בתחילת שנות ה-80 קם בישראל עיתון יומי חדש ומבטיח - "חדשות". כבר בתחילת הדרך, ובעיקר בעקבות פרסום הידיעה על פרשת קו 300 (בניגוד להוראות הצנזורה הצבאית), מיצב את עצמו עיתון אמיתי, בועט, ויש שיגידו "אנטי ממסדי".

גדעון סער וגאולה אבן עם הילד
הפסדנו עיתונאי רציני? "הרווחתם פוליטיקאי משובח" | צילום: טל סנדרוני, יחסי ציבור

על אף הצלחתו העיתונאית והתרבותית נאבק העיתון מרגע היווסדו בתפוצה נמוכה, ואי הצלחה כלכלית, ולבסוף הוא נסגר - פחות מעשר שנים לאחר היווסדו. כעת, בסמוך לחגיגות ה-30 של העיתון, התכנסו בכירי העיתונאים בארץ, שמובן מסוים "גדלו" בו, לדבר על החוויה המכוננת. אז מה פשר ההתרפקות המטורפת, שמחזיקה עשרות שנים, על מוצר שבסופו של דבר לא הצליח? "זה היה מוצר חדשני ופורץ דרך, עשו בו דברים שעד אז לא עשו בשום עיתון אחר", מספר ניצן הורוביץ שהיה כתב חדשות חוץ בעיתון.

עוד בתכניות קשת:

"כולם רוצים להיזכר בתקופה שהם היו צעירים ויפים" 

גל אוחובסקי תמונת טור
נער תמים מחדרה | צילום: Ralf Rühmeier

גדעון סער, אמנון לוי, גל אוחובסקי, יוסי קליין, נתן זהבי ורבים אחרים הם רק חלק מהשמות שהחלו את דרכם אז, במערכת העיתון החדשני והבועט: "אני התחלתי בתור נער תמים מחדרה, היינו כולנו צעירים בשנות ה-20 וזאת הייתה החוויה המכוננת שלנו", מספר אוחובסקי וצוחק עם יואל אסתרון העורך בזמנו: "הוא היה דיווה גם באייטיז". 

 אסתרון מצדו בכלל לא מופתע מהתכנסותם של כל העיתונאים הבכירים, ורק כדי לדבר על עיתון שנסגר כבר לפני עשרים שנה: "כולם רוצים להיזכר בתקופה שהם היו צעירים ויפים". אבל זו לא הסיבה היחידה שבגללה אנשים נהנים להיזכר ב"חדשות": "היום אנשים לא יודעים מה זה", אומר דורון צברי, " אבל כשהוא היה הוא היה מלא להט ותשוקה, היום זה חסר קצת בעיתונים".

הכתבה המלאה תשודר ב"הצגה ראשונה", הערב ב-19:20