>> פספסתם את גמר העשור? צפו בכל הקטעים

מסע העשור של כוכב נולד הסתיים: לאחר סיבוב ראשון מותח בו השתתפו שלושת הפיינליסטים נערך דו-קרב ראש בראש אליו עלו אור טרגן ואיטן גרינברג.

אניטה גסין סיימה במקום השלישי, ובסוף הערב אתם הצבעתם והחלטתם שהמתמודד אור טרגן הוא המנצח הגדול של עונת העשור.

הביצוע של אור לשיר "אם את עדיין אוהבת אותי" זכה לתגובות מעורבות מהשופטים, אך גם הביצוע השני לשיר "יסמין" של להקת הפיל הכחול לא אכזב.

בשביל זה יש גלגל הצלה: הדרך של אור טרגן

אין ספק כי אור טרגן עבר את החוויה המשמעותית ביותר בעונת העשור של כוכב נולד. רק בן 17 הגיע אור מהרצליה אל האודישנים בתל אביב, אך הראה הרבה ביטחון כאשר ביצע מול השופטים את "צלצולי פעמונים".

מירי ומשה היו היחידים שנתנו אור אדום, אך לבסוף מירי התרצתה והסכימה לתת לו צ'אנס נוסף להשתפר.

והשיפור אכן הגיע. לאחר מבחן הסולו הגורלי לשיר "סליחה" קיבל טרגן את האור הירוק מכל השופטים ואת ההכרזה "נבחרת כאן ועכשיו".

בקיבוץ בית השיטה ניסה אור סגנון יותר מודרני ובחר בשיר "פרפרי תעתוע", כאשר בשלב הבא הלך עוד יותר על הרוק וביצע את "לבן בחלום שחור" של להקת "איפה הילד". הקו הישראלי המשיך עם "ברחובות שלנו" של "משינה" והשיא היה אחרי פגישה עם קורין אלאל בה הוחלט לבצע את השיר "אש".

התפנית שעבר אור במסע העשור הגיעה לאחר ספיישל זיכרון הילדות בו ביצע אור את "אחרי שנסעת" אך הודח יחד עם תום כהן. יחד עם זאת, לא הרבה זמן עבר ואתם החלטתם שאור צריך לחזור בגלגל ההצלה עם ביצוע מרטיט לשיר "מונסון".

בזכות גלגל ההצלה צבר אור הרבה אומץ, אותו הביאה לבמה ללא פשרות. ברבע הגמר הוא שר את "בגללך" ובספיישל "בית ספר למוסיקה" אפילו פגש את התלמיד המצטיין מישל כהן לדואט לשיר "עומד בשער".

בספיישל ארקדי דוכין ובחצי הגמר המכריע הצליח אור להוכיח לכולנו למה יש גלגל הצלה: "קודם צריך לקחת נשימה ארוכה ולעכל את זה ואחר כך נתחיל לחשוב על השירים לגמר", סיפר אז.

איטן גרינברג ואור טרגן על הבמה
אור ואיטן על הבמה. נפרדו רק בגמר

בימים שלפני הגמר התלבט אור רבות לגבי הביצוע, אך בסופו של דבר ככנראה הצליח להחליט על השיר הנכון.

אור טרגן ברגע הזכייה (צילום: אורטל דהן)
צילום: אורטל דהן

>> שאלון, תמונות ילדות וקטעים בלעדיים: לעמוד המתמודד של אור טרגן