לא כל המוצרים החדשים שיוצאים לאוויר העולם מתאימים תמיד ל-100% מקהל הצרכנים, זה לגיטימי ונפוץ לפנות לנתח שוק מוגדר וספציפי. אבל במקרה של המיזם שהציגו משה ומאיה הראל מחברת GreenTech, סוגיית התאמת המוצר לכלל האוכלוסיה הטרידה את הכרישים (הערב, ראשון, אחרי החדשות, ערוץ 12).

מאיה ומשה חשפו בפני הכרישים מוצר חדש שיהפוך את הטיולים בטבע לחוויה. מדובר בכיסאות ושולחנות עשויים מקרטון - קלים, מתקפלים, ידידותיים לסביבה ונוחים מאוד לנשיאה. יש רק עניין אחד: הכיסאות מסוגלים לעמוד במשקל של עד 100 קילוגרם.

"אם הייתי אדם כבד מידות לא הייתי יושב על הכיסא", התקומם הכריש דובי פרנסס, "הייתי מפחד להיות מובך ברבים או יותר גרוע, לשבת עליו ולהתרסק לעיניי כל. אני תוהה אם אין פה סוג של הדרת שמן".

"יש אנשים במשקלים כאלה שאני מניח שכמו שהם לא ישבו על כיסא פלסטיק סטנדרטי, הם לא ישבו גם על כיסא קרטון", הסביר משה, "נחשפתי לסיטואציות שבהן אנשים התיישבו על כיסא פלסטיק שלכאורה נראה בסדר, אבל הוא קרס ממשקלם. אם תנסה לשבת על זה אתה תראה שזה יחזיק אותך בצורה מוחלטת, לא תצטרך להיות עדין איתו". האם הכרישים ישתכנעו ויבחרו להשקיע במוצר? התשובה הערב.

כיסאות ושולחנות GreenTech
קלים, מתקפלים וידידותיים לסביבה | צילום: מתוך "הכרישים", קשת 12