השיגעון כבר כאן, ושירי מימון מוכנה. מאז שהיא פרצה לחיינו בגיל 22, מימון כבשה כל במה אפשרית. היא חרכה את בימת האירוויזיון, הגשימה את חלום ברודווי וכעת היא תופסת מקום של כבוד בפאנל המומחים של "רואים את הקול" שהולכת לנחות בישראל ביום שלישי הקרוב. "אנחנו במתח מטורף", היא מודה.

ולא סתם השופטת הוותיקה במתח. בעוד שב"הכוכב הבא" היא יודעת היטב לזהות אם נמצא מולה זמר מהשורה הראשונה, כעת היא תצטרך לנסות לנחש אם מי שעומדים על הבמה הם זמרים מצוינים או שמא זייפנים - מבלי לשמוע אותם שרים. כל זה כשלצידה יושבים אילנית לוי, עידו רוזנבלום ואבי נוסבאום אשר מנסים גם הם לקלוע למטרה.

"את נכנסת לתוך מערבולת וחושבת אם להקשיב לאינטואיציה או אם ללכת עם העדר (הפאנל) כל אחד מושך לכיוון אחר", מספרת מימון על הטירוף, "זה נורא מצחיק, כי אם פתאום מישהו מזייף אני שמחה - גם אם אני מתחרשת מהזיופים. אם אני שומעת את זה ב'הכוכב הבא' אני נחרדת, ופה זה בדיוק הפוך, זה ממש משעשע. מאוד כיף לנו, לחלוטין לא לקחת את עצמנו ברצינות, פשוט לשבת ולהנות".

תמונת עמוד תכנית רואים את הקול (צילום: היטליסט – המצעד של mako, 12+)
פאנל המומחים של "רואים את הקול". האם הם יצליחו לא להשתגע? | צילום: היטליסט – המצעד של mako, 12+

התוכנית שמבוססת על הפורמט הקוריאני כבר יצרה טירוף ב-27 מדינות ברחבי העולם, ואל חברי הפאנל שיצטרכו להחזיק חזק כדי לא להשתגע, יצטרף בכל פרק אורח מפורסם שיצטרך בסיוע רמזים להכריע יחד איתם מי מהמשתתפים הם זמרים - ומי זייפנים. "כל אורח שמגיע יותר במתח מאיתנו", מספרת.

קולה של מימון כבר נהפך לחלק מהפסקול הישראלי, האם העובדה שהיא זמרת בחסד עליון מקנה לה יתרון על שאר חברי הפאנל? לטענתה בשלבים מסוימים בלבד. "בשלב הרושם הראשוני אני ממש גרועה, אבל בשלב של הליפסינג אני הרבה יותר טובה, אני יכולה להסתכל וישר לזהות שפת גוף של זמרים", היא אומרת, "לראות אם הם שרים באמת - אם הגרון שלהם עובד".

עם זאת, מימון לא שומרת את הידע שלה לעצמה בלבד - ובוחרת לשתף אותו עם שארי חברי הפאנל. "נתתי כל מיני טיפים לעידו ונוסבאום שבכלל לא היו בכיוון, והם אומרים 'אהה שירי אמרה שצריך לשים לב לזה'. אבל מעבר לכך כולנו די בשורה אחת ובעיקר מקשיבים לאינטואיציה. זה כל הזמן משתנה כי באיזשהו שלב את גם לא סומכת על עצמך - זה מאוד מתעתע".

היית מצליחה לתעתע בפאנל?
"אני מאמינה שכן, יש בי גם את הצד של השחקנית. הם נכנסים לדמות ולא יוצאים ממנה עד השנייה שהם שרים וזה מה שמגניב. זה כיף ששומרים על פוקר פייס".

אילנית לוי ושירי מימון (צילום: אילנית לוי: מתוך "עמוד האינסטגרם של אילנית לוי", שירי מימון: "הכוכב הבא")
חברות טובות מאז גיל 14 | צילום: אילנית לוי: מתוך "עמוד האינסטגרם של אילנית לוי", שירי מימון: "הכוכב הבא"

מי לדעתך המנחש הכי טוב?
"אני כל הזמן מנסה לעלות על זה, אני חושבת שכל פעם זה מישהו אחר, יש הרבה פעמים שאנחנו תמימי דעים. לאילנית יש יותר ביטחון לבוא ולהגיד 'אני מתאבדת על המתמודד הזה', אנחנו קצת פחות כאלה, כאילו הביטחון שלנו מתערער. גם לעידו היו קטעים שהוא ממש נאבק על מישהו - אבל הוא פשוט טעה לגמרי וזה נורא מצחיק. אני חושבת שכולנו די באותה הסירה".

במהלך השיחה, מימון מגלה פרט מפתיע על אילנית לוי, אשר יכול לשנות את התמונה בשולחן הפאנליסטים. "אני ואילנית חברות מגיל 14, היינו יחד בלהקת נוער", היא מספרת, "הרבה לא יודעים שאילנית הייתה שרה, משחקת ורוקדת. נכון שהיא זנחה את זה לפני עשרים שנה אבל יש לה את השמיעה המוזיקלית, היא באה מבית כזה, יש לה ילדים ששרים".

לסיום, מה לדעתך יותר מלחיץ - לעמוד מול קהל ולשיר או מול פאנל שמנסה לגלות אם את זמרת?
"נראה לי שלעמוד מול קהל זה יותר מאתגר, כי אם את זייפנית זה מצחיק - ואם את זמרת כולם שמחים".