לא משנה כמה ננסה לשנות את זה, ואנחנו בטוחים שטובים וותיקים מאיתנו כבר ניסו, אי אפשר להתכחש לעובדה הקיימת והבועטת שעבור רוב ההורים תקופת החגים, היא סיוט שלא ברא השטן. בעוד שרווקים מוצאים בתקופה הזו, שלווה, נחת ורוגע משגרת החיים העמוסה. ההורים צריכים להתמודד עם בית מבולגן מתמיד, ילדים בוכים וזועקים משיעמום ומריבות אינסופיות בין האחים. באותה סירה, ישובים גם ארז טל וישראל קטורזה, שלא הצליחו למצוא סידור לילדים - ועידו, אדל ושילה מגיעים לבקר הערב את האבות שלהם ב"זה לא אולפן שישי" (אחרי החדשות, קשת 12). שם, הם ינסו להבין מה יעשו במהלך חופשת פסח, הלא קצרה במיוחד.

_OBJ

 לא יודעים מה אתכם, למרות האהבה העצומה לעוללים המפונקים, אנחנו לגמרי מסרבים להשלים עם רוע הגזרה. אז החלטנו שהחג הזה יהיה הפוך. כן יהיו אטרקציות, כאלה שייגרמו לילדים להירדם באוטו ולכם לקבל נסיעה שקט, אבל אטרקציות שמיועדות להורים. לפני שאתם מצקצקים, וחושבים איך אפשר לעשות את זה מבלי לשחד את הילדים, או לחלופין לפתוח במונולוג איומים, תדמיינו לרגע את עצמכם יושבים עם כוס יין ביקב פסטורלי. קניתם? קבלו את רשימת האטרקציות המלאה לפסח 2022 (להורים):

 לא קטיף - יקב

נו באמת, שיקום האדם שחדוות נפשו היא להתעורר עם ציוץ הציפורים, לנסוע שעתיים עד למושב כלשהו (במקרה הטוב) ולהתחיל לקטוף תותים בשיא החום. אין חיה כזאת (הספורים שכן כאלה, אנחנו סוגדים לכם). במקום זה, תדמיינו את עצמכם, מגיעים ליקב פסטורלי ומוצל, אוחזים בכוס יין לבן קרירה ופלטת פירות וגבינות בצד. אז איך תעשו את זה? די זה ברור, במלא מעט יקבים יש סיורים שמסבירים על שלבי הייצור של היין, ומדובר בתהליך ארוך במיוחד. אז תניחו את הילדים אצל המדריך החביב התורן ותהנו מלגימות יין לצלילי השקט שבלי הילדים.

 לא ג'ימבורי - ספא

בואו נחשוב ביחד, מה יכול להיות יותר כיף מלשהות במקום מלא בילדים מנוזלים ושמחים, קופצים על מתקנים מלאים בחיידקים? ברור שספא. אם נעשה לרגע השוואה, גם בספא יש מתקנים: בריכה, מיטות שיזוף, מיטות טיפולים ולמתקדמים יש אפילו מיטות בחדר מלון, אבל כרגע נסתפק בספא. את הסאונה בכוונה לא הזכרנו, כי זה עינוי לכל דבר ועניין. עכשיו, איך זה קורה בפועל אתם שואלים? תביאו להם את הטלפון שלכם, תפעילו את המשחק האהוב ולא תשמעו מהם לפחות לשעתיים. אם יש אייפד בהישג יד מה טוב. 

 סבתא? אנחנו בדרך

בינינו? זה ממש לא הוגן שרק הצאצאים זוכים להתפנק אצל האנשים שאצלם הכל מותר ואפשרי - סבא וסבתא. גם ההורים רוצים לשכוח מהפיגורה, לפתוח את המגירה האסורה ולפשוט על כמות הממתקים המסיבית שהיא מכילה. אז הגיע הרגע שההורים ישאירו את הילדים בבית, וייסעו ללילה אצל סבא וסבתא שיכינו, יבשלו וינקו להם. פייר? נשמע יותר כיף מהספא. אז איך עושים את זה? פונים לדודה שמגיעה מידי פעם עם מתנה ודורשים ממנה למלא את המחויבות האמיתית שלה (גם שוחד הולך כאן).

פשוט להמשיך לישון 

נודה באמת, הורים הם יצורים עייפים. הם עובדים, מנקים, מכינים אוכל, מסיעים לחוג והיד עוד נטויה. אז זה די אובייס שהאטרקציה הטובה ביותר עבורם היא פשוט להמשיך לישון. ומה הילדים יעשו בזמן הזה? ינקו את הבית וירימו אחת ולתמיד את חתיכת הלגו שנדמה שכבר הפכה לחלק מכף הרגל שלכם. איך זה יקרה? תיגשו לפלסטיישן הקרוב, תעשו כאילו אתם מחרימים אותו, ומיד תראו את מבטיהם המפוחדים. שם תתחילו לפעול.

 לא מלון הכל כלול

 תהיו כנים, מתי בפעם האחרונה נסעתם לחופשה עם הילדים ובאמת נפשתם? הגיע הרגע להיכנס לגוגל, לחפש מלון זוגות, או צימר מפנק ולנפוש, ליטרלי לנפוש. את העוללים להשאיר אצל הסבא והסבתא, לא לקבל תירוצים ולא להיכנע לבכי תמרורים. דיי עם הפעלות בריכה, חדרי משחקים, ורעש אינסופי. קחו את עצמכם ותהנו יחדיו, כזוג, רגשות אשם לא רלוונטים כאן.