לי לכתוב שירים מקוריים, אבל אני מאמין שאחרי כוכב נולד יהיה לי על מה לכתוב".

"יצא לי לראות את רשימת השירים והביצועים שלי, וחשבתי על זה שנורא כיף היה לעשות את הכל אבל את השיר "מקום אחר" אני זוכר מאוד לטובה", נזכר אור. אחד הגולשים שאל את אור איך זה להיות מוקף במעריצות, ושמע תשובה מפתיעה: "לא יצא לי כל כך לצאת מהבית בתקופה האחרונה אז לא חוויתי את זה, אבל עכשיו יהיה לי יותר זמן".

"כשנשארתי עם איטן לבד על הבמה נזכרנו שהתחלנו ביחד ואנחנו גם מסיימים ביחד. בפעם הראשונה שנפגשנו הוא בא אליי כי הקלטנו באולפני הרצליה והוא גר קצת רחוק, ואפילו לא חשבנו על זה עד הגמר". לקראת סיום שאלו הגולשים את אור לאיזו יחידה הוא מתכוון להתגייס: "יש לי עוד הרבה זמן אז אין לי תשובה סופית, אבל אם תשאל את החברים שלך הם יספרו לך שמתאים לי ללכת לקרבי".

"האם הייתי שר שיר שאיטן חיבר? בטח!", סיכם אור. "אתם לא רואים את זה, אבל מאחורי הקלעים אנחנו כל הזמן מבצעים שירים של איטן", גילה. "כששרתי את 'יסמין' וכל הקהל הצטרף זה היה מדהים. לא משהו שיצא לנו להרגיש עד עכשיו".

מהלך הגמר: אור בדו-קרב מול איטן

גמר העשור התחיל בביצוע משותף של כל חברי הנבחרת לשיר "זה הזמן", ומיד לאחר מכן עלו אור, אניטה ואיטן לביצועים הראשונים שלהם. אור בחר ב"אם את עדיין אוהבת אותי", איטן ב"אבא" של אביתר בנאי ואניטה גסין ביצעה את "עוד נגיע".

הצופים הצביעו והחליטו שאור ואיטן יעלו לדו-קרב ראש בראש, בו הפתיע אור עם נאמבר מרגש לשיר "יסמין" ואיטן הראה הרבה אומץ עם השיר המקורי "אל אותי תקטוף".

בסוף הערב הכריז צביקה הדר על הניצחון של אור, שזכה לחיבוקים מכל החברים שעברו איתו את מסע העשור.

>> פספסתם את הגמר? צפו בתכנית המלאה