זה לא סוד שכסף מחבר אנשים לחלומות שלהם, ואם אתם יזמים נלהבים שרוצים לפתח את הרעיון שלכם ואולי לעשות גם אקזיט משוגע בסוף, כסף הוא המצרך שאתם זקוקים לו יותר מכל. בעונה החדשה של "הכרישים" (6.1 בערוץ 12) המיזמים נועזים יותר, הכרישים רעבים יותר וסכומי ההשקעה גבוהים מאי פעם.

יזמים ישראלים נרגשים יפגשו בקרוב את חמשת הכרישים ויסו לשכנע אותם להשקיע מכספם הפרטי במיזמים שלהם. אל זהר לבקוביץ ודובי פרנסס מהעונה הקודמת יצטרפו השנה אלדד תמיר, מעמודי התווך של עולם ההשקעות הישראלי, יסמין לוקץ', מהישראליות המשפיעות בעמק הסיליקון ואורן דוברונסקי, מחלוצי יזמות האינטרנט בישראל. החמישה שווים ביחד מיליארדי שקלים והם מוכנים להשקיע ביזמים שיצליחו להרשים אותם ולשכנע בכדאיות הכלכלית של הרעיון שלהם.

 

אלדד תמיר, יזם, מרצה ופרשן כלכלי בכיר, עומד בראש קבוצת "תמיר פישמן" המנהלת נכסים והשקעות בשווי של מיליארדי דולרים. ב-30 השנים האחרונות תמיר הקים וניהל חברות וקרנות והוביל הנפקות ענק בבורסות בארץ ובעולם, בהן הנפקות NICE, צ'ק פוינט והאקזיט של חברת כרומטיס שנמכרה בכ-4.7 מיליארד דולר, אחד האקזיטים הישראלים הגדולים אי פעם.

אלדד תמיר
אלדד תמיר | צילום: טל גבעוני

 

יסמין לוקץ', עורכת דין וכלכלנית, כיהנה בתפקידי ניהול בכירים ורשמה לזכותה שורה של השקעות מוצלחות בחברות ובסטארטאפים בשווי מיליארדי דולרים. ב-2014 יסדה את עמותת ICON המאגדת את בכירי עולם ההייטק בעמק הסיליקון וברחבי ארצות הברית, ומעניקה ליזמים ישראלים כלים והכוונה להתפתחות בשוק האמריקני.

יסמין לוקץ'
יסמין לוקץ' | צילום: טל גבעוני

 

אורן דוברונסקי עמד בראש חברת "הוטבר" שפיתחה את סרגל הכלים הראשון לרשת האינטרנט. החברה רשמה פטנט ועשתה אקזיט שהפך את דוברונסקי למיליונר. מאז, המשיך להקים חברות ולהשקיע בסטארטאפים המוערכים במיליארדים. את מעמדו כסלב בעמק הסיליקון השיג דוברונסקי בזכות Oren's Hummus, החומוסיה הראשונה ברחוב היוקרתי ביותר בפאלו אלטו, שהביאה את בשורת האוכל הישראלי לבירת הטכנולוגיה העולמית והפכה במהרה לרשת מצליחה ולמקום המפגש הקבוע של ענקי ההייטק האמריקני.

אורן דוברונסקי
אורן דוברונסקי | צילום: טל גבעוני

 

זהר לבקוביץ, קיבוצניק לשעבר, הוא יזם טכנולוגי מצליח שרשם לזכותו מספר אקזיטים גדולים. הוא ייסד והוביל כמה חברות סטארטאפ, אחת מהן היא חברת אמובי שנמכרה באקזיט ענק של כ-340 מיליון דולר. לבקוביץ נבחר ליזם השנה של עמק הסיליקון ולאחד מעשרת האנשים המשפיעים על שוק הסלולר האירופי. הוא מוביל כיום את חברת Light שנלחמת בסכנות שאורבות לילדים באינטרנט וברשתות החברתיות. לבקוביץ משקיע בחברות טכנולוגיה מובילות בעמק הסיליקון ובישראל, משמש כמנטור ליזמים ומחפש תמיד את הדבר הגדול הבא.

זהר לבקוביץ
זהר לבקוביץ | צילום: טל גבעוני

 

דובי פרנסס, ממשקיעי ההון סיכון המוערכים ביותר בעמק הסיליקון, החל את דרכו כשוטף רצפות במוסך המשפחתי, שם התאהב בעולם העסקים. אחרי לימודי תואר שני במנהל עסקים בארצות הברית, פנה פרנסס לניהול השקעות ובתוך עשור נהיה כוכב עולה בתחום ההון סיכון ומשקיע מוערך. פרנסס, המתגורר בלוס אנג'לס, עומד בראש קבוצת Group 11, קרן אמריקנית המשקיעה בחברות תוכנה בעולם הפיננסי ומנהלת השקעות של מאות מיליוני דולרים.

דובי פרנסס
דובי פרנסס | צילום: טל גבעוני