בתחקיר "עובדה" ששודר אמש, נחשף כי שופט השלום עזריה אלקלעי ניסה לכאורה להתערב בהליך הגירושים של בת זוגו החדשה והשתתף בפגישה שבה ניסו להשפיע על זהות השופט בתיק. לאחר שהוגשה נגדו תלונה לנציב קבילות השופטים, הוא גם הכחיש בפני הנציב את עצם קיום הפגישה. בסופו של דבר, דווקא המתלונן נגד השופט הועמד לדין – באשמת האזנת סתר בלתי חוקית.

היום (שישי) התייחס שר המשפטים אמיר אוחנה לפרשה. בהודעה שהוציא בתגובה לתחקיר, טען השר: "זו פרשה מטרידה, ביותר ממובן אחד".

שר המשפטים אמיר אוחנה בראיון לפגוש את העיתונות (צילום: החדשות 12, החדשות12)
שר המשפטים אמיר אוחנה | צילום: החדשות 12, החדשות12

"הפרסום מטיל צל כבד לא רק על השופט המדובר, אלא גם על האופן שבו גורמי המערכת השונים בחרו לטאטא את הפרשה מתחת לשטיח. לצערי, קשה להאמין שהמקרה שנחשף עומד לבדו. נראה כי החריג במקרה זה הוא שהוא תועד והגיע לידי כלי התקשורת, שהחליטו לחשוף אותו לאור השמש - להבדיל מגורמי מערכת המשפט הבכירים, שבחרו להותירו באפלה", כך נכתב בהודעה רשמית מטעמו שלה שר. "אלמד את הפרטים ואפעל לבירור האמת ולחשיפת כל גורם במערכת שלקה בטיפול בפרשה זו. הדרך לחיזוק אמון הציבור במערכת המשפט היא לחדד את אמצעי הבקרה והביקורת על המערכת".

הערב התייחסה גם אילנה דיין לתחקיר באולפן שישי. "המערכת מסרבת לפעול נגד השופט, משום שמאיר קיבל את המידע על מה שקרה באמצעות האזנת סתר כי הוא עשה מעקב אחרי גרושתו, אז אי אפשר לעשות שום דבר נגד השופט. נגיד מאיר מגישים כתב אישום", הסבירה דיין.

"מה אנחנו לומדים מזה? א', שהשופט שהכחיש כנראה לא דבר אמת ויותר חמור, שהייתה פגישה שבא יושב שופט ישראל, ביחד עם בת הזוג שלו, והם מנסים להשפיע על זהות השופט שידון בתיק הגירושין. אני גם שואלת את עצמי: האם המערכת מצופפת שורות? מי ששומע את חיות, היא אומרת 'הנושא הזה טופל'. מה שיותר חשוב, בסביבתה אומרים שהיא לא מתכוונת לתת לעניין הזה להישכח ולהישאר בלי טיפול".