יום הבוחר הוא בדיוק הזמן שלכם להשפיע, אבל הפעם קצת באופן אחר. זו אולי כבר הפעם השלישית בתוך שנה שכולנו מקבלים יום שבתון על מנת ללכת ולהצביע, אבל אומרים שפעם שלישית גלידה, והנה, היא הגיעה והיא מתוקה במיוחד.

בסקר שערך mako בשיתוף מכון פאנלס לקראת עליית העונה החדשה של חתונה ממבט ראשון, עליו השיבו 501 נשאלים בגילאי 18-55 המהווים מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה היהודית בישראל (למעט חרדים), המשיבים ענו בין היתר על השאלה מי מהפוליטיקאים הכי אטרקטיבי בעיניהם. כל משיב בחר עד חמישה שמות, והתוצאות מפתיעות.

את החמישייה הראשונה סוגר ראש הממשלה בנימין נתניהו עם 10% שנקבו בשמו מכלל המשיבים לשאלה. הוא אולי תפוס חזק, אבל בקרב הנשים, הוא גם התמקם במקום החמישי והמכובד עם 16.8% מקולות המשיבות לשאלה. גם בקרב הנשים וגם בקרב כלל המשיבים הוא התמקם אחרי 3 חברי כנסת מכחול לבן - האם זה יהיה המקום היחיד בו הוא יתמקם מתחתיהם? הערב נדע. 

יו"ר כחול לבן והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ התברג במקום הרביעי והמכובד עם 16.6% מהמשיבים שבחרו בו. בקרב הנשים אגב, הוא תפס את המקום השני ברשימה עם 25.5% מהמצביעות שענו על השאלה. למרות שהסקרים האחרונים ניבאו לו ירידה קלה, דווקא כאן הוא הצליח לגבור על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועקף אותו ב-6.6% אחוזים בקרב כלל המשיבים שענו על השאלה. האם זהו רגע היסטורי? 

חבר הכנסת יועז הנדל שממוקם במקום התשיעי ברשימת כחול לבן, תפס את המקום השלישי והמכובד עם 19% מקולות המשיבים שענו על השאלה. הוא התברג במקום השלישי גם ברשימת הנשים וגם ברשימת הגברים, עם 21.9% ו-16.4% בהתאמה. חוץ מזה שהוא זכה לחיקוי בארץ נהדרת שבוצע על ידי לא אחר מאשר רן דנקר ההורס, הנדל הוא גם דוקטור להיסטוריה, פובליציסט ומגיש רדיו. אה, והוא גם שירת בשייטת 13. לא סתם יש קונצנזוס בעניינו בקרב שני המינים. 

אורלי לוי אבקסיס ויאיר לפיד נמצאו אטרקטיביים במידה שווה בעיני הציבור הישראלי, והתמקמו שניהם במקום השני עם 23.5% מקולות המשיבים לשאלה. לוי אבקסיס, יו"ר מפלגת גשר שניצבת כיום במקום השני באיחוד הרשימות העבודה-גשר-מרצ, נמצאת גם במקום השני ברשימת הגברים עם 37.5% בקרב הגברים שענו על השאלה. לוי אבקסיס היא בעלת תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, הייתה מנחת תוכניות טלוויזיה ודוגמנית הבית של מעצב השיער שוקי זיקרי ושל המאפר ירין שחף. למקרה שלא ידעתם, היא אפילו כיכבה בפרסומת הנוסטלגית למקופלת. בתור מספר 2 עקבית, האם יש לנו כאן שמעון פרס חדשה?

חבר הכנסת יאיר לפיד ממוקם במקום השני ברשימת כחול לבן וגם ברשימה הזו עם 23.5% מקולות המצביעים שענו על השאלה. לפיד - סופר, עיתונאי, תסריטאי, שחקן, מחזאי, פזמונאי ומנחה טלוויזיה לשעבר, הוא גם בעל חגורה שחורה דאן 3 בקראטה ועכשיו הוא מוסיף לרזומה שלו גם מקום מכובד ברשימת הפוליטיקאים הכי אטרקטיביים בישראל. אגב, לפיד תפס את המקום הראשון בבחירת הנשים עם 40% מקרב המצביעות שענו על השאלה. אנחנו לא מאמינים שגם פה הוא עושה רוטציה, הפעם עם אורלי לוי אבקסיס. נו, לפחות כאן הוא ממוקם מעל גנץ.

ומה לגבי המקום הראשון? לפחות לגבי זה, הישראלים בטוחים בבחירה שלהם. 39.8% מהאנשים שענו על השאלה בחרו באיילת שקד, שתפסה את המקום הראשון וגברה על כל הפוליטיקאים האטרקטיביים האחרים. היא תפסה את המקום הראשון גם בקרב הגברים, כאשר 60% מהגברים שענו על השאלה בחרו בה. חברת הכנסת מטעם הימין החדש ושרת המשפטים לשעבר היא בעלת תואר ראשון בהנדסת חשמל ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב, ועליה נאמר הביטוי – אשת חיל. 

את המקום השישי והשביעי ברשימה הכללית תפסו חברי הכנסת מהליכוד (בהתאמה) גדעון סער (8.7% מכלל המשיבים שענו על השאלה) וגלעד ארדן (8.3%). אחריהן התמקמו מיקי חיימוביץ' במקום השמיני (7.6%), תמר זנדברג במקום התשיעי (7.3%) ומרב מיכאלי במקום העשירי עם 5.9%.

קרדיט צילום: איילת שקד - מתוך קמפיין בחירות אפריל 2019, צילום מסך מתוך פייסבוק; ראובן קפוצ'ינסקי | יאיר לפיד - מתוך חדשות 12; אבי אוחיון, לע"מ | בנימין נתניהו - לע"מ; מתוך חדשות 12 | תמר זנדברג - Miriam Alster, Flash90 | מיקי חיימוביץ' - מתוך "אינטימי עם רפי רשף", קשת 12 | בני גנץ - ראובן קפוצ'ינסקי | יועז הנדל - Meital Cohen, Flash90 | אורלי לוי אבקסיס - באדיבות מפלגת "גשר"