הם התחילו לפני יותר מעשרים שנה כשלמדו יחד באותו בית ספר בנתניה, ופשוט אהבו להצחיק את החבר'ה. ומאז, במקום לשעשע את הכיתה, כבר 11 שנים ברציפות שהם מצחיקים מדינה שלמה. רגע לפני תכנית סיום העונה של "ארץ נהדרת" אורלי מירקין פגשה את  הצמד בחוף הביתי במכמורת.  

"אני זוכר שסיפרו לנו על התכנית, ואמרו שאורנה בנאי הכוכבת הגדולה וטל פרידמן מ'חלומות בהקיציס' יהיו שם. כמובן שאמרנו כן, זה הדבר!", שיתף אלי פיניש בתהליך שהתחיל את הכל. הרבה דמויות וגלגולים עברו השניים מאז הדמויות הראשונות שלהם: אלברט וניסים. למרות זאת, מסתבר שצמד הקומיקאים לא מודעים כלל ליכולות שלהם: "אני עדיין לא רואה את עצמי כחקיין", הפתיע מריאנו.

"יצא לי להגיד כמה פעמים 'הבדיחה הזאת לא מתאימה'"

גם כשיש מערכונים ודמויות שכולם אוהבים, וגם כשזוכים לתהילה, פיניש מודע לעובדה שיש צד מסוכן לסאטירה, כזה שעלול להעליב את האנשים האמיתיים שמאחורי הדמויות: " יצא לי להגיד כמה פעמים 'הבדיחה הזאת לא מתאימה, זה פוגע מדי'. בכל זאת, מדובר פה באנשים".

החיקוי שעורר סערה בתקשורת היה זה של בנימין בן אליעזר, וגם זכה לתגובה מתנגדת מצידו של האחרון. למרות זאת, פיניש משוכנע שזוקפים יותר מדי קרדיט לחיקויים המוצלחים שלו: "אנשים לא יודעים מי זה פואד באמת? כמה מערכונים, זה מה שישנה את התדמית שלו? אוי ואבוי אם כן".

עוד בתכניות קשת:

"הצגה ראשונה": שבת, 18:55