כשברקע המשבר הכלכלי הכבד שנגרם בעקבות מגפת הקורונה, התקיים אתמול (שישי) בקשת 12 יום שידורים מיוחד תחת השם "עושים טוב בשישי". לאורך כל היום נפגשו מגישי הערוץ עם בעלי עסקים, משפחות ואזרחים שנפגעו כתוצאה מהמשבר במטרה לחבר אותם עם אנשים שביכולתם לעזור. במהלך המשדר המיוחד פורסמו למעלה מ-10,000 הצעות עבודה של חברות מכל רחבי הארץ. 

בין החברות שפרסמו הצעות עבודה אפשר למצוא את טלדור שמגייסת 200 משרות בתחום ההייטק, פרטנר שמגייסת ל-20 משרות, בזק אונליין עם 200 משרות, אסם עם 110 משרות, תנובה עם 100 משרות וחברת ההשמה ל.מ עולם של כח אדם עם 2,500 משרות.

לאורך כל יום השידורים התגייסו אזרחים רבים להביע סולידריות ולסייע לכל מי שזקוק לכך. יובל המבולבל הפתיע במהלך היום אץ רועי כהן בן ה-6 וחצי, שסובל מאוסטאופורוזיס, מחלת עצם, ועבר השתלת מח עצם שאחותו תרמה לו לפני כשנה וחצי. "היו לי תקופות בתחילת הקורונה שהייתי בדיכאון, וכשהייתי בדיכאון זה השפיע על כל הבית", סיפר יובל, "החלטתי לקחת את הדברים לידיים. תן חיוך והמצב יהיה הפוך".

בת גלים שער, אמו של גיל-עד מיכאל שער ז"ל, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בקיץ 2014, הגיעה לאולפן של אילנית לוי ואנה ארונוב לספר על המעשים הטובים ששמעה בדרך, ועל חשיבות חיזוק הקשר עם יהודי התפוצות, דווקא עכשיו, כחלק מעמותת סאנשיין.

יובל המבולבל מפתיע את רועי בן ה-6 (צילום: מתוך "עושים טוב בשישי", קשת 12)
צפו ברגע המרגש באולפן | צילום: מתוך "עושים טוב בשישי", קשת 12

חברי הפרויקט של רביבו הפתיעו את רוית רייכמן, מנהלת המטבח של עמותת "לשובע" בהופעה חיה ומרגשת. בתקופת הקורונה העמותה, הקיימת מזה שלושים שנה, מאכילה עד 1,200 איש ביום במסעדה ייעודית. בראש השנה העמותה לא תקיים את הארוחה המסורתית אלא תחלק מנות ועל כן זקוקה למתנדבים. ליצירת קשר.

דביר בנדק, יו"ר העמותה "Make A Wish" סיפר על הקושי בגיוס כספים בימים אלו. "אנשים עסוקים במעשים טובים אבל אין להם כסף ואנחנו צריכים כסף בשביל להגשים משאלות", סיפר, "אנחנו מנסים בכל מיני דרכים יצירתיות לגייס תרומות, אבל אנחנו לא רגילים לזה מהשנים האחרונות. המפגשים חסרים לילדים, המתנדבים חוששים לפגוש ילדים, המשפחות חוששות שהילדים יפגשו את המתנדבים או אותנו, אז זה בסוף מתרכז בחמישה עובדים של העמותה שעושים הכל". לתרומות לעמותה: https://www.makeawish.org.il.