עוד ועוד עדויות מבית המלון דן פנורמה בתל אביב, שם נמצאים בהסגר חולי קורונה, מצביעות על כך שישנם חולים שנמצאים בבידוד תקופה ארוכה וכלל לא עוברים בדיקות לקורונה לעומת אחרים שעוברים בדיקות מדי יום לשווא.

עמירם אושרי, חולה מספר 210, סיפר מוקדם יותר הבוקר ב"חדשות הבוקר": "יש פה אנשים מכל פלח האוכלוסייה - מבוגרים וצעירים, דתיים וחילונים, ערבים ויהודים, ומתחיל להיות סיר לחץ מטורף. קופות החולים לא נותנות את השירות הראוי. לא יכול להיות שיש אנשים שעושים בדיקה יום אחרי יום, זה לא אפקטיבי. אנחנו דורשים שקופות החולים יביאו נציגים לבית המלון ויבינו מה באמת קורה פה, שירגישו את היום יום שלנו וייתנו מענה ואוזן קשבת".

אביה עמר, חולה 1072, סטודנטית ללימודי קדם רפואה שנמצאת בבידוד בדן פנורמה, סיפרה ב"גלית ויואב" שאכן מתנהלת מדיניות אי שיוויוניות בנושא הבדיקות: "יש כאן מצב מורכב מבחינת הקשר והיחס בין מד"א לקופות החולים מבחינת הבדיקות", העידה עמר, "יש אנשים שנמצאים כאן שבוע ולפני כן היו שבועיים בבית שלא מקבלים בדיקות בכלל, ויש אנשים שארבעה ימים ברצף מקבלים בדיקות יום אחרי יום".

עמר נדבקה בקורונה במהלך מבחן באוניברסיטה: "לא יודעת בדיוק ממי נדבקתי, אני משערת שזה קרה כשיצאתי למבחן באוניברסיטה. בשבועיים האחרונים לא יצאתי לשום מקום חוץ מלשם. מהרגע שהרגשתי לא טוב וחזרתי מהמיון הביתה נכנסתי לבידוד מוחלט בחדר, עד לרגע שמד"א הודיעו לי שאני חיובית והוציאו אותי מהבית. אני כאן שבוע".

איך את מעבירה את הזמן בבית המלון?
"אני בדיוק בשלב של מבחני הרפואה כדי להתקבל לארבע שנתי. אני משתדלת ללמוד מכאן למרות שזה קצת יותר קשה, במיוחד כשאין כרגע תאריכים למבחנים והכל לוט בערפל. בשאר הזמן יורדת קצת ללובי, יש קצת אנשים, ומנסה להעביר את הזמן בצורה יעילה ונחמדה".