את מאור כהן היכרנו בתכנית הבכורה של "הכרישים", כשבתוך כמה דקות נסגרה עסקה בינו לבין הכריש דובי פרנסס, בסכום של מיליון שקלים. מאור יחד עם שותפו שי פרידמן, הם בעליה של חברת "פיק-ספייס" - Pickspace, המספקת שירות של השכרת חללי עבודה משותפים ברחבי העולם. עכשיו, כאמור, לחברה נוסף משקיע חדש בדמותו של פרנסס.

אחרי הצילומים, תפסנו את מאור לשיחה כדי לשמוע ממנו איפה עומד שיתוף הפעולה שנסגר בתכנית, ואיך מתקדמים העניינים מאז. "הייתה חוויה מדהימה בכרישים, הרבה היו סקפטיים בגלל שמדובר בתכנית טלויזיה אבל גילינו שיש גם אנשים טובים", מעדכן מאור, ומוסיף שבדיוק יצא יחד עם שותפיו מפגישה עם פרנסס. "אנחנו בקשר עם דובי מאז הצילומים. הוא בן אדם מדהים, מאוד ענייני. כיף לעבוד איתו ולהציב יחד מטרות ויעדים חדשים. מאז התכנית החברה צומחת פי 10, מגייסת עובדים ובכללי נמצאת בכיוון חיובי".

כחלק מהעסקה, הכריש פרנסס גם יושב ב'בורד' של החברה, ומאור מספר כי הקשר איתו לא מסתיים שם: "לדובי יש שם טוב בעולם העסקים וברגע שהשקיע בנו הוא הביא איתו משקיעים נוספים. ממיליון השקלים שהוא השקיע בנו יצאנו לסבב גיוס נוסף של כמיליון דולר בסך הכל". עם הסכומים שגייסה, החברה מתרחבת כיום לניו יורק וכמובן גם לישראל, כשיש לה 450 חללי עבודה ברחבי העולם. בנוסף פיתחה אפליקצייה לניהול קהילה עבור חללי העבודה המשותפים.

מאור עצמו הוא רווק בן 31 מתל אביב, יש לו תואר שני במשפטים ושיווק והוא עורך דין בהכשרתו. קודם לכן גר ועבד בברלין במשך שלוש שנים, בהן גם למד לדבר גרמנית שוטפת. את שי פרידמן, השותף שלו, הוא הכיר דרך חברים של השניים, ששמעו שהוא מחפש שותף עסקי. מאז הם עובדים בצמוד כבר כשנה וחצי. "כשיום חמישי מגיע אנחנו מתבאסים שהשבוע נגמר, כי יש עוד דברים שרצינו להספיק. ליזמים אני אומר שזה לא רק לבוא אל המשקיעים עם מצגת, מעבר לרעיון שלך אתה צריך גם להיות מוכן עם זמן, כסף ואנרגיה כדי להשקיע לפחות שנה במיזם, בלי לעבוד במקומות אחרים".

הכרישים: תכנית חדשה. שלישי בקשת, ערוץ 12