כבר 30 שנה שפבלו רוזנברג מטייל בעולם ועושה מוזיקה. ניתן לחשוב שהוא כבר ראה ועשה הכל, אבל רק כשהוא התיישב בפאנל המומחים של "רואים את הקול" - הוא הגיע באמת לפסגת הקריירה שלו. פרק נוסף של התוכנית הכי משוגעת על המסך מאחורינו וצריך לדבר על מה שהיה שם, כי אין סיכוי שנוכל להכיל את הטירוף לבד.

לפני שהם בכלל התחילו לנסות לנחש מי זמר ענק או שמא זייפן ממוקצע, רוזנברג התיישב בשולחן פאנל המומחים לצד שירי מימון. תמים? לא בטוח, כי זה הדבר הבא שהוא אמר לה: "שירי בואי נפרק את המתח מעכשיו, זה לא סוד שיש לי קראש עלייך כל כך הרבה שנים". "בגלל זה הוא הסכים לבוא הערב", הוסיף אבי הפאנליסט אבי נוסבאום בהומור. ועכשיו, כשחיממנו את העניינים - זה מה שקרה אמש (שני) ב"רואים את הקול".

הכישרון המפוספס

אם עד אותה נקודה הם הצליחו בניחושים, כאן הם נפלו ובענק, חוץ משירי מימון כמובן שעד הרגע האחרון הייתה בטוחה שהיא זמרת: "היא זמרת, חבל פבלו היה יכול לשיר עם זמרת", היא אמרה ואכן צדקה. ברגע שהכוכבת מקוריאה, הלוא היא הילה הלוי אשר רגע החשיפה שלה בתוכנית מעבר לים הגיע לכמעט 10 מיליון ציפיות החלה לשיר - כאב לנו הלב. אתם שואלים למה? גם אם לא זו התשובה: מעבר לעובדה שהיא התגלה כזמרת בעלת קול מהפנט ומרגש, הביצוע שלה ללהיט של ריטה, "רגע פרטי", גרם לנו גם רק לרצות לשיר, מה כבר ביקשנו? מפה לשם, היא הכישרון הענק והמפוספס של הערב. פאנל יקר, יש לכם על מה להתבאס, פבלו ראינו אותך מנסה לשיר איתה.

השקר המוצלח

מפעיל ימי הולדת אשר התגלה כליאור בן דוד, מי שהיה בעברו חלק מצוות בידור באילת, תעתע בפאנל המומחים עד לרגע האחרון. הם לא היו בטוחים אם הוא זמר או שמא זייפן, אבל לאחר שלב הליפסינק הם החליטו להדיח אותו. החלטה דרמטית? כן, אבל היא לא נעשתה בלב שלם כלל. עד שהוא החל לשיר לאחר ההדחה - אילנית הייתה בטוחה שהוא זמר - ואמרה בצער: "הוא זמר, הוא זמר". מודים, גם אנחנו היינו בטוחים שמדובר בזמר נשמה, משהו בעמידה שלו וברוגע שהציג תעתע בכולנו, אבל למרבה ההפתעה שלנו (ובטח גם של חברי הפאנל) היה מדובר בזייפן ממוקצע, כמה ממוקצע? כזה שיכול להעביר קורס מתקדמים א' ומתקדמים ב' לזייפנות מקצועית. אילנית, הכל בסדר, הוא לא זמר.

הזיוף המושלם

מהרגע הראשון כולם אמרו שהיא לא זמרת - והיא אכן הודחה ישר על ההתחלה. מודים, הטייטל תעתע בנו מעט, אמרנו לעצמנו: "אולי אם הקצב זורם לה בדם, אז בטח גם יכולת השירה", אבל מסתבר שלא. בסטייל היסטרי וצבעוני, רוני קרן החלה לשיר את הלהיט "תל אביב זה אני ואת", ולמרות שמוזיקה היא חלק מרכזי מהחיים שלה והיא חלק מהרכב אלקטרוני שמופיע בכל הארץ, התברר כי היא לא התברכה ביכולת שירה. "זאת הדיג'יי הראשונה שלא שמה אוזניות כדי לא לשמוע את המוזיקה, אלא כדי לא לשמוע אותה. אבל כל הכבוד שבאת, איזה כיף", סיכם אבי נוסבאום בהומור.

קטע נוסף שפשוט אי אפשר היה לוותר עליו: גל מנדל בעלת הפנסיון לכלבים, הגיעה די רחוק אמש בתחרות. היא ביצעה שיר של איתי לוי, ולאחר שזייפה כל הדרך לשיחה עם השופטים - התגלה כי מעבר לכך שהיא שרה שיר של הזמר - יש לה גם קעקוע שלו. זה מה שנקרא: מעריצה אמיתית?

הרקדן – שחף כחלון (צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12)
קעקעה את פרצופו של איתי לוי. גל מנדל | צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12

הדואט

רגע האמת הגיע, הרקדן גבר על הקונדיטורית בשלב החקירה והגיע למעמד הדואט עם לא אחר מפבלו רוזנברג. אמנם היא התגלתה כזמרת חיננית ומבריקה, שגרמה לנו לחשוב שהיא טובה מדי מכדי להיות אמיתית, אבל הדואט היה שווה את הכל. נכון, הרקדן אשר התגלה כשחף כחלון, התברך ביכולות ריקוד מרהיבות, אבל מה לעשות לא תמיד מקבלים את הכל - והוא לא התברך בכישרון שירה. מפה לשם, הוא יצא עם פרס מאושר ומחויוך. מה תגידו על זה?

קאצ'פרייז: "בא לי שישימו אותך בחדר של רופא שיניים בלי גז צחוק"

וכעת, בפינתנו הקבועה: "הקאצ'פרייז של נוסבאום", והפעם: המחמאה הסופר מתוקה למפעיל ימי ההולדת. בכל תוכנית מחדש נוסבאום מביא איזה משפט גאוני, סינק לפנתיאון, אבל הפעם זה היה סופר מתוק - ואמיתי. החיוך של מפעיל ימי ההולדת השתלט על כל האווירה, ולמרות שהוא זייפן פנומנלי, הוא עשה את זה בכזו חינניות שאפילו היינו שוקלים להזמין אותו לאיזו הופעה. כשאנחנו אומרים הופעה, אנחנו מתכוונים לשואו ענק של שירה. "בא לי שישמו אותך בחדרים של רופא שיניים בלי גז צחוק", מסכימים, אפילו מאוד. ד"ר שמעת? 

מפעיל ימי הולדת - ליאור בן דוד (צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12)
זה כבר הפך לפינה קבועה. נוסבאום | צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12