את הפיץ' של שיראל אברהמי אמש בתכנית הכרישים יהיה לנו קשה מאוד לשכוח. יזמית האופנה עמדה בביטחון מול חמשת הכרישים כשבידה עסק אינטרנטי מצליח והמון תושייה. היא בת 26, אם לשלושה ילדים ובעלת מותג אופנה צנועה הנושא את שמה ופונה לקהל הנשים החרדיות. עכשיו היא רוצה להרחיב את קהל היעד שלה גם למגזר הערבי - ובדיוק בשביל זה היא הגיעה לתכנית.

אברהמי הציעה לכרישים בתמורה להשתתפות של 500,000 שקלים, 15 אחוזים מרווחי החברה. הראשון שקפץ על ההצעה היה דובי פרנסס ומיד אחריו גם אורן דוברונסקי. הם החליטו להיכנס יחד, עד שיסמין לוקץ' הבינה שיש כאן השקעה שלא כדאי לה לפספס. יחד השלושה הציעו לאברהמי השקעה של 750,000 שקלים תמורת 22.5 אחוזים מהרווחים.

יזמית האופנה כותבת באגרות קודש, סדרת ספרים בת 32 כרכים בהם מפורסמים מכתבים נבחרים שהרבי מלובביץ' כתב במענה לפניות מכל רחבי העולם. הפונים אל הרבי באמצעות אפיק זה נענים בתשובות לשאלותיהם, וכך גם אברהמי, שביקשה להתייעץ עם הרבי כדי לקבל את ברכתו. יסמין לוקץ', שלא ראתה את המהלך בעין יפה, ביקשה ממנה לקבל את ההחלטה מול הכרישים, אבל אברהמי הסבירה שמדובר בעניין של אמונה ושיתפה את סיפורה האישי על ההריונות שצלחו והאומץ להקים את העסק בעזרת ברכתו של הרבי.

"זה לגיטימי לחלוטין איך שיסמין הגיבה", סיפרה אברהמי ל-mako, "דווקא מהמקום שזה לא התקבל כל כך בקלות, זה נתן תוקף לכמה המקום הזה אמוני, תמים ובאמת מגיע מהלב. יכול להיות שמישהו אחר היה נבהל ואומר 'אוי לא, זה עלול להרוס לי את העסקה, אולי אני אוותר על זה', אבל זה נתן תוקף לדברים כשהייתי מוכנה לשתף פרט כל כך אינטימי מהחיים שלי, שככל הנראה לא הייתי משתפת אותו לעולם בסיטואציה אחרת".

View this post on Instagram

A post shared by shirel avrahami | שיראל אברהמי (@shirelavrahami) onאת כל ההחלטות החשובות בחייה אברהמי מקבלת בעזרת הרבי, בין אם זה לגבי פתיחת העסק, מעבר דירה או האם לגשת לכרישים. כשנשאלה האם הייתה מוותרת על עסקה של מיליונים בגלל החלטת הרבי, היא לקחה כמה שניות לחשוב. "האמונה שלי ברבי מלובביץ' מגיעה ממקום חיובי, אם הוחלט שזה לא מתאים ולא נכון, כנראה שזה לטובתי. כבר היו לי מקרים שקיבלתי תשובות והרגשתי פספוס, אבל אחר כך הבנתי כמה זה היה נכון לי בזמן ובמקום אחר. עוד לא נתקלתי במשהו מאוד גדול שלא קיבלתי".

מאז שידור התוכנית אתמול (שני), הפניות לא מפסיקות לזרום אליה, והיא עוד מנסה להדביק את הקצב ולענות לכולם. "הגיעו אליי הדים מטורפים מכל הקבוצות החרדיות בוואטסאפ ומעמודים של חב"ד בעולם. הסרטון שלי הפך לוויראלי. בתי חב"ד ספרו לי שאגרות הקודש אזלו מהמלאי".

את רוב התגובות, כמו שניתן לצפות, קיבלה אברהמי מהמגזר החרדי. לאחר השידור, נרשמה כמות מכובדת של רכישות באתר שלה, שחלקן הגיעו גם מהמגזר הערבי. "היו תגובות בערבית על הפוסטים שלי שכתבו לי תודה רבה שאני חושבת על האופנה הצנועה ושגם הן מאמינות בה. יש אחוז לא מבוטל של ערביות שעוקבות אחרי, אז מן הראוי שאתרגם את הפוסטים שלי גם לערבית".מאז ההשקעה, אברהמי בקשר צמוד עם שלושת המשקיעים, דובי פרנסס, אורן דוברונסקי ויסמין לוקץ'. "בדיוק חזרתי מפגישה עם אורן", שיתפה היזמית, "אנחנו עובדים ארבעתנו על הרעיון ומפתחים אותו. לכל אחד יש את החוזק שלו, בין אם הטכני ובין אם האסטרטגי. אני מאוד אוהבת לעבוד איתם, זאת שותפות בכל מובן המילה. באתי לקבל ערך מעבר לכסף, באתי לקבל אותם".

היום היא כבר חברה בע"מ, והקהל שלה רק הולך וגדל מכל מגזר. עם זאת, נשאלת השאלה האם האישיות והנוכחות של אברהמי הן שכבשו את לב הכרישים, אולי קצת יותר מהמוצר. "יש הרבה מעצבי אופנה מוכשרים והמון שפע בדיגיטל. הצרכנים יודעים טוב יותר מבעל העסק מי המתחרים שלו ומה הם מציעים. כל בעל עסק צריך להביא משהו שאין לאף אחד אחר, וזה את עצמו", הסבירה. "זה הכוח שלך, אף אחד אחר לא יכול להיות את. צילמתי לאחרונה וולוג ביוטיוב שבו אני מספרת את כל סודות המקצוע שלי. אני רוצה שאחרים יפתחו עסקים ויצליחו, בסופו של דבר הכוח שלי הוא אני".