לפני פחות מחודש אילנית לוי עמדה על בימת "הזמר במסכה" וחשפה את עצמה מתחת לתחפושת הצמר גפן המתוק, ומחר (שלישי אחרי החדשות, קשת 12) עם פרק הבכורה של "רואים את הקול", היא תעבור לצד השני של השולחן ותהפוך לחברת פאנל המומחים. 

עליהם תהיה מוטלת משימה אחת, לזהות אם מי שעומדים על הבמה הם זמרים או שמא זייפנים, ולדבריה של אילנית היא מככבת בראש טבלת הניחושים. "מנסים לכבות אותי פה, אני מרגישה שיש ניסיון להוריד את אחוזי הניחושים שלי, אבל אני אלופה", היא אומרת בהומור, "הם כאילו מנסים לטשטש אותי, מזל שהכל מתועד ויש לי מחברת שאני כותבת בה הכל".

לפני שמשפחת לוי-שדה כיכבה בהימורים ב"הזמר במסכה", ורבים היו בטוחים שאילנית היא הצמר גפן המתוק, היא ביצעה את תרגיל ההטעיה המושלם והתיישבה בשולחן המומחים כדי להיות להם לעזר כמובן. אבל איך זה מרגיש לשבת לצידם של אבי נוסבאום, שירי מימון ועידו רוזנבלום שמשנה פאזה מתפקיד המנחה? 

רואים את הקול (צילום: טל גבעוני, רואים את הקול)
פאנל המומחים. מי המנחש הטוב ביותר? | צילום: טל גבעוני, רואים את הקול

"כל הזמן המומחים ב'הזמר במסכה' אמרו שמהבית זה יותר קל, ועכשיו אני לא יושבת בבית ונהנית מזה ברמות", היא מסבירה, "אנחנו עושים טלוויזיה ותמיד יש הרבה אחריות עלייך - אם זאת התוכנית שהיא על כל הגב שלך, או ששופטים בדברים רציניים וקצת קובעים וחורצים את גורלם של אנשים אחרים.כאן שני הצדדים באו לעשות פאן וזה 'וין-וין'" .

אז את יודעת לשמור סודות.
"אני אלופה בלשמור סודות, אני גם נהנית. כל עוד לא מדובר בדברים ברומו של עולם שמלחיצים באמת, אני אוהבת להיות שותפה לסוד ולחכות מתי יגלו"

אילנית כבר הוכיחה כי ישנה זמרת נוספת בבית משפחה לוי-שדה, וזו היא כמובן, אבל היא עדיין מאמינה כי כישרון השירה לא טמוע בה. "הקנאה הכי גדולה שלי הן זמרות - שירי מימון יושבת לצידי", היא אומרת בהומור, "אני כל כך מקנאה בהם, אבל זאת קנאה טובה. בראש שלי אני שרה מדהים, זה פחות יוצא החוצה. כולם רוצים להיות זמרים, זה לא רק החלום שלי".

עידו רוזנבלום ואילנית לוי (צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12)
עומדים להתמכר. הסנסציה יוצאת לדרך | צילום: מתוך "רואים את הקול", קשת 12

היית מסכימה לעלות על הבמה מול חברי פאנל "רואים את הקול"?
"אני שואלת את עצמי את השאלה הזאת כל פעם. כשאנחנו חושפים זייפן והוא מזייף את נשמתו בגאווה הוא כל כך כך נהנה מזה, ונראה לי שזה מחסום שאתה צריך לעבור אותו, סוג של טיפול פסיכולוגי. כמה שזה נראה קטנצ'יק זה מראה על שחרור, על כך שיש לך את האומץ לעמוד ולזייף בגאון. אני חושבת שכל אחד צריך פעם אחת כזאת".

ומה לגבי הדינימיקה איתם?
"כל אחד מוציא ממך משהו הפוך, משהו אחר. נוסבאום מצחיק אותי עד דמעות, גם לעידו יש הבלחות, שירי מצחיקה אותי כי היא מדברת על דברים שאני מכירה אצל שתינו. התקבלתי באהבה גדולה לשולחן, מרגיש שאנחנו יוצרים קבוצה טובה, וגם אם מישהו טעה אנחנו שמים את הכעסים בצד, אנחנו פותחים דף חדש כל תור. האמת שזה כיף גדול, אני נהנית ברמות".

איך הולך להם עם הניחושים?
"הם מנחשים בסדר, הם לא מקשיבים לי הרבה וחבל. אני אומרת שאני הכי טובה".