מעטים המקרים בהם נבחרת ישראל מתקרבת כל כך לנשף הגדול. ניצחון במשחק נגד סקוטלנד מחר (חמישי, אחרי החדשות בקשת 12) במסגרת חצי גמר פלייאוף העלייה ליורו 2020 יקרב את ישראל יותר מאי פעם לטורניר אליפות אירופה היוקרתי.

"ברור שזה לא עוד משחק. זה להיות או לחדול", אומר כוכב הנבחרת ערן זהבי, שבכל מה שקשור להתקפה הרוב מוטל על הכתפיים שלו. "זה משחק שצריך לשחק על תוצאה, שצריך להביא אופי ולקחת אחריות".

ערן זהבי, שכבר כבש שער אדיר בחודש שעבר נגד אותה יריבה, שאיכשהו כשהוא בצד שלך, תמיד יש אופטימיות שדברים טובים יכולים לקרות. "אני מתכונן למשחק הזה מדצמבר, הוא יושב לי בראש כבר הרבה מאוד זמן", מודה הכוכב. "אני מתכונן גופנית ומנטלית למשחק מאוד קשה ולמשחק שבאמת יכול להקפיץ אותנו שלב".


סקוטלנד נחשבת לנבחרת טובה מישראל, אבל בנבחרת שלנו חוששים יותר כרגע מנגיף הקורונה. הבוקר (רביעי), שחקן הנבחרת לואי טאהא, שנדבק כנראה עם כמה מאנשי הפועל באר שבע לפני היציאה לגלאזגו. במשחק הוא יצפה מהטלוויזיה בחדרו במלון, שם הוא מבודד.

"למעט האימונים והארוחות, כולם מסתובבים רק עם המסכות", אמר אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל. "אנחנו עושים הרבה מאוד הסברה ומקפידים מאוד על כל הכללים על מנת לשמור על הבריאות של כל השחקנים והצוות המקצועי".

אם ישראל תנצח מחר, בחודש הבא יחכה לה המשחק האחרון בדרך ליורו 2020 – גמר מול המנצחת במשחק בין נורווגיה לסרביה. אם וכאשר זה יקרה, זו תהיה הפעם הראשונה שישראל עונה לטורניר גדול מאז מקסיקו 1970. למרות שעברו 50 שנה מאז, זהבי שומר על אופטימיות. "מאמין בנבחרת הזו, אני מאמין שיכול להיות שזה הזמן שלנו אבל נצטרך לסבול בשביל להשיג את זה".