עידו רוזנבלום רגיל לעמדת המנחה. הוא היה שם לאורך הניחושים, החשיפות המפתיעות והתנהל עם שולחן השופטים מרחוק. אבל הערב (שלישי אחרי החדשות, קשת 12), עם פרק הבכורה של "רואים את הקול", עידו ייפרד מהעניבה ויתפוס מקום של כבוד בפאנל המומחים.

עליהם תהיה מוטלת משימה אחת, לזהות אם מי שעומדים על הבמה הם זמרים מצוינים או שמא זייפנים, ולדבריו נראה כי הוא דווקא מחבב את העובדה שמדובר במאמץ קבוצתי. "האמת שזאת חוויה קצת משחררת, כי יש לך את הביחד, הרגשה של ספסל אחורי", הוא אומר, "לפעמים אתה קצת לבד על הבמה. כולם עושים כיף ונהנים מרחוק בזמן שאני שם עם עצמי".

עידו רוזנבלום ואילנית לוי (צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12)
הסנסציה כבר כאן. רואים את הקול | צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12

כמי שהיה שם חשיפה אחר חשיפה, רונזבלום מכיר היטב את כל התרגילים וההטעיות, כולל זו של חברתו לפאנל, אילנית לוי, הלוא היא הצמר גפן המתוק. האם הוא בעצמו היה מסכים להיכנס לדמות ולקחת חלק בסנסציה ששמה "רואים את הקול"? "זו נראית לי חוויה", הוא אומר, "יש בזה משהו שהוא משחקי - ואני אשאיר לכם לנחש אם אני זמר או זייפן". 

תתגלה כזמר? 
"אני חושב שאני המשתתף המושלם לדבר הזה. אולי נראה שאני יכול לשיר, אבל זה יותר כמו תרנגול שחוט. ההבדל בין מה שיש לי בראש למה שיוצא החוצה הוא עולם ומלואו".

היית מצליח להטעות את חברי הפאנל?
"זה מאוד קשה, זה נראה מהצד שהם באים לפאן, המתמודדים צריכים להיות בתוך הדמויות עם פוקר פייס מוחלט. כשהם מתחילים לשיר פתאום הדמות האמיתית שלהם יוצאת והם נפתחים. רואים את זה על הפנים שלהם וזה מאוד חמוד".

אתה יודע לשמור סודות?
"ברור, הטריק הוא לא לזכור". 

רואים את הקול (צילום: טל גבעוני, רואים את הקול)
חברי הפאנל האהובים | צילום: טל גבעוני, רואים את הקול

רוזנבלום מכיר היטב את חברי הפאנל המוכשרים, אבל נראה כי דווקא עכשיו, ברגעים בהם הוא מתיישב איתם בשולחן המומחים הוא מגלה אותם באמת. "אני מכיר את נוסבאום, אילנית ושירי מהעבודה ביחד", הוא מספר, "אבל תמיד כיף לגלות דינימיקה חדשה וכיפית עם אנשים חכמים, מצחיקים וכריזמטיים - תמיד כיף לגלות אנשים".

ארבעת חברי הפאנל חדורי מטרה לזהות אם מי שעומד מולם הוא זמר. חלקם סומכים על האינטואיציה והחושים, חלקם מצוידים במחברות ורישומים, אבל על פי דבריו של רוזנבלום העזרה האמיתית מגיעה דווקא מצידם של הזמרים האורחים שמגיעים לתת יד בפיצוח הרמזים. "אנחנו מאוד נעזרים בהם", הוא אומר, "לפעמים כשמישהו מגיע עם עיניים טריות אז הוא מצליח - מרוב שזאת תוכנית הפוך על הפוך".