שישה אנשים אנונימיים לגמרי עולים על הבמה במטרה אחת – לשגע לחברי הפאנל (ולנו) את המוח עם השאלה הגדולה: האם הם זמרים אמיתים או זייפנים מפוארים. "רואים את הקול" חוזרת (הערב, אחרי החדשות, קשת 12) לא פחות מטורללת, וכדי שנבוא מוכנים עד כמה שאפשר לשיגעון הבא, חזרנו לרגעים הגדולים שהיו עד עכשיו.

שירי מימון ו"ההלם שנשאר"

לפני הכל, מישהו יכול להסביר איך לעזאזל אמורים להבין מי זמר ומי לא בלי לראות אותם מופיעים על הבמה? כי נראה שלאף אחד אין מושג. כבר בניחוש הראשון של פרק הבכורה היה אפשר לראות שחיים קלים לא מצפים לחברי הפאנל שהדיחו את "המאבטח", שבדיעבד התגלה כאחד הזמרים הטובים שהגיעו לתוכנית. שירי מימון ושאר חברי הפאנל נשארו המומים, ומוקי האורח לא האמין את מי בחר להדיח, הודה בטעות וצחק: "סתום הייתי וסתום אשאר".

רצף הטעויות של הפרק לא נגמר כאן, כשבהמשך הפאנליסטים הדיחו את החובש, שחשבו שהוא זייפן גדול, אבל התגלה גם הוא כזמר ענק ומלא סטייל. השיא היה כשבחרו את הסטודנטית למשפטים שתשיר דואט עם מוקי, וכולם זכו לדואט זיופים אחד גדול ובלתי נשכח. כמו שנוסבאום אמר: "יצאת ילד של אבא".

צפו עכשיו בפרק הראשון של "רואים את הקול" ב+12

זייפנים גדולים ומקצועות מוזרים

לא פחות מהמטורללים שהגיעו לעבוד על כולנו, הגיעו גם דמויות עם מקצועות מיוחדים במינם. ביניהם הייתה את "מנקה חלונות בגובה", שהשקיעה מאוד בליפסינג וכמעט הצליחה לעבוד על כולם שהיא זמרת, אבל התגלתה כזייפנית מדופלמת במיוחד. דווקא מי שכן היה זמר מדהים היה המוזיקולוג, שהודח בסיבוב הראשון.

גם האמנים הגדולים שהגיעו לאולפן בתור אורחים - מוקי מרגי או מרגול, עשו טעויות והוכיחו שאפילו עם כל הניסיון שלהם בעולם המוזיקה, כשזה מגיע ל"רואים את הקול" לאף אחד אין באמת מושג מי זמר או מי זייפן. מרגי שדאג להקשיב לאינטואציה שלו, גילה שגם בטן רגישה לא עוזרת בתוכנית, כשבחר להדיח את מהנדס הרכב וגילה שהוא זייפן, הודה: "אף פעם לא שמחתי כל כך לשמוע מישהו מזייף".

צפו עכשיו בפרק השני של "רואים את הקול" ב+12

מרגול לא מוכנה שאף אחד "יבחשבש אותה" 

מרגול שהבינה מהר מאוד את הקטע, שלחה מסר ברור עם תחילת הפרק: "זאת הטעיה של ההפקה, לא אתן להם לבחבש אותי". אבל בנקודה הזו בצפייה כבר היה צריך להודות, חלק מהזייפנים כל כך טובים בלזייף ולהסתיר את זהותם, שלפעמים נראה שלמלהקים היה יותר קשה למצוא אותם, מאשר את הזמרים עצמם. הדיילת למשל, שרה את השיר "תני לי אור" של אליעד נחום, והצליחה לזייף עם כל כך הרבה ביטחון שמרגול נשארה בהלם וללא מילים.

מרגול (צילום: רואים את הקול, קשת 12)
לא האמינה למה שהיא שומעת | צילום: רואים את הקול, קשת 12

אז אחרי צפייה רצופה ומהנה בפרקים, הבנו דבר אחד חשוב שאולי היה חוסך את התסכול בהתחלה - המשתתפים יעשו הכל, אבל הכל בשביל לשחק לנו ולחברי הפאנל במוח, ואם מישהו חושב שהוא יודע לזהות מי זמר או זייפן, הם ידאגו לגרום לו להבין שאין לו מושג על מה הוא מדבר ולהשאיר אותו מבולבל, אבל עם חיוך. 

צפו עכשיו בפרק השלישי של "רואים את הקול" ב+12