תוכנית חדשה, דמויות חדשות, חוקים חדשים. האמת שבשנייה הראשונה היה קצת קשה להבין מה רוצים מאיתנו, אבל בשנייה השלישית זה ממש היה ברור – הפאנליסטים, שירי מימון, אבי נוסבאום, עידו רוזנבלום ואילנית לוי, צריכים לפי רמזים להחליט מי מהדמויות מולם הוא זמר שרוצה לפרוץ ולשיר עם מוקי שהגיע כאומן אורח, ומי זייפן שרוצה לגנוב את ההצגה ולזכות ב-20 אלף שקלים. בזמן שהפאנליסטים ניסו לעמוד בחתיכת האחריות  שהוטלה עליהן, הוצגו על המסך רגעים טלוויזיונים קורעים. מי הגזים עם השקרים? מה קרה שם? וכמובן, רגע הדואט שייזכר לדורות.

הכישרון המפוספס - המאבטח

המאבטח היה הראשון להיכנס לאולפן. חברי הפאנל שרק התחילו את המשחק ניסו להבין במי מדובר, אבל משהו בעמידה שלו גרם למוקי להאמין בלב חופשי (קריצה של דוד) שהוא עובד על כולם. בביטחון שיא וכריזמה מעוררת קנאה, הוא שכנע את החברים שסביבו שצריך להדיח אותו, אבל שנייה אחרי הם הבינו שהם פספסו - ובענק. ברגע שהוא פתח את הפה, זה היה ברור שעמד מולם כישרון מטורף, ועידו כהן שלא עבד על אף אחד הודח בגלל עמידה לא נכונה. אין ספק שהוא הכישרון המפוספס של הערב, בטוחים שנשמע ממנו עוד הרבה.

השקר המוצלח - הקשת

באחד השלבים המתקדמים, שתיים מתוך הדמויות היו צריכות לספר על עצמן סיפור שקשור לחיי המוזיקה שלהן, כמובן שאף אחד לא ידע אם הן דוברות אמת או שקר. הקשת שמעבר לעניין השירה, נראה כמו מישהו שהמציא מקצוע, נכנס עמוק לדמות הזמר וסיפר איך הוא התמכר בסיבוב הופעות שעשה בניו-אורלינס למוזיקת "סקנד ליין"? מה שלא הותיר ספק שהבן אדם מאוד התאמץ לחרטט את כולנו. כמובן שאין יותר נחמד מלראות את הפרצוף של מי שצדק וטען כי הקשת הוא לגמרי זייפן. אמנם הוא לקח את עניין השקר צעד אחד יותר מדי, אבל על המאמץ לגמרי מגיע לו הטייטל - "השקר המוצלח".

הטעות הגדולה - ההדחה של החובש

לאורך כל הפרק החובש דאג שלא לזוז או להניד עפעף. הוא כל כך התאמץ להסתיר את הזהות שלו עד שהמומחים היו בטוחים שהוא לגמרי מבלף. אחרי התלבטויות רבות וויכוחים בין כל חברי הפאנל, כשנשאר להם לבחור בינו לבין הסטודנטית למשפטים, שירי לקחה על עצמה את האחריות ושכנעה את כולם שהוא: "הוא חתיך מדי בשביל להיות זמר". אבל איך שהוא התחיל לשיר התפרצה ממנו הכריזמה לכל עבר, יכולות שירה נדירות,  וברגע אחד כולם הבינו שהחובש הזה הוא: "גם חתיך, וגם חתיכת זמר מטורף". בחירה הפוכה והיינו זוכים בדואט נדיר - הטעות הגדולה של הערב.

הדואט - סטודנטית למשפטים

אחרי שמוקי טעה עם החובש, המאבטח והסטודנטית לאומנות - עורכת הדין נשארה התקווה האחרונה שלו לשיר דואט אמיתי של "לב חופשי". רוב הפאנל הסכים שהיא כנראה זמרת אמיתית, והם ציפו לראות איך היא מדייקת בשירה שלה כמו פסקי הדין שהיא צריכה לזכור בלימודים. אחרי שמוקי עלה לבמה והתחיל לשיר, הסטודנטית עלתה והשקיע את כל הלב שלה בזיופים מדויקים ומאוד מרשימים צריך לומר. מוקי התבאס, ושירי מיכאלי הסטודנטית זייפה את דרכה מהאולפן עם 20 אלף שקל חדשים. תתחדשי.

הקאצ'פרייז - נוסבאום למוקי: "יצאת ילד של אבא"

בהתחלה זה היה נראה מבטיח: יוצר ענק ומנוסה שעובד באופן יומי עם אומנים מכל הסוגים, אמור לדעת אם מי שעומד מולו הוא באמת זמר או סתם אחד שעושה הצגה. אבל מההדחה הראשונה שלו, היה אפשר להבין שהערב הולך לכיוון הלא נכון. "מה זה הפורמט הזה? חשבתי שזה אמור להיות קל", אמר מוקי שכנראה לא הבין למה הוא נכנס. אחרי חבלי הלידה של הפאנליסטים מהפרק הראשון, אנחנו מצפים בתוכנית הבאה לדואט מרגש עם האומן האורח. שיהיה לנו בהצלחה.

מוקי מהביצוע  (צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12)
לא נורא מוקי יהיו לך עוד דואטים בחיים | צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12