חזו את זה קודם

הרשת עמוסה בקונספירציות מעוררות בהלה על אנשים שחזו את הקורונה, ואולי בעצם אלה לא קונספירציות, אלא רמזים שתמיד היו לנו מתחת לרדאר - פשוט לא התכופפנו מספיק? אז מסתבר שהנסיכה רפונזל מהסרט פלונטר שיצא לפני כעשור, גרה אי שם בעיירה בשם קורונה (O.M.G) ובמקרה גם הייתה כלואה במגדל שנים רבות. 

אבל היא לא הנביאה היחידה - האסטרולוג נוסטרדמוס דיווח על מגיפה עתידית כבר בשנת 1955, והספר "2020" של חמוטל שבתאי הציג גם הוא תרחיש אפוקליפטי. אפילו משפחת סימפסון שחזתה את עלייתו של דונלד טראמפ לשלטון, גילתה שבעוד כמה שנים עובדי מפעל ביפן ידבקו בווירוס קטלני ויפיצו אותו הלאה. יפן, סין, מה זה משנה, העיקר שהם משתעלים.

אחרי תחקיר יסודי ומעמיק, גילינו שלא רק הם חזו את הנולד, אלא גם הכוכבים של קשת 12 ראו דבר או שניים. אבל מעבר לניבוי המדויק, חלקם אפילו הגדילו ראש ומצאו דרכי התגוננות עוד הרבה לפני שהמגפה התפרצה. אז אספנו לכם כמה קטעים שממחישים במדויק (כמעט) איך יכולנו לראות את זה קודם. מוגש כשירות לציבור.

עצור בטרם ת(ע)בורי

בעוד שכולם מסתובבים עם סרגלים דמיוניים ומנסים למדוד שני מטרים האחד מהשני, בן אל תבורי כבר חשב על זה קודם. עם קצת סטייל ושיק, הוא לבש את מגן הקורונה שלו, ששמר על המרחק הנדרש מכל אדם שישב לצדו בשולחן השופטים של הכוכב הבא. חדי העין בטח ישימו לב שגם עיצוב המגן נבחר בקפידה, עם קריצה ללוק של הנגיף. לפחות מאתנו הוא קיבל חמישה דרקונים. סליחה, חמש מסכות.

בן אל תבורי
שמור מרחק. בן אל תבורי מקפיד | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", שידורי קשת

איתמר מטפס על קירות

הבידוד בא כמעט לכולם בהפתעה, וההורים לא היו ערוכים לכל כך הרבה שעות עם הילדים. מי שכן טרח והכין את ההורים שלו למצב מבעוד מועד היה איתמר רוזן, שלפני שפגש את לירי התנחל אצל ריקי ופנחס לתקופה לא מבוטלת, שגרמה להם לחשוב שהוא לעולם לא יצא מהבית שוב. מעבר לטרלול שהוא העביר אותם (כמו בכל פרק רנדומלי של סברי מרנן), הוא גרם להם להיות מוכנים לתרחיש שבו הם חוזרים לגדל ילד שלא הולך יותר לבית הספר. מה שנקרא - אין בעד מה.

ריקי ואיתמר רוזן
האם הנבואה התגשמה? איתמר רוזן מכין את אמא ריקי לגרוע מכל | צילום: סברי מרנן, קשת 12

יד לא לוחצת יד

אחרי הכניסה המפוארת בתולדות חתונה ממבט ראשון של דובי עמירה אל החופה, היא מיהרה ללחוץ יד לכל הנוכחים, ביניהם גם לאריק חביב, החתן העתידי שלה בזמנו. כשהיא הבינה את חומרת המעשה שבעצם החיידקים יכולים לעבור מהידיים האחד של השני, היא החליטה שבשאר הטקס אריק והיא ישמרו את הידיים כל אחד לעצמו. חלק יאמרו שזאת קרירות, אנחנו קוראים לזה נקיטת אמצעי זהירות. קיבלת מדבקת כוכב מוזהבת ממשה בר סימן טוב, תתחדשי.

אלבום החתונה של דובי ואריק
ללא מגע יד אדם. דובי עמירה ואריק חביב מקשיבים להוראות | צילום: קובי מהגר

כיפת ברזל

כמה שלא תתגוננו מפני הקורונה, תמיד יש הרגשה שהחיידקים נמצאים בכל מקום. מזל שיש את מועדון לילה שחשבו על הפתרון היחיד שישמור אתכם בטוחים בתקופה הזאת, וכן, זה קרה הרבה לפני שהנגיף הגיע אלינו. אז אולי זה היה נראה כמו סתם עוד גאג מצחיק, אבל כשהכניסו את אורי חזקיה לתוך בועת סליים ענקית באמצע השידור, זאת הייתה בעצם פריצת דרך עצומה לקראת המשבר שהיה צפוי לבוא כמה חודשים לאחר מכן. אז קחו את הילדים שלכם ותתחילו ללוש.

משפחת אליהו עוטפת את חזקיה בסליים
הסליים הבטוח בעולם. אורי חזקיה בפריצה יוצאת דופן | צילום: מתוך "מועדון לילה", קשת 12

היום שאחרי

אז כן, נראה שחברי ארץ נהדרת צפו את התרחיש האפוקליפטי הזה כבר בפרק פתיחת העונה ה-17 שלהם. כל מה שנשאר ממדינת ישראל זה רק הריב של בנימין נתניהו ובני גנץ על כיסא ראש הממשלה, ועוד אזרח אחד שהיה סגור בממ"ד עד שהכל ייגמר. אז לפני שאתם נכנסים (שוב) לפאניקה, זה תרחיש אימים שהוקצן בשם הסאטירה, אבל בהחלט ממחיש את המצב שבו אנחנו נמצאים היום, המדינה בלהבות והם עדיין משחקים אבן, נייר ומספריים. אז שלא תגידו שלא הזהירו אתכם קודם.