דובי פרנסס (בן 39, נשוי) יליד חולון המתגורר מזה 15 שנים בלוס אנג'לס, קליפורניה. בעשור האחרון דובי הפך לאחד ממשקיעי ההון סיכון המוערכים בעמק הסיליקון, לאחר שהקים את SGVC, קרן אמריקאית המשקיעה בחברות תוכנה בעולם הפיננסים ("פינטק").

בטרם הקים את SGVC היה פרנסס מנהל השקעות בתאגיד הפיננסי "דויטשה בנק" הגרמני, ושותפו העסקי של האוליגרך הרוסי סרגיי גרישין. בנוסף יש לו תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת UCLA ותואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון.

כיום מלבד ניהול SGVC פרנסס משקיע באופן פרטי בלמעלה מ-20 חברות תוכנה אמריקאיות וישראליות ובנוסף, הוא גם נמנה על בעלי קבוצת "חולון מוטורס" - חברת אחזקות עם פעילות נדל"נית ענפה ופעילות מסחרית דרך מרכזי מכירה ושירות של מותגי הרכב מאזדה, פורד, מיצובישי, יונדאי וסוזוקי.

מה העצה שהוא יכול לתת מהניסיון שלו ליזמים בתחילת דרכם? דובי פרנסס מסביר שבניגוד לאחרים, הוא לא רואה בהצלחה דבר קדוש. "אל תחשבו על כסף כמטרה. העיתונות והמדיה החברתית מקדמים כותרות שלא משקפות נאמנה את המסע הזה - תקראו פחות חדשות ותחדשו יותר. המטרה היא לבנות משהו שאנשים צריכים, ולפתור בעיות שמקדמות את האנושות. זה ייקח לכם לפחות 7 עד 10 שנים. תחפשו משקיעים ושותפי דרך סקרנים, חכמים, ישרים ועם אורך רוח". כשביקשנו ממנו לבחור שאלה אחת שחשובה לו בתור משקיע לשאול יזם שמגיע אליו עם רעיון, הוא בחר בשאלה "מה המוטיבציה שלך כיזם? חשוב לדעת לא רק למה בוער בו להקים את העסק אותו הוא הקים, אלא גם האם יש לו תמיכה ממשפחתו".

דובי פרנסס הוא אחד מחמישה משקיעים שיחליטו באילו מיזמים להשקיע, מכספם שלהם, במסגרת התכנית "הכרישים" שתשודר בקרוב בקשת, ערוץ 12.

"הכרישים": שלישי ב-21:00 בקשת, ערוץ 12