זה לא סוד שכסף מחבר אנשים לחלומות שלהם, ואם אתם יזמים נלהבים שרוצים לפתח את הרעיון שלהם ואולי לעשות גם אקזיט משוגע בסוף, כסף הוא המצרך שאתם זקוקים לו יותר מכל. בעונה החדשה של "הכרישים" המשודרת בימים אלה בערוץ 12 המיזמים נועזים יותר, הכרישים רעבים יותר וסכומי ההשקעה גבוהים מאי פעם.

יזמים ישראלים נרגשים יפגשו את חמשת הכרישים: זהר לבקוביץ, דובי פרנסס, יסמין לוקץ', אורן דוברונסקי ואמיר איל, וינסו לשכנע אותם להשקיע מכספם הפרטי במיזמים שלהם. החמישה שווים ביחד מיליארדי שקלים והם מוכנים להשקיע ביזמים שירשימו אותם וישכנעו אותם בכדאות הכלכלית של המיזם.

אמיר איל

איש השקעות ויזם עסקי, מבכירי שוק ההון בישראל ומומחה פיננסי בינלאומי. בין היתר, הבעלים של קבוצת ההשקעות אינפיניטי אותה הקים לפני כ-25 שנה, ומנהלת נכסים בהיקף של מיליארדי דולרים בישראל וברחבי העולם, לצד שליטה בחברות השקעה, במיזמי טכנולוגיה ובנכסים אחרים. איל משמש כיועץ לגופים ממשלתיים שונים ופרשן כלכלי בכיר. לצד עסקיו, הוא רואה כערך עליון את התרומה לקהילה ומשמש כחונך לפורשי יחידות מיוחדות של צה"ל.

אמיר איל (צילום: מתוך "הכרישים", קשת12)
אמיר איל | צילום: מתוך "הכרישים", קשת12

 

יסמין לוקץ'

מהישראלים המשפיעים בעמק הסיליקון. עורכת דין וכלכלנית, כיהנה בתפקידי ניהול בכירים ורשמה לזכותה שורה של השקעות מוצלחות בחברות ובסטארטאפים בשווי מיליארדי דולרים. ב-2014 ייסדה לוקץ' את עמותת ICON המאגדת את בכירי עולם ההייטק בעמק הסיליקון וברחבי ארצות הברית, ומעניקה ליזמים ישראלים כלים והכוונה להתפתחות בשוק האמריקני. מייסדת CODE FOR ISRAEL, תנועת המתנדבים של ההייטק הישראלי.

יסמין לוקץ' (צילום: טל גבעוני)
יסמין לוקץ' | צילום: טל גבעוני

 

אורן דוברונסקי

עמד בראש חברת "הוטבר" שפיתחה את סרגל הכלים הראשון בעולם ברשת האינטרנט. החברה רשמה פטנט ועשתה אקזיט שהפך את דוברונסקי למיליונר. מאז, המשיך להקים חברות ולהשקיע בסטארטאפים המוערכים במיליארדים. את מעמדו כסלב בעמק הסיליקון השיג דוברונסקי בזכות Oren's Hummus, החומוסיה הראשונה ברחוב היוקרתי ביותר בפאלו אלטו, שהביאה את בשורת האוכל הישראלי לבירת הטכנולוגיה העולמית והפכה במהרה לרשת מצליחה ולמקום המפגש הקבוע של ענקי ההייטק האמריקני. בעת האחרונה הקים דוברונסקי את עמותת ClearGiving המאפשרת לתרום ישירות למשפחות נזקקות.

אורן דוברונסקי (צילום: טל גבעוני)
אורן דוברונסקי | צילום: טל גבעוני

 

זהר לבקוביץ

קיבוצניק לשעבר, יזם טכנולוגי מצליח שרשם לזכותו מספר אקזיטים גדולים. הוא ייסד והוביל כמה חברות סטארטאפ, אחת מהן היא חברת אמובי שנמכרה באקזיט ענק של כ-340 מיליון דולר. נבחר ליזם השנה של עמק הסיליקון ולאחד מעשרת האנשים המשפיעים על שוק הסלולר האירופי. לבקוביץ משקיע בחברות טכנולוגיה מובילות בעמק הסיליקון ובישראל ומשמש כמנטור ליזמים. מכהן כנשיא וספונסר מועדון הכדורסל הפועל גליל עליון.

זהר לבקוביץ (צילום: טל גבעוני)
זהר לבקוביץ | צילום: טל גבעוני

 

דובי פרנסס

ממשקיעי ההון סיכון המוערכים ביותר בעמק הסיליקון. החל את דרכו כשוטף רצפות במוסך המשפחתי, שם התאהב בעולם העסקים. אחרי לימודי תואר שני במנהל עסקים בארצות הברית, פנה פרנסס לניהול השקעות ובתוך עשור נהיה כוכב עולה בתחום ההון סיכון ומשקיע מוערך. פרנסס, המתגורר בלוס אנג'לס, עומד בראש קבוצת Group 11, קרן אמריקנית המשקיעה בחברות תוכנה בעולם הפיננסי ומנהלת השקעות של מאות מיליוני דולרים. לאחרונה, הקבוצה השיקה קרן ציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב.

דובי פרנסס (צילום: טל גבעוני)
דובי פרנסס | צילום: טל גבעוני