את השמות פיראס נסאר ושאדי מרעי כמעט ואין ישראלי אחד שלא מכיר, ואם לא, אז אולי "אל מקדסי" ו"ואליד אל-עבד", יצלצל לכם יותר. שני השחקנים המצליחים מדרמת הפעולה "פאודה", זכו בתואר חדש ונוצץ במיוחד – הצעירים המצליחים מתחת לגיל 30 של פורבס ישראל.

אז לפני שהם נכנסו לסלון של כולנו, את ההזדמנות הראשונה שלהם קיבלו השניים מעמותת "רואים רחוק" של קשת. העמותה מאתרת בני נוער מוכשרים ומצטיינים בתחום האמנות והתקשורת המגיעים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית, ופותחת להם דלת להזדמנות לפרוץ ולהשתלב בתעשייה הישראלית.

בשנת 2019, עברו כ-140 נערים ונערות הכשרה במרכז מעורב של יהודים וערבים. 60 מהם נכנסו לקבוצת הבוגרים במסגרתה עזרה להם העמותה להתקבל ללימודים גבוהים. 20 סטודנטים לומדים בניסן נתיב, רימון, סם שפיגל, האקדמיה למוזיקה ואוניברסיטת תל אביב.

פאודה 0201 ד'
המוצלחים מתחת ל-30. פיראס נסאר ושאדי מרעי | צילום: מתוך "פאודה"


פיראס נסאר (26) ושאדי מרעי (25), בוגרי עמותת "רואים רחוק", נכנסו לתעשייה בכל הכוח, וכבשו את הטלוויזיה הישראלית. מרעי כיכב גם בסדרה "הנערים" של HBO וקשת אינטרנשיונל, ובתפקיד ראשי בסרט "בית לחם", אותו קיבל עוד כשהיה בתיכון. אומנם זאת נקודת פתיחה מרשימה ביותר יחסית לשני שחקנים צעירים, אבל אנחנו בטוחים שזאת רק ההתחלה.