לפרטים נוספים על קיה קרניבל לחצו כאן>>

קבוצה: מיני-ואנים גדולים

כוח סוס: 276

מהירות מירבית: 190 קמ"ש

צריכת דלק: 8.9 ק"מ לליטר

מחיר: 219,000 ₪

מיועד לשוק האמריקאי ומיוצר בקוריאה

 מראה חיצוני

נראות הרכב:

הדור השלישי של קיה קרניבל מיועד לשוק האמריקאי אך מיוצר בקוריאה הדרומית. מדובר במיניוואן גדול וחזק המציע מקום ל-8 נוסעים עם תא מטען ענק. עם זאת, המומחים שלנו לא התחברו במיוחד לעיצוב החיצוני שלו, ולכן העניקו לו רק את הציון 6.

עיצוב וחלל פנימי

תא נוסעים:

המומחים שלנו התרשמו מאוד מהמרחב וממקומות האחסון השונים מהם נהנים כלל הנוסעים ברכב, כולל היושבים בספסלים האחוריים. עוד הם ציינו לטובה את איכות הבניה הטובה והמיזוג הנפרד ליושבי השורה השניה והשלישית. במדד עיצוב החלל הפנימי קיבל הרכב את הציון 8.

 איכות הנסיעה

איכות הנסיעה:

יש אנשים שאוהבים את התחושה של ישיבה "בתוך טנק", כמו שנותן הרכב הזה. במבחן שערכו הבוחנים שלנו הכביש היה די משובש, ובכל זאת הייתה תחושה כאילו הרכב מרחף מעליו ברכות ובעיקר בשקט, עד כדי כך שזוהר אפילו הצליח לחטוף תנומה במושב האחורי. מדובר ברכב עם 276 כ"ס ומנוע של 3300 סמ"ק – זאת הקיה הכי מהירה שיש בארץ היום. את המבחן הקלאסי של 0 עד 100 קמ"ש היא עושה ב-7.4 שניות, מהר יותר מרוב המכוניות בארץ. מבחינת צריכת דלק, הקרניבל עשה במבחן בערך 1 ל-8, לא נורא יחסית לאוטו בכזה גודל, וזה גם מה שמקובל בקטגוריה הזאת. כל אלו העניקו לרכב את הציון 8 במדד איכות הנסיעה.

 רמת האבזור הבטיחותי

רמת האבזור הבטיחותי:

כאמור הרכב מיועד לשוק האמריקאי ולכן לא נבחן במבחני הריסוק האירופאים. כמו כן, לרכב אין אבזור בטיחות מתקדם, ולכן קיבלת את הציון 0 במדד אבזור הבטיחות של משרד התחבורה.

לסיכום:

בעד: מרווח, חזק ושקט

נגד: צריכה הדלק קצת כואבת בכיס והיעדר האבזור הבטיחותי

שורה תחתונה: בסך הכל מיניוואן שעושה את העבודה שלו – להוביל 8 אנשים מפה לשם בצורה מוצלחת מאוד.

מגזין אוטו עם כל מה שרציתם לדעת על קיה קרניבל>>