פרטי האירוע ונסיבת מותו של יוגב כהן שנפל מכדור פורח עדיין נחקרות, כשבראשן עדיין לא ברור מה גרם לו להיתפס על הכדור. היום (רביעי), יוסף אל-גאזי עבאס, שהיה על הכדור הפורח בזמן האסון, הגיע לשיחה עם יעל אודם וגלית גוטמן ב"גלית ויואב" וסיפר על מה שהתרחש ברגעים האלו.

"המפעיל ביקש ממנו לתת דחיפה כדי שהכדור יטוס, לתת משקל. אבל לצערי הרב הוא נשאר תלוי". כך סיפר יוסף, והציג עדות ששופכת אור נוסף על המקרה ששאלות רבות נשארו פתוחות אודותיו. תחילה הנוכחים בכדור הפורח שמעו צעקות מלמטה שקוראות ליוגב לקפוץ, איך לא הבינו במה מדובר. "לא שמנו לב כי הקול של הגז היה ממש חזק, בסוף כשהסתכלנו היינו כבר יותר מ-50 מטרים בשמיים".

על פי עדותו של יוסף, ברגע שהנוכחים שמו לב שיוגב כהן נתלה בין שמיים וארץ, הם פנו מיד לטייס, שהתחיל לכוון את הכדור לקראת נחיתה. "אמרנו לטייס שיש מישהו שתלוי. אין גישה לעזור לו ואין לנו חבל. הטייס אמר שיחזיק טוב ואנחנו יורדים. זה היה במשך שתי דקות והוא החזיק חזק".  

יוסף סיפר כי בכל הזמן הזה, הם דיברו עם יוגב: "הוא תיקשר איתנו, נשאר באנרגיה והקל עלינו. הוא אמר שהכל בסדר ולא להילחץ. הוא זה שהרגיע אותנו. הוא אמר לנו 'תוך זמן קצר נחזור לרצפה, אני מחזיק חזק אל תדאגו'. למרות המצב הקשה הוא עדיין שרד, הוא גיבור, הוא לא סתם בן אדם".