הכרישים ובוגרות יוניסטרים
צילום: "מתוך "הכרישים" , קשת 12

הדר אליה והדר אילוז כבשו את ליבם של הכרישים כשהציגו בפניהם את המיזם שפיתחו, פרוזי. פרוזי הוא בקבוק שמקרר משקאות, ללא תלות במקור חשמל או מים, בתוך 30 שניות בלבד על ידי קפסולות של גז. השתיים, שחברות בקבוצת יזמים צעירים במסגרת עמותת יוניסטרים שמקדמת יזמות בקרב בני נוער, אמנם לא קיבלו את ההשקעה שביקשו מהכרישים, אבל הותירו בהם רושם רב, במיוחד בקרב יסמין לוקץ'.

"אני ממש שמחה שבאתן הנה. דיברתן מאוד יפה, אתן שולטות בחומר, מבינות ויודעות, וזה כיף לראות", החמיאה להן לוקץ' בתוכנית, "אני מאוד מקווה שיישאר בכן הניצוץ היזמי שאני רואה עכשיו בעיניים שלכן, אני מחכה לפגוש אתכן עוד הפעם ולראות את מה שיש לכן להציג". אחרי שהדר והדר יצאו מהאולפן, לוקץ' גילתה לחבריה הכרישים: "הן ריגשו אותי עד דמעות".

אחרי הצילומים, לוקץ' לא הייתה מסוגלת לשכוח משתי היזמיות הצעירות ובחרה לאמץ את מרכז יוניסטרים בנתיבות, שהוקם במטרה לייצר מוביליות חברתית-כלכלית על ידי חשיפת בני נוער לעולם העסקים. את הפעילות של יוניסטרים לוקץ' הכירה עוד לפני התוכנית, אבל בעקבותיה החליטה לייצר את שיתוף הפעולה. אסף וייס, מנכ"ל יוניסטרים, בירך על כך בפייסבוק: "יסמין לוקץ', הכרישה הכי כרישתית שיש, החליטה לאמץ את מרכז יוניסטרים בנתיבות ממנו הגיע המיזם של הבוגרות המדהימות שלנו, הדר והדר", כתב וייס.

הדר אליה והדר אילוז
הדר אליה והדר אילוז | צילום: "מתוך "הכרישים" , קשת 12

"למעשה, בזמן שהדר והדר הציגו את המיזם שלהן, יסמין זיהתה סטארטאפ נוסף", המשיך וייס, "סטארטאפ, שהתוצרים שלו הם בני נוער מדהימים שיוזמים, מחדשים ולאט לאט משנים את הפריפריה בישראל ואת המדינה כולה. יסמין בחרה להשקיע בסטארטאפ הזה ולקבל 'מניות' בעתיד של בני הנוער המדהימים האלה ולסייע לנו להעניק לכל נער ונערה בישראל הזדמנות שווה לחיים, ההשקעה השווה ביותר. הברכות ליסמין".

לוקץ', המייסדת והמנכ"לית של ארגון אייקון שעוזר ליזמים ישראלים לחדור לשוק האמריקאי אמרה: "הכרישים מבחינתי היא דרך נוספת להמשיך ולתת דחיפה ליזמים ישראלים ולהתחבר לצדדים נוספים של הקהילה העסקית שהם לא הייטק טהור. אני שמחה שבזכות התוכנית נחשפתי לאימפקט הגדול של יוניסטרים בעקבותיו נוצר שיתוף הפעולה שיפגיש עשרות בכירים בסטארטאפים עם צעירים בגילאי תיכון - וייתן להם כלים ותחושת מסוגלות שיעזרו להם להמשיך ולהוות את הבסיס של אומת הסטארטאפ".

יסמין לוקץ'
יסמין לוקץ' | צילום: טל גבעוני

אשת העסקים המצליחה, שמנהלת מזה חמש שנים את אחת הקהילות המשפיעות בעמק הסיליקון שבנויה על חדשנות ישראלית, הוסיפה: "באייקון חברים בכירים בתאגידי ההייטק העולמיים, שותפים בקרנות הון סיכון מסיליקון ואלי וכמובן יזמים ישראלים שמהווים את ליבת קהילה. מחברי הקהילה אנחנו מבקשים דבר אחד - תעבירו את זה הלאה. השנה באייקון בחרנו להעביר את זה הלאה כקהילה, ואני מודה לעשרות החברים באייקון שכבר בחרו לקחת חלק ולהירתם למען הפעילות שלנו עם יוניסטרים".