חג פסח הוא זמן מצוין עבור הישראלים לרדת לסיני ומדי שנה עשרות אלפים מהם בוחרים באפשרות הקרוב, הזולה והאהובה לנופש, אלא שהשנה הקורונה השאירה את רובם בבתים ורק מעטים בודדים החליטו להעביר את הסגר בחצי האי הדרומי. אחת מהן היא ויוי אמבר, שדיברה בשידור חי עם חיים אתגר וקורין אתגר בישראל נלחמת בקורונה. 

"לא ברחתי לסיני, אני לקחתי החלטה מושכלת לרדת לסיני ולעבור פה את תקופת הקורונה, עד יעבור זעם", אמרה וסיפרה על הרגע בו החליטה, "ידעתי שישראל הולכת להיכנס לסגר כללי ואוטוטו סוגרים את גבול טאבה. אמרתי שאני צריכה להיות הכי זריזה שיש וחציתי אותו יומיים לפני שהוא נסגר. אם אני נורמלית? זה לא נורמלי להיות נורמלי". 

ויוי היא לא הישראלית היחידה שנמצאת בחצי האי וביחד איתה נמצאים עוד עשרה ישראלים שפזורים מטאבה ועד דהב. "אני ישנה במון איילנד בראס א-שטן והתקשר אלי אחמד מוטי, אמר לי בואי אנחנו מזמינים אותך לארוחת צוהריים בקסטל ביץ'". תקרית מצחיקה במיוחד נרשמה במהלך השידור הישיר מסיני, כשעל שולחן ארוחת הצהריים שארגן אחמד מוטי נמצאו גם פיתות, שלא השאירו את ויוי רגועה. 

ויוי ברחה מהקורונה לסיני - אקסטרה (צילום: ישראל נלחמת בקורונה, קשת 12)
מתוך ישראל נלחמת בקורונה | צילום: ישראל נלחמת בקורונה, קשת 12

"אני עושה פה חיים בעיקר. מתפנקת מזריחה ועד שקיעה, מאבדים פה תחושת זמן", אמרה וסיפרה על מאמציה להרים ליל סדר כהלכתו לכל הישראלים שבחצי האי, "לקחתי על עצמי משימה להרים ליל סדר לישראלים ולחברים הבדואים. עשיתי פה היסטוריה, הלכתי במיוחד לגבול וביקשתי ממשטרת מצרים וממשמר הגבול, להעביר מצות, יין והגדות מבית חב"ד באילת". 

סיני ריקה (צילום: ויוי אמבר)
צילום: ויוי אמבר

במהלך השידור ויוי צירפה לשידור את אחד מחבריה, מטאוה, שבירך את כל עם ישראל בברכת חג שמח. "חג שמח לעם ישראל, חג שמח לעולם. תהיו בריאים בלי קורונה, גוד טיים, גוד חג", אמר, וכשנשאל אם לא ריק מדי ענה "אולי ריק בכסף, אבל לא ריק לי בנשמה, הכי חשוב בריאות וכל אחד יהיה בבית שלו". 

סיני ריקה (צילום: ויוי אמבר)
צילום: ויוי אמבר
סיני ריקה (צילום: ויוי אמבר)
צילום: ויוי אמבר
_OBJ