רגע לפני הערב הגורלי שיקבע מי יטוס לייצג את ישראל מול מאות מיליונים באירופה, שאלנו את הפיינליסטים של "הכוכב הבא" כמה שאלות על התהליך שעברו, על הרגעים הכי משמעותיים שלהם בתכנית, והכי חשוב - איך הם ירגישו אם הם לא יזכו בגמר הגדול? כל התשובות לפניכם.

מה הרגע הכי משמעותי שלך בעונה?

"כשהייתי מועמד להדחה, עליתי לבמה משוחרר בלי כאבי ראש כי ידעתי שזה או להישאר או ללכת", מספר לנו נדב גדג' בקלילות אופיינית, "ומאז הרגשתי שאני יותר פתוח". אביה לעומתו, מספרת שהרגע הכי משמעותי שלה היה כאשר בחרה לקחת סיכון ולשיר שיר מקורי שלה: "הרגשתי שעשיתי קפיצת מדרגה, הצגתי סוף סוף את אביה גם בתור יוצרת ולא רק כזמרת". "כשהיה את שלב השופטים מקרוב, הייתי באי ודאות מטורפת שנמשכה שעות. שם הבנתי שהגעתי לכוכב הבא", מספרת לנו שרי. איקי לוי והראסטה היברו מן, מתארים גם הם את הרגע המשמעותי כרגע שבו בחרו לשיר שיר מקורי: " הרגע הכי משמעותי שלנו היה כשעלינו עם שיר מקורי לבמה והבנו שיש לנו סאונד שאנשים מאוד אוהבים".

>> יאללה, תרימו: בגמר "הכוכב הבא" הכח חוזר אליכם - כל הפרטים על ההצבעה

מה תעשו אם לא תזכו?

שרי נחמיאס – "House of the Rising Sun" (תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת)
רוצה להתפרנס ממוזיקה | תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת

הראשונה לענות על השאלה היא שרי, שממש לא מתכוונת לעצור אחרי הגמר: "גם אם אני אזכה וגם אם לא, אני רוצה לעבוד קשה ולהשקיע במוזיקה". נדב לעומתה, מודה שלהגיע לגמר ולא לזכות לא יהיה כל כך נעים: "אני אתבאס לא לזכות כי כבר הגעתי עד לפה, אבל גם אם לא אזכה אני אמשיך לעבוד. אני רוצה ליצור חומרים משלי". אביה כבר חושבת כמה צעדים קדימה: "אני ארצה לעבוד, זה רק ידרבן אותי להמשיך לעשות מוזיקה. אני רוצה לסגור הופעות, אין מצב שאני אפספס את ההזדמנות שניתנה לי". איקי לוי והראסטות רק רוצים לחזור להופיע, לא משנה אם בתור הזוכים בגמר או לא: "אנחנו מחכים לחזור לבמות ולהופיע. אם הייתם אומרים לנו לפני חצי שנה שנעשה קאברים לא היינו מאמינים שזה יקרה אבל עשינו את זה, ועשינו את זה בסגנון שלנו". 

 >> עקבו אחרי "אנשים" גם בפייסבוק  

מה החלום הגדול?

כמו זמרים ויוצרים רבים, הפיינליסטים רק רוצים לעשות מוזיקה: "אני רוצה להמשיך לעשות מוזיקה בארץ, הופעה פעם-פעמיים בשבוע זה גם בסדר", צוחקת אביה. נדב כבר חולם על ההצלחה בתור זמר: "אני רוצה להצליח, להופיע ולעבוד, זה החלום", ולשרי חשוב לשמור על העקרונות שלה: "לעבוד קשה ולעשות את המוזיקה שאני אוהבת ומאמינה בה. אני רוצה להתפרנס מזה בסופו של דבר". ומי שרואים את עצמם יחד לאורך כל הדרך הם כמובן הראסטות: "אנחנו רוצים לעשות יחד מוזיקה גם עוד 50 שנה, על במות בכל העולם".

מה זה להופיע באירוויזיון בשבילך?

אביה שושני (צילום: אורטל דהן, הכוכב הבא)
"אם ניבחר כקבוצה, נעלה כקבוצה" | צילום: אורטל דהן, הכוכב הבא

נדב מתרשם מאוד מהמעמד: "בחיים לא הייתי באירוויזיון אבל זה משהו גדול ורשמי. זה כבוד", בעוד שאביה כבר כן מכירה את במת האירוויזיון מקרוב, וגם מקדישה לאירוע לא מעט מחשבה: "אני חולמת על זה המון שנים, מהילדות. זה אחד הדברים הכי גדולים שאפשר לעשות עם מוזיקה בתור ישראלי". שרי מתרגשת בעיקר מהכבוד לייצג את ישראל: "זה המון כבוד, אירוויזיון זה באמת דבר מיוחד", ואיקי והראסטות לא מוכנים להיפרד: "זה קודם כל כבוד, ואם ייבחרו בנו בתור קבוצה אנחנו גם נופיע בתור קבוצה".

"הכוכב הבא": אירוע הגמר - מחר (שלישי) ב-21:00

"אנשים", ראשון-שלישי ב-18:50