שנת 2015 הייתה סוערת עבור יוסף סוויד; המעבר עם אישתו ובנם לברלין, ההחלטה לפרק את החבילה המשפחתית, ולאחרונה גם מערכת היחסים בשלט רחוק עם עדי שילון, ובין לבין גם הספיק להצטלם לתפקיד הראשי בסדרה "התסריטאי" (שישי, 22:30 ערוץ 2) אותה כתב סייד קשוע, יוצר "עבודה ערבית".

"הסדרה עוסקת במשברים בזוגיות שחוויתי בעצמי", סיפר סוייד לעדי שילון, הרבה לפני שהקשר הרומנטי ביניהם התחיל. האם פה היה הניצוץ הראשון בין השניים?את הרמז הראשון למערכת היחסים העתידית חשבנו שמצאנו כשסוויד נשאל על ידי שילון האם הוא מזדהה עם הדמות אותה הוא מגלם, ובחיוכו האופייני השיב: "באופי ובהתלבטויות של החיים אנחנו די דומים", וכששילון לא הסתפקה בזה, הוסיף: "אני חושב שאת משבר גיל ה-40 עברתי בגיל 30, ואני מתחיל לחשוב שוב באופן רציני על אישה, ילדים ומשפחה. די, צריך להתחיל להתבגר". למרות ההצהרות הרציניות, אל תתנו לסוייד להטעות אתכם. "יוסף הוא ילד אינפנטיל שמשחק אותה מבוגר", אומר נורמן עיסא, "הוא מגלם את דמותו של כאת'ב, ואפילו קצת דומה לו באופי, הוא שחקן מצוין ואני אוהב אותו", סיכם עיסא.

עובדה (צילום: גלעד טוקטלי)
"יוסוף מאוד דומה לי באופי". קשוע | צילום: גלעד טוקטלי
לצד סוויד, על סט הצילומים נמצא גם ערן זרחוביץ', ועד שהעונה החדשה של "ארץ נהדרת" תעלה, הוא מעדיף להימנע מאיפור כבד, תוספות שיער וכיפה, ולוהק לתפקיד ה"מפיק" שדוחק בתסריטאי לאורך כל הסדרה. "הסיבה האמיתית לכך שהסכמתי לתפקיד היא הגורמט", צחק זרחוביץ', ובנוסף אליו ואל סוייד, מי שמגלמת את אשתו של התסריטאי היא רובא בלאל עספור, שיחד איתה משחק גם בנה הקטן בן השנתיים וחצי, בתפקיד של איך לא, בנם של הזוג. "הוא הכוכב האמיתי של הסדרה. הוא לא מסתכל בכלל על המצלמה, ממש גאון", מספר סוויד על הסיטואציה המיוחדת על הסט. ולנו רק נותר לפנטז שבעתיד ישחקו יחד הזוג שילון וסוויד באותה סדרה, וכולנו נזכור איפה הכל התחיל. בערך.  

>> לעמוד הפייסבוק של התכנית לחצו כאן

"התסריטאי", שישי, 22:30, ערוץ 2