ראובן (רובי) פולישוק הוא אופטיקאי-לשעבר ובן למשפחת אופטיקאים מנתניה. פולישוק הגיע לפוליטיקה אחרי שמפגש לא נעים עם לקוח ערבי הסתיים בפרצוף מנופח ושמשה מנופצת, ופולישוק התפקד ל'צומת', הגיע למקום לא ריאלי ברשימה – ונכנס לכנסת, כמעט במקרה. לאחר שהתגלגל בין כמה מפלגות, מצא בית חם במל"ל – מרכז לאומי ליברלי.

כאשר השר לקידום חברתי מיקי כץ נחשד בפלילים – ועוד פדופיליה – המפלגה חיפשה את הפראייר שיסכים להתארח במשרד הקטן שהוקם לצרכים קואליציוניים גרידא, ויחתום על הסכמה מראש לפנות אותו כשינוקה כץ מהחשדות. פולישוק אומץ לתפקיד על תקן בובה זמנית על חוטים, אבל מרגע שזכה בכסא החדש הוא הוכיח סתגלנות מפתיעה, ניצנים של חוט שדרה מתפתח ויכולת באה והולכת להתחבב על הציבור מדי פעם. בסוף העונה הראשונה, בצעד פוליטי מבריק, הוא הפך לראש מפלגת מל"ל ובמהלך העונה השנייה הוביל אותה בבחירות.

העונה השלישית נפתחת מיד לאחר שהבחירות מסתיימות. על אף שהצליח להיכנס לכנסת פולישוק בדיכאון: פרוד מאשתו, יושב שבעה על אביו ובמקביל קואליציה חדשה מוקמת בלעדיו. בינתיים, הוא זוכה במינוי מפתיע.

 

את פולישוק מגלם השחקן ששון גבאי, זוכה 3 "פרסי אופיר", "פרס האקדמיה האירופית לקולנוע" וגם ב"פרס האקדמיה לטלוויזיה" בו זכה על תפקידו בפולישוק. חוץ מפולישוק יכולתם לראות אותו בשלל סרטים ישראליים ("בוקר טוב אדון פידלמן", "עונת הדובדבנים", "לצוד פילים", "גט" ועוד), הפקות תיאטרון ("משרתם של שני אדונים", "איש הגשם", "מלכוד 22" ועוד), וכן בהפקות טלוויזיה נוספות ("ארץ מולדת", "הילדים משכונת חיים", "זהו זה" ועוד).

>> הכירו את שאר הדמויות

"פולישוק" - עונה חדשה החל מה-29/10, ימי ד' ב-22:00