"עד היום אני לא מבינה את זה, הרי זה שודר שנה אחרי האירוע. בדיעבד, אני יודעת שזו הייתה התמוטטות עצבים", נזכרת אושרת קוטלר ביום ההוא בו לא הצליחה לעצור את הדמעות ופרצה בבכי במהלך שידור חי ביום הזיכרון של שנת 2003.

התכנית "2 על 2", אשר מארחת בכל שבוע דמות בולטת אחרת בתולדות ערוץ 2 ונזכרת יחד איתה באירועים הבולטים במהלך 20 שנות פעילותה בערוץ. השבוע, מתארחת אושרת קוטלר, מי שמלווה את הערוץ משנותיו הראשונות, ועברה איתו מספר אירועים בלתי נשכחים כמו הריאיון עם שייח אחמד יאסין או המפגש הבלתי נשכח עם שר האוצר בזמנו, בייגה שוחט.

"אתה מחזיק שידור רק כי חייבים"

למרות כל הפסגות העיתונאיות בהן נגעה במהלך התקופה, קוטלר מגדירה את אותו השידור מיום הזיכרון כאחד הרגעים המרגשים בקריירה שלה, וזה שבו לא הצליחה לשמור על "מקצועיות" ופשוט נתנה לרגשותיה לפרוץ: "התכוננתי לזה לפני, כתבתי את דברי ההפניה וראיתי את התמונות. זו כנראה הייתה התמוטטות עצבים בעקבות אירועי האינתיפדה השנייה", היא נזכרת, "זה היה באפריל 2002, ומאז שנת אלפיים אני משדרת רק פיגועים, לפעמים פעמיים ביום, זה זוועה, אתה לא אומר כלום רק מחזיק שידור כי חייבים."

צפו בסיפורים המעניינים של 22.11 לאורך השנים (צילום: חדש2)
זכרונות משנים עברו | צילום: חדש2
אותן דמעות ביום הזיכרון, הפכו לאחד הרגעים הכי זכורים בקריירה של קוטלר, כשבמהלך התכנית הוזכרו רגעים נוספים כמו הקרב מול מיקי חיימוביץ' על הגשת המהדורה המרכזית לצד יעקב איילון, ואותה התפרצות בלתי נשכחת באולפן הקטן והמחניק של ערוץ 10. אבל אז התברר ששוב, שק הדמעות של קוטלר הוא כנראה אחד הרגישים בתעשייה, וברגע שהפתיע אותה נדב עם אותה דודה שהתראיינה אצלה לפני עשור והגיעה יחד עם צמד האחייניות שלה, הדמעות פרצו שוב והיא לא הצליחה להירגע.

איך נגמר הביקור המרגש, מה חושבת קוטלר על הביקורות שהופנו נגדה בשני העשורים האחרונים, ומה גרם לעזוב את המסך להפסקה ארוכה לפני מספר שנים?

כל התשובות מחר (ו') ב"2 על 2", 23:20, מיד אחרי "יום האם"