השנה היא 1996, שלי יחימוביץ', עיתונאית ב"קול ישראל", מגיעה לפאנל בתכנית "עובדה", ומשוחחת על יחס התקשורת כלפי ביבי והאופן בו מפלגת העבודה זוכה לעיקר האהדה התקשורתית. למרות הנושא הרציני, הפוקוס של כולנו, כך נראה, הוא על הכל, חוץ ממה היה ליחימוביץ' להגיד. או יותר נכון, בעיקר על הפריזורה יוצאת הדופן שלה באותם ימים.

שניים על שתיים, תכנית האירוח של נדב בורנשטיין, תארח מחר (23:20) את שלי יחימוביץ', מי שהחלה את דרכה בתקשורת, העבירה תקופה לא מבוטלת בערוץ 2, וממנו גלשה ישירות אל בית המחוקקים בירושלים, שם היא יושבת עד היום.

"חיילות מסורות בצבא הפן"

בין שלל הנושאים עליהם דיברה יחימוביץ' במהלך התכנית, נראה שעניין הפריזורה שלה הוא כנראה ה"רגיש" מכולם: "הבחורה שם עם התלתלים זו לא אני, בכלל נולדתי עם שיער חלק", היא צוחקת, "האמת היא שהגעתי לערוץ 2 עם תלתלים, ולכאורה מדובר במשהו טכני וחיצוני, אבל זה היה חריג. כולן כבר היו חיילות מסורות בצבא הפן של החדשות."

כולן, על פי יחימוביץ', הן מיקי חיימוביץ', דנה וויס ורינה מצליח, שלוש נשים בעלות שיער חלק מלידה, שערכו ביניהן התערבות מתי יגיע רגע השבירה של יחימוביץ' והיא תתמסר לאלוהי הפן: "הסיכום שלהן היה שזה יקרה תוך חצי שנה, וזה קרה תוך שבועיים. בסופו של דבר יש משהו שמאלץ אותך להתיישר לפי הקו הנדרש", היא אומרת.

שלי יחימוביץ' מגיעה לקלפי (תמונת AVI: mako)
שנים אחרי, עם שיער חלק ורענן | תמונת AVI: mako

בסופו של דבר, יחימוביץ' הבינה שרוב העיסוק שלה באותם ימים היה סביב תכנים קשים לעיכול ושנויים במחלוקת, והיא החליטה ליישר קו ושיער: "החלטתי שלפחות בנושא הזה אני לא אעורר מחלוקת. הדבר המדהים הוא שסמנכ"ל ערוץ 2 בזמנו סיפר לי שברגע שהחלטתי לעבור לפן, כמות התלונות עליי פחתה בחמישים אחוז."

"שניים על שתיים", שישי, 23:40, אחרי "יום האם"